Grindhouse: Auto zabiják (2007)

940. hodnocený film: Kurt Russel si nejprve vyhlédne krásnou dívku a nakecá jí, že je kaskadér a že ta kára vendku před pubem, že je jeho. Pak si dívka nasedne a on ji zabije tak, že nabourá schválně, načež dívka nepřežije hrozivou nehodu. Takhle už zabil nekolik dívek a nehodlá v tom přestat. Jen ale do té doby, než se mu postaví dvojice dívek, které si nedají nic líbit a naopak ony štvou jeho a chtějí "toho zmrda" dostat. Skvělé honičky a jinak podprůměrné herecké výkony, oslazené špatnými dialogy. Tak by se taky dal popsat tento počin od Quentina Tarantina. 3* jsou maximem, které mohu nabídnout. 3*

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

838. hodnocený film: Rob Zombie není mým favoritem a tahle směsice hardcoru a válečných SS fakt nejde dohromady. Nepovedla se jemu a je to hodně znát. Navíc ten ošuntělej nápad s prsatejma dozorkyněma snad už ani není zbožným přáním fetyšistů, majících onanistický klub v zapadlém československém bytečku na přelomu 80. a 90. let. 1* je maximem a to se tenhle Zombie může strachovat i o tu poslední hvězdičku, kterou mu dávám. 1*

Hallo, soudruzi! (2006)

990. hodnocený film: To "Rudý Kakadu" je jiný film. Skvělé dobové kostými, dokonalé kulisy, báječný duch doby, který na vás čeká na každém milimetru filmové pásky. A hlavně, Max Riemelt, na kterého na tu vždy pěji ódy, protože je pro mě asi jedním z nejlepších německých herců současnosti. Film je podobně vystavěný, jako například "Snílci" s Evou Green. Je tu žena, smýšlením buřička, o kterou se snaží dva kluci, ale vždy jen jeden má navrch. Příběh je to skvělý a jen jsem zíral, jak to Max zase dokázal. 5* si film zaslouží, protože tahle tématika zůstane asi navždy živá. 5*

Halloween (1978)

1045. hodnocený film: Skutečně nechápu tak dobré hodnocení snímku, který je svou pověstí kultovní. Jamie Lee Curtis tehdy ještě prsa nevisela a horory se točily jako o závod. Tenhle by měl být společně s "Noční můra v Elm Street", "Smrtelné zlo", "Vetřelec" a "Čelisti" tím nejlepším, co horor dal. Jenže je tu vrah, který ačkoli unikne a je neskutečně hloupý, tak je zneškodněn. Jen co se ale vyšetřovatel a J.L. Curtis ohlédnou, už je zase pryč. Moc jsem se ani nebál, takže tento horor hodnotím pouze jako průměrný. Tomu odpovídají jen 3* a na víc to ani nevidím. 3*

Hancock (2008)

645. hodnocený film: Osobně si myslím, že by tenhle film nebyl špatný, nebýt snahy režiséra skloubit v sobě tolik moc žánrů a stylů, jakými nás zasypal. Bylo toho až příliš. Akční film - napětí - romantika - komedie - fantasy - sci-fi - něco z kýčovitosti amrických komedií ve stylu Prciček - opilecký hrdina - nádherná hrdinka Charlize Theron. Vyměnil bych posledních 15 kvalitních minut za celý zbytek filmu, protože to byla opravdu velká směsice nesmyslů. Film podle mě balancuje někde na hranici 2 a 3*, ale 3* přeci jen udělím za povedený konec. 3*

Hanebný pancharti (2009)

1070. hodnocený film: Zprvu jsem měl velký, ba dokonce převelký odpor ke Quentinově filmům. Kill Bill zkrátka nebyl šálek čaje, ze kterého bych se napil.Pak jsem ale shlédnul Pulp Fiction a byl jsem naprosto unešen Tarantinovou geniálností. Pak jsem si tedy nemohl zákonitě nechat ujít film, který by byl válečně lazený, hrál by v něm Brad Pitt a dokonce mu zdařile sekundují Til Schweiger a Daniel Brühl. Navíc ten vynikající Christopher Waltz, který je tak krásně mazaný a skvělě "vybavený" od Tarrantina (jazyků uměl na tři prdele a nenechal nikoho bejt, dokud nedostal svoje). Film má navíc skvělý příběh a navíc ta skvělá kombinace jazaků, které ve filmu zazní, je přímo brilantní. Bavil jsem se každou minutu a byl jsem přímo u vytržení při scénách, kdy skalpují nácky, je velká přestřelka v hospodě, Brad Pitt s kolegy si hrají na Italy a neumějí ani kváknout, chystá se velkolepý atentát v kině či dojde k překvapivému rozuzlení války a skvělému ukončení celého válečného konfliktu, stejně tak i snímku. Filmu nemám co vytknout. Byl fantastický. Jen se obávám, že tenhle snímek Quentin překoná jen těžko překoná. 5* si film jistě zaslouží, protože jsem byl naprosto unešen. 5*