V zajetí rychlosti (2005)

601. film: V poslední době bývá zvakem, že filmy s motoristickou tematikou stojí za hovno, což však není případem tohoto filmu. Skvělý příběh a herecký výkon Anthony Hopkinse, to je vlastně celý film. Tenhle stařík nám má toho ještě co ukázat. Film je skvělý a člověk se při jeho sledování neudí ani vteřinu. Skvělý po všech stránkách. 5*

Walk the Line (2005)

1039. hodnocený film: Možná jeden z nejlepších životopisným snímků, ale zajisté nejlepší hudební film, který jsem kdy viděl. Naprosto fenomenální Joaquin Phoenix, který dokázal zahrát začínajícího hudebníka, muže na vrcholu, feťáka, alkoholika i naprostého ztroskotance a zamilovaného blázna. Vedle něj překrásná Reese Witherspoon, která právem za tuhle roli získala Oscara. Skvělý snímek o countryové legendě Johny Cashovi. Báječné však je, že herci zkutečně nazpívali všechny písně sami a proto mohu jen doporučit soundtrack, který je nevídaně kvalitní, ba snad nejlepší, co jsem kdy měl tu možnost slyšet. 5* si zaslouží jak film, tak herci a ještě jednou velká poklona oběma hlavním protagonistům. 5*

2001 maniaků (2005)

848. hodnocený film: Docela jsem se na tenhle snímek i těšil. Je tu jasná snaha potěšit oko diváka, pobavit jej a to je hlavní. Sice moc hororově nevyzní, ale ten závěr s podříznutou hlavou je docela dost překvapivým. Robert Englund by si jistě zasloužil kvalitnější role, ale rozhodně se ukázal v dobrém světle. Docela na mě ale nakonec tenhle film působí až jako kýč, kterej si prostě myslí, že jej zachrání několik nahých dam a spousta krve. 3* jsou maximálním ohodnocením a líp to fakt nevidím. 3*

Bokovka (2004)

1384. hodnocený film:

Bournův mýtus (2004)

1077. hodnocený film: Po shlédnutí Skryté identity mohu jen s úžasem říci WOW. Tak tohle byla opravdu pecka! Film, který připomíná agenta 007 Jamese Bonda, kde je hrdina Jack Bourne přeci jen realističtější, surovější, akčnější a ještě vychytralejší. Matta Damon je skutečně extratřída a jen tak asi nemá mezi současnými mladými herci konkurenci. Myslím si, že právě on měl být oním náledovníkem Pierce Brosnana a převzít po něm roli Jamese Bonda. Jinak tento příběh, kde se dění pořád odehrává na jiném místě a Jason Bourne se vyhýbá všem nástrahám, je naprosto brilantní. Vím, že mě ještě čeká shlédnout Bourneovo ultimátum a že tím končí příběh o Jasonovi Bourneovi, ale taky vím, že určitě budu zklamanej, že tím tak skončí jedna skvělá série, která patří mezi ty nejlepší akčňáky společně se Smrtonosnou zbraní. 5* si snímek jistě zaslouží a já jen mohu zatleskat. 5*

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

670. hodnocený film: Moc jsem se na tenhle film těšil a i když je každému jisté, že své kvality nejsou nijak ohromující, tak mě velice pobavil, jako snad každý film s Jackiem Chanem a hlavně Owenem Wilsonem. Já už ale tak obecně se snažím shlédnout všechny filmy s Owenem Wislonem, protože ho fakt mám hodně rád. Přijde mi hodně talentovaný a byl bych zvědavý na to, jak by se popasoval s rolí v nějakém hororu nebo dramatu. Jinak k tomuhle filmu... Milý a nenáročný příběh, dobré herecké obsazení, vtipné komentáře, hezké kulisy a kostými a spousta akce dělají z tohoto snímku milé pokouokání pro celou rodinu a hlavně děti a fandy... 4* jsou ode mě a nestydím se ani za mák. 4*

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

790. hodnocený film: Tak jasně, tohle buď lidi totálně odepíšou, nebo jej budou vyzdvihovat do nebes. Uživatel Radek99 je úplně jinej než já a Landu nemusí.... Neberu mu to, ale tohle bylo docela povedený... Vůbec to neberu jako nějakej film, ani jako dokument, ale jenom jako nějakou vzpomínku a koncert. 5*, protože to účel splnilo a Landa by měl začít myslet a dělat konečně pořádnou muziku... 5*

Dealer II (2004)

1833. hodnocený film: