• Krátkometrážní

Děda (2016)

Pokud se snad čirou náhodou mezi diváky najde někdo, kdo nemá rád Moravu a vše, co je s ní spojené (hlavně Valašsko), čeká ho zde čistokrevné peklo. Já žádnou averzí netrpím, přesto byl film chvílemi pekelný i pro mě, prostě proto, že není dobrý. Dvě hvězdy za pár dobrých hlášek a za Polívku, který si zde bez servítek střihl o čtvrt století starší (vychlastanější) postavu Bohuše z Dědictví.

Uteč (2017)

Parádní thriller s prvky hororu i komedie, která prozrazuje režisérovo původní zázemí. Zde ovšem Peele dokázal, že mu jdou výtečně od ruky také jiné žánry. Pokud se v Americe jedná o (v poměru k nákladům) kasovní trhák, pak to tomuhle filmu a celému jeho osazenstvu jen a jen přeju.

Nevinné lži - Moje pravda (2014) (epizoda)

Sepsáno někým, kdo má odžito a hlavně odpozorováno, některé momenty jsou po psycho(logické) stránce milimetrově přesné, styl vyprávění přesto postrádá vyloženě vtahující momenty a čím více se film blíží závěru, tím méně toho dokáže nabídnout.

Zlá krev - Ta druhá (2017) (epizoda)

Holky si to dávaj jedna radost, to se musí nechat, Molina jim k tomu výtečně sekunduje, jenže po čase se začne kolovrátek onoho neustálého kočkování malinko protáčet a ztrácí na půvabu.

Dobrý boj - První týden (2017) (epizoda)

Sportovní hantýrkou řečeno, druhý díl potvrdil úspěšné zaskórování prvního (včetně prezentace jedné z nejlepších úvodních znělek poslední doby), nezbývá než doufat, že tento Dobrý Boj bude pokračovat ve vítězném tažení zábavy proti nudě.

Dobrý boj - Inaugurace (2017) (epizoda)

"Lidé, u kterých jsem celým srdcem věřila, že jsou vinni, se posléze ukázalo, že nejsou. A lidé,u kterých jsem myslela, že jsou svatí, tak nebyli. Proto se nesmíš spoléhat na svůj instinkt. Čekáš, posloucháš a pozoruješ. Časem se každý projeví." Velmi slibný první díl s dokonalou Christine Baranski.

Popírání holocaustu (2016)

Netuším, jak se Deborah Lipstadtová chovala ve skutečnosti, ale pochybuji, že by to bylo na hystericko-přeemotivované úrovni, jakou předvádí Rachel Weisz.Takovým jednáním jakoby odkrývala, že svým poznatkům vlastně moc nevěří, aniž by ji docházelo, že při posuzování TAKTO zřejmé pravdy není třeba hnout brvou, obhájí se totiž úplně v pohodě sama, nehledě na omezenost některých jedinců, potažmo systému, který takové kauze vůbec věnuje pozornost. Jinak na samotném filmu je pozoruhodné, jak se mu nedaří vtáhnout diváka do děje, i když se hlavní aktéři pohybují na kamerou poeticky snímané půdě Osvětimi.

Pěstírna - Služební cesta (2017) (epizoda)

Už se to hezky rýsuje... Navíc Leoš Noha by měl být Andymu hodně vděčnej, že může toho času vystupovat v kvalitní věci, protože účinkování v trapárně Kriminálka Gottwaldov, která se rovněž právě rozjíždí, si asi za rámeček nedá. Tímhle se to trochu vyrovnává.