• Krátkometrážní

Mlčení (2016)

Pocity z tohoto filmu je nejlépe vyjádřit mlčením...

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Víte, proč je hovno hnědé? Je to kvůli žluči. Ta je sice tmavě žlutá až žlutozelená, ale obsahuje bilirubin, což je takový ‚odpad', který vzniká ze starých, pro tělo jich nepoužitelných červených krvinek. Ve střevě ho rozkládají bakterie na dvě části – jedna bezbarvá se vstřebá do krve a vyloučí se močí, druhá se oxiduje na různě barevné sloučeniny, nejčastěji právě v odstínu hnědé, a odchází ven z těla s výkaly. A pointa? Žádná, snad jen, že mi povídání o hovně přijde zábavnější, než Četníci z Luhačovic, ve kterých se Donutil s Jaškówem tváří tak, jako že je hraní hodně bolí a není se co divit, když jsou tak blbí, že je musí na banální stopu přivézt matka jednoho z nich. A komentovat Zedníčkův pseudo-akcent nebudu, to by bylo jako babrání se v hovnech.

Trápení (1961)

Já nechci bejt jako nějak moc lacinej, ale název tohoto filmu přibližně přesně vystihuje můj divácký "zážitek".

Krotitelé duchů (2016)

První třetina není vůbec špatná, Wiig s McCarthy slušně hlásí a jejich fóry mně hrály vyloženě do noty, postupně je ale (téměř) všechna zábavná materie spláchnuta do hajzlu s velmi pomalým odtokem (stopáž je pocitově dvojnásobná), a pokud se postavy ztvárněné Kate McKinnon týká, nic protivnějšího jsem ve filmu hodně dlouho nezažil.

Taboo (2017) (seriál)

Málokterý seriál adoruje hlavní hvězdu do takové míry, jak to činí tvůrci Taboo. Kamera obřadně krouží kolem Hardyho a režiséři jej nechávají hrát v jeho už poněkud schematickém stylu, kdy rozdíl mezi dalšími rolemi v čele se Šíleným Maxem tvoří pouze jiné hadry a lokace. Nejsem si přitom úplně jistý, jestli to Hardy s drsnou chůzí a výhružnými grimasami malinko nepřehání, zároveň je to právě on, kdo mě k tomuto seriálu táhne. Přesto to po třech dílech na víc než tři hvězdy nevydá.

Ztracená tvář (1965)

Tematicky ojedinělá a chvílemi vynikající česká žánrovka, jež doplácí na překombinovanost ve II. půli.

Lakovka (1980) (TV film)

Komedie, ve které osmnáctiletému Juřičkovi říkají, že má ještě čas na ženský a v hospodě mu nabízejí k pivu dudlík, za což se jim Juřička pomstí způsobem, kterej dosvědčí, že je opravdu debil. Závěr pak obstará zamilovaná dvojice, která se vesele směje tomu, že málem uhořela ve stodole. Přesto (nebo možná proto) je to celkem v pohodě koukatelný.