Václav (2007)

Nelze se divit, že Ivan Trojan neustále vyhrává Českého lva. On totiž Václava nehraje, on Václavem je. A ta hudba!

Jules a Jim (1962)

Už jsem myslel, že to nevydržím dokoukat.

Caveman (1981)

Jediné scény s Tyranosaurem fungují na 100%.

Andaluský pes (1929)

Nechápu. Alešpoň že se dá poslouchat hudba.

Hranice ovládání (2009)

Nevadí my vypravěčský styl, jenom kdyby se ve filmu dělo něco zajímavého. Sledovat pořád ty samé situace a lidi, kteří donesou krabičku sirek, chcou si pokecat, pak to vzdaji a odejdou, je nuda. Jarmusch mě zklamal.

Mamma Mia! (2008)

Upřímně nesnáším filmy, které se tváří, jakože v nich běží děj a do toho najednou začne někdo zpívat a všichni předstírají, že je to normální součástí děje. ABBA je klasika a jejich hudba mi nevadí, i když ji neposlouchám, ale sledovat přitom pištoření všech těch ženských, z toho jde hlava kolem. Navíc tak pitomý konec filmu jsem snad ještě neviděl. Alespoň se krásně dívá na exteriéry.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Pilot k seriálu je opravdu brilantní. Díky dokonalé hudbě mě rozplakal, a to jsem Lauru vůbec neznal! Do toho brilantní herecké výkony v čele se sympaťákem Kylem MacLachlanem (kterého jsem do té doby v podstatě nemohl vystát, ale teď ho miluju :)) a můj oblíbený režisér Lynch. Zavání to kultem.

Dogville (2003)

To by nebyl Lars von Trier, aby se nepředvedl s něčím výjimečným. Do městečka nakresleného kompletně na podlaze se "přistěhuje" zprvu nechtěná návštěvnice, kterou si všichni zamilují, abysme poté sledovali postupný rozvoj pochybností a nenávisti k této osobě, vedoucí až k ...