Lítám v tom (2009)

Tak co, čekali jste od Jasona Reitmana a takového hereckého ansáblu něco špatného? Mezi Georgem Clooneym a Verou Farmigou to jiskří přesně jak má a Anna Kendrick je krásně doplňuje.

Pevné pouto (2009)

Rád bych novému filmu Petera Jacksona nahodil plné hodnocení, ale po brilantním začátku se právě po oné osudové události, která má teprve filmové potěšení rozjet, film zpomaluje :(. Bohužel ani slavné scénáristické trio tomu nezabránilo. Rozpočet: 65 milionů USD. Box office: 94 milionů USD.

Pokrevní bratři (1999)

Neskutečný akční film s náběhem na kultovnost.

Život Briana (1979)

Trochu lepší jak Svatý grál, ale stále průměr.

Tenkrát v Americe (1984)

227 minut, to je Opus Magnus. Sergio Leone má ale takové velkofilmy v oku, proto se při sledování nestačíte nudit. Pro mě bylo sledování filmu velmi emotivní, k čemuž přispíval i geniální hudební podkres. Slova ani nemohou popsat, kolik zapamatováníhodných scén je ve filmu obsaženo a jak brilantně jsou vyobrazeny. Za všechny moje oblíbená scéna, kde se po x letech setkávají Deborah a Davida - jedna z nejpamátnějších scén filmového žánru.

Čas probuzení (1990)

Krásný, překrásný film. Další z bravurních kousků Roberta De Nira a svého času také úžasného Robina Williamse.

Kmotr III (1990)

S klidným srdcem můžu konstatovat, že trilogie Godfather je jedním z nejnudnějších filmů, které jsem viděl.

Kmotr II (1974)

Stejně jako první díl mě i dvojka nechává chladným a film považuji jen za průměrný. Jedno se mu však musí nechat - vyzařuje z něj pocit, že v každém záběru musí někdo zákonitě zemřít.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Po první sérii čtyři hvězdičky. Seriál vyniká skvělými postavami a obzvláště pak agent Cooper je vůbec jednou z nejlepších seriálových postav, co kdy vznikly. Škoda, že si David Lynch nevzal na starost režii všech dílů. Po nalezení vraha se navíc seriál poněkud zvrtne a jen se vysvětlují osudy všech postav. A ano, znělka i hudba jsou vskutku prvotřídní.