Člen klanu (1974)

tíživé drama o rasistickém americkém jihu, kde bývaly naprosto běžné lovy na černochy nebo znásilňování černošek a policie s tím nic nedělala. Ukazuje se, že Klan sahá do těch nejvyšších politických sfér a že bez sympatizování s jeho ideologií nemá vaše dítě nárok třeba se dostat na univerzitu atd. - prostě něco jako u nás za komunistů. Ve filmu je krásně vidět i americká posedlost zbraněmi, kdy má každý vidlák doma brokovnici, jen aby mohl "vyhnat ty smradlavý negry" - škoda jen trochu přemrštěně akčního finále, ztrácí se tím něco z realističnosti.

Disturbia (2007)

Ačkoliv se snímek zpočátku tváří jako nějaká laciná teenagerovská vyvražďovačka, napětí a paranoidní atmosféra jsou budovány natolik přesvědčivě a důrazně, že poslední půl hodinku budete jen sedět a doslova ani nedutat. Vše je ještě umocněno dobrými herci, kteří své postavy zvládají bezchybně podat - prostě, tento film funguje tak jak má!

Muyeonggeom (2005)

vizuálně poutavá pohádka o sjednocení Korei, která trochu ztrácí na soubojích, na nichž je znát nutnost přehnaného zasahování počítačů a drátů (prostě je vidět, že většina bojovníku moc bojovat neumí:), ale zbytkem celkem mile překvapila - hlavně charaktery dvou sexy bojovnic.

Hledání Země Nezemě (2004)

krásný životopisný snímek o muži, který se ani v dospělosti nestydí uchylovat do dětských fantazií - konec přináší triumf a zármutek naráz a zaručeně dojímá, i když je jasné jak bude vypadat už tak od půlky filmu.

Rejected (2000)

šílené scénky v tomto kratičkém animáku mají koule, nejlepší je lupínek hlásící "My annus is bleeding! Yeah!" ten mě fakt rozsekal:)

Zápisník smrti (2006)

trochu mi vadila taková ta televizní kamera (ostatně i animace byla celkem odfláklá), ale na druhou stranu film disponuje poměrně zajímavým příbehem a jeho jednoznačně největším plusem jsou inteligentní charaktery Lighta a L, jejichž duel mě přikoval k obrazovce celkem bez obtíží.

Mutant (2006)

ačkoliv hrdinové jsou ze začátku spíše protivní, s příchodem příšerky od nich odvrátíte pozornost a jejich sympatie rázem trošku vzroste. Titulní mutant je bezvadně udělaný a působí opravdu živě a neuměle - takový pěkný mix aliena a obří ryby! Vždycky jsem se těšil, až se zase objeví na obrazovce a rozzáří jí svou hřejivou přítomností! Proto mě pak vyzuřil konec, při kterém tak trapně skonal...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

precizně natočený a silný snímek, který mi připadal jako směs Forresta Gumpa a Velké Ryby - za srdce beroucí příběh života prožitého pozpátku, pomalu plynoucí a pozastavující se nad pomíjivostí krásných okamžiků, ze kterého sem tam vykoukne nějaká dobře ukrytá kulišárna (jako například dědula, do něhož 7x uhodil blesk) a životní láska, která trvá po celý film a ačkoliv není pořád na očích, cítíte její hřejivou přítomnost v každé minutě. Ale i pod dokonalým provedením, hromadou digitálních triků a bezvadnými výkony herců je znát, že něco málo tomuto filmu chybí.

Nouzový východ (2008)

Sam Mendes se opět trefuje do velkého amerického snu, tentokrát ovšem zapomněl přímíchat humornou složku a dvě hodiny nás válí ve střídavých projevech úzkosti či depresí a náhlých výbuchů radosti, k čemuž mu stačí výborně zahraný manželský pár a tuctový předměstský baráček.