Poručík (1992)

tak tento polda je opravdu pěkný parchant, chvilku je zábava jeho extempore sledovat (hlavně díky bezvadnému výkonu Harveyho Keitela), ale celkové vyznění filmu na mě nijak zvlášť nezapůsobilo, tento dojem podpořil i podivný odpouštěcí konec.

Lví král (1994)

trocha nostalgie - nepřijde mi to zdaleka tak kouzelné jako za dětských let, ale pořád to má něco do sebe. Akorát na ty ťuťuťu písničky jsem už asi moc starej (sorry Eltone...)

Jija deu suay doo (2009)

zpočátku to vypadalo jako thajská variace na Drunken Mastera (i když už při těch hopsadlech mě mělo napadnout že je něco špatně), nakonec se jedná o bojovku s pekelnou a obdivuhodnou akrobacií, debilním příběhem, málo reálnými (i když pěkně vypadajícími) souboji a sympatickou hlavní hrdinkou - nic víc.

Návrat živé smrti 3 (1993)

bombastická proměna z hodné Julie v sado-maso mrchu, ale jinak jen klasický zombie film - lepší tři hvězdy.

Andaluský pes (1929)

starší a časově mnohem stravitelnější Mazací Hlava.

Zábavný park (2009)

poměrně tuctová romanťárna s pár bezva narážkami a partou charismatických herců/hereček.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

nadprůměrná parodie na muzikantské životopisné filmy s Johnem C. Reillym, nabývajícím v tomto filmu nového rozměru, v hlavní roli. Některé vtípky jsou moc povedené ("smell that shit baby" nebo meditační seance s Beatles), některé až trapné, ale vtipná stránka jednoznačně převažuje. V druhé půli mi to už přišlo lehce utahané (koukal jsem na 120 minutový Director's Cut), takže hodnotím lepšími ***.

Paranormal Activity (2007)

místy děsivé, dost autentické s pár povedenými momenty navrch (napadá mě třeba vytažení z postele nebo druhý příchod média do domu), ale po většinu času zbytečně zdlouhavé, což spolu s několika tuctovými scénami (jako video o posednutí Diane nebo vlastně celý konec) a rádoby složitým okulním vysvětlením, které vlastně nedává smysl, sráží film do průměru.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

temná atmosféra z knihy sice zůstala, ale takový ten náboj se někam vytratil - celý film sledujete flirtíky a milostné pletky dospívajících kouzelníků (což je sice prdel, ale hmm, tak nějak to není to na co jsem čekal) a když se pak konečně začne dít "něco velkého" tak do deseti minut Fawkess odlétá vstříc dálavám a nechává za sebou černou obrazovku a titulky. Chápu, že do filmu nelze nacpat vše co se objevilo v knize (ostatně tak tomu bylo i u ostatních dílů), ale přijde mi že tady tvůrci vybrali ke zfilmování většinou jen ty nepodstatné, de facto doplňkové kapitoly, kdežto ty důležité a zajímavé nechali ležet v šuplíku. Triky a celá řemeslná stránka klasicky suprové, ale po dějové stránce se, dle mého názoru, o žádné velké nabuzení před grandiózním finále určitě nejedná.

Swiri (1999)

hvězdně obsazený korejský akčňák, kterému by prospělo trochu víc akce a míň tupých jihokorejců (pětičlenný severokorejský tým si s nima hraje jak kočka s myší). Jinak moc tleskám za ukončení filmu, to mělo fakt styl a dlouho jsem kvůli němu uvažoval o čtyřech hvězdách, bohužel zbytek mi zas až tak přesvědčivý nepřišel.