Onéčan bara: The movie (2008)

řežba podle populární videohry - lákavé! Nicméně ne když je ve filmu milion zbytečných digitálních triků, které díky malému rozpočtu vypadají jako by je spíchlo na koleni nějaké malé japonče, příběh stojí za prd a je tak zaplněný klišé, až to bolí, herci jsou spíše neherci, z dvouhlavňové brokovnice se tu střílí jak z pistole a vůbec nevadí, že by se měla po každých dvou ranách dobíjet a většina zombie nosí z neznámého důvodu zelená pláštěnky. Tohle mě fakt vytočilo!

Katakurike no kófuku (2001)

založit muzikál na neposluchatelné hudbě a hercích, kteří neumění zpívat ani tancovat je obrovská chyba - totální hovnařina, které dávám jednu hvězdičku jen za nápad se zpívajícíma zombíkama.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

hovínko na motivy Kingových povídek, které se vyznačuje levnými triky a nechtěně komickou "děsivostí" pro děti. Mrazení v zádech, které jsem pociťoval při čtení Prámu se tomto případě ani zdaleka nepříblížilo a jen se kdesi v dálce pousmívalo nad debilitou filmové adaptace.

Agentky D.E.B.S. (2004)

totální chujovina, které by mnohem víc slušelo porno zpracování...

Tetsuo (1989)

pro fanoušky animace neživých předmětů ála Švankmajer dozajista lahůdka, pro mě zatraceně dlouhá psycho nuda.

Robot-monstrum (1953)

kam se na tohle hrabe starý dobrý Ed Wood! Pozemské dobrodružství gorily s potápěčskou kuklou, která pochází z mimozemské rasy Ro-Manů a plánuje vyhladit celou Zemi - ať už pomocí smrtících elektro vln nebo plazů teleportovaných z Jupiteru (jen tak mimochodem varan, pásovec a krokodýl vylepšený plachtou přilepenou na zádech:). Nejvtipnější na tomto "díle" je, že se bere šíleně vážně, což ještě zvýrazňuje strašné herecké výkony a děsivě špatné všecko ostatní. Ale odpad tomu prostě dát nemůžu, už jen za to že zlomyslný vůdce Ro-Manů se objevuje v nejstarším LCDčku jaké jsem kdy viděl:).

Zrozený k boji (2006)

naprostá demence - šíleně špatní herci, scénář, který nejspíš psalo sedmileté dítě ujíždějící na amfetaminech a v chvilkovém záblesku tvořivosti se tam pokusilo nacpat vše, co mu přišlo do jeho malé hlavinky - kanibala, muai thai, buvoly, kouzelníky, magické amulety, trotla se zgelovanými vlasy, traktory, pannenskou krev a hlavně rachejtle. Jednu hvězdičku dávám kaskadérům za přesvědčivé držkopády, zbytek filmu je nehoráznej shit.

Discopříběh (1987)

Další mrdka z éry komunismu, kterou nejvíce uzemňuje teploušský soundtrack Michala Davida.

Máj (2008)

F. A. Brabec je bezvadný kameraman, jeho scenérie a krásně sestavené kompozice jsou, spolu s recitacemi Jana Třísky, to jediné dobré na tomto filmu - když však usedne na režisérskou stoličku, je to průser jak kráva. Začal bych hned ústřední dvojicí, Vilémem a Jarmilou - strašný lesa pán vypadá asi tak strašně jako jedenáctiletá školačka s lízátkem a jeho metrosexuální vzhled (solárkové opálení, účes ala tokio hotel, !!!oholené podpaží!!!) mi do rádoby středověkého filmu zrovna moc nesedl - tady režisér šlápl hodně vedle. Jarmila - fakt, že představitelka této role vůbec neumí hrát je zastíněn tím, jak moc dobře vypadá nahoře bez a jak často je ochotná svá kůzlátka ukazovat (podle čehož jí režisér nejspíše obsadil). Další výraznou chybou je, že ač se jedná o citově poměrně vypjatý příběh, snímek na city nehraje a celý působí tak nějak chladně a nezúčastněně - tu lásku a žal cítíme jen ve verších, ale ne v obrazu. Velkou chybou je také hudba od Support Lesbiens, která se sem absolutně nehodí (ta psychadelická pasáž je opravdu úplně mimo - celý štáb asi den, dva papal lysohlávky aby tohle mohl natočit). A snad už poslední věcí je zabití starého mlynáře - když už chcete mlynáře podříznou a efektně tento dramatický moment zpomalit a 3x zpomaleně opakovat (s tím, že celou dobu je kamera na detailu hrdla podřezávaného), tak tam kurva dejte nějakou krev a ne že po (určitě brutálně ostrém:) noži strašlivého lesa pána zůstane hrdlo úplně neporušené a až následně začne odněkud zpoza hlavy stříkat červená! Nemůžu jinak, než tento film nazvat pitomým přešlapem české kinematografie...