Koe no katači (2016)

Film jsem shlédl bez jakéhokoli očekávání. Už prvních pár minut mě oslovilo úžasou hudbou, animací a smyslem pro detail. Kam se hrabe to anime s vlakem... Ještě jednou chci zdůraznit: detaily v tomto filmu jsou přímo úchvatné. Ať už se jedná o plakáty, utility na kole, oblečení, vodu, okolní svět prostě žije! Neexistují zde žádné zastavené postavy, na všechno je radost pohledět. A ta hudba, hlavně tedy klavír, ta prostě dojme... Teď však to nejdůležitější, a co příběh?. Příběh je ze začátku neskutečný, vtáhne do světa, sžijete se s postavami, oblíbíte si je, nebudete je mít rádi, budete jimi opovrhovat, říkat si, jak se tak mohou chovat. Prostě a jednoduše - wow. Všichni tu mají nějakou osobnost, která není dána neproměnlivým charakterem, ale prostou lidskostí a (hlavně ze začátku) mladým věkem. Příběh jako takový vtáhne a jen tak nepustí. Ať už jsou scény barevné, šedé, tiché nebo hlasité, pořád se něco děje. Co jsem zpozoroval byla prakticky neschopnost předvídat, co bude následovat. To je u mě velké plus. Trochu to přehnali s koncem, který je takový to "happy ending za všechny prachy", ALE nijak to nenarušuje celkový dojem. Hit roku 2017, film, který bych doporučil jako rodinný snímek pro večení pohodu či na příští Animefest pro ty, co ho přehlídnou. Rozhodně doporučuji. Udělejte si pohodlí, přichystejte čaj a nějaké jídlo, zavrtejte se do postele a užijte si tento krásný snímek. Podoba hlasu, pěkných 92 %

Logan: Wolverine (2017)

Nový live-action Ghost in the Shell by se mohl z tichých scén v Loganovi hodně učit... Atmosféra tohoto snímku je neskutečná. 130 minut uběhlo, ani nevím jak. Vztah mezi Charlesem a Loganem skvělý, po stránce efektů špička, žádná cenzura, vše naturální, divoké, depresivní. Hudba sedící a ta malá holka? Na to, že je to její 2. snímek, naprosto neskutečné. Dost se mi líbilo, že tam nebyly skoro žádné "ježiš proč neudělal tohle" scény. Nikdo neváhal vystřelit, nevyslepičil záporácký plán, jak příběhově tak i jednotlivé scény prostě boží. Mnozí mohou namítnout, že se tam mnohdy nic neděje a je to pomalé, já tvrtím, že to dotváří tu atmosféru. Úžasné. 90 %

Geriho hra (1997)

Viděl jsem pár let poté, co to vyšlo a doporučuji všem okolo doteď. Co víc říct. Úžasný nápad, super zpracování, komická pointa. 90 %

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Abych řekl pravdu, netuším, jak tento seriál charakterizovat. Přes pomalejší a nudnější začátek se to přehouplo v druhé sérce do seriozního pořadu a třetí, poslední série, tomu nasadila korunu, která se na hlavách tvůrců třpytí a blýská ještě teď... Ten konec byl... 90 %

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

What time is it??? It's Adventure Time!!! To nejde jinak... Už jen kvůli těm písním a celkově všemu ostatnímu... Adventure time! Come on grab your friends, we'll go to very distant la-ands, Jake the dog and Fin the human, fun that never ends, Adventure Time! MEGA 95%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Poté, co jsem viděl Hacksaw Ridge, kterému jsem dal 4*, zvedám toto na 5*. Prozatím nejlépe natočený výlečný film/seriál. 95%

Hellsing Ultimate Abridged (2010) (seriál)

Co rok, to nová episoda. A co rok, to neskutečná zábava. Neuvěřitelně povedený Hellsing. Mnohdy zapomenete, o čem byl originál. TFS se totiž snaží jít dle originálního příběhu, avšak s komičtější formou. To stejné udělali naprosto briliantně s DBZ. Tento Hellsing, nyní ještě nedokončený, však ode mě dostává plnou nálož. Červených 95%

Doktor Strange (2016)

My god this was awesome... Herec se hodí, příběh super, střídmě vtipné, dobré hlášky, úžasné CGI (na filmu není CGI tak možná operační sál a 1/2 herců), všehovšudy úžasné. Tohle se Marvelu povedlo :-) Za mě velká spokojenost. Dalo by se pár věcí vytknout, ale to bych pak musel snížit hodnocení u všeho tak o 1-2* :-D Kouzelných 90%

Ptáčátko (2016)

Just adorable... :-D Must see.

Agent bez minulosti (2002)

Ze 4 nynějších filmů jasných 5*. Ostatní na tento absolutně nesahají. A je to škoda. Bourne je zajímavá postava. V tomto filmu si ho užijte, protože v dalších už to bude jen horší. Tento však top. 92%