Eva (2011)

Problematika zabývající se tím, kdy je stupeň technologické vyspělosti mysli robota již na té urovni, že ho můžeme nazvat duší, a také tím, jestli v komunikaci s ním platí morální zákony stejné jako mezi dvěma lidmi...je velice zajímavá, ovšem příběh Evy jakoby nedokázal onen potenciálně silný prostor vyplnit, a tak v momentě, kdy si děvče vyslechne ono fatální heslo a hlavně v okamžicích těsně před tím...si říkáte, sakra to mohlo skvělé. Ten smutný konec měl ale završit mnohem silnější příběh. Ona scéna tak není zdaleka tak dojímavá, jako modelová situace, na jejíž bázi vznikla. Dvojnásobná škoda. 60%

Nic nás nerozdělí (2012)

Je dobře, že se film držel reálného příběhu, přestože ho to stálo nějakou složitější zápletku, jelikož se domnívám, že takových příběhů bylo tenkrát v Thajsku spousta. Pozitivem je Naomi, jakožto nejlepší herečka posledních dekád, i vlastní zpracování samotné katastrofy. Převládá u mě však pocit, že se nakonec vlastně zase tolik nestalo, alespoň ne rodině Belónových. 60%

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Diamantová story je rozhodně lepší, hlavně díky famózní roztržce v zastavárně, ale i tak pořád vtipná podívaná. 60%

Řezníci (2003)

Rozhodně žádné drama se sociálním podtextem, prostě čistokrevná černá komedie nejvyšší kvality, jejíž chorý humor mi naprosto kápnul do noty, až jsem pomalu i já kápnul něco k dobru. Lie Kaas přesný a Mikkelsen geniální. Spolu s Ádovo jablky nejlepší Jensenovka, alespoň určitě mezi komediemi.PS: Malý Švéd z parku....nehorázná hláška historického významu. Na tu nezapomenu do smrti.:) 90%

Hannibal (2013) (seriál)

Mikkelsen je pro Lectera jak stvořený, tudíž očekávání bylo velké, nicméně po dvou dílech jsem scénařem, v němž se snoubí tragikomická vyumělkovanost s permanentní nudou, tak znaven, že s tímto dílem končím. 20%

Den som frykter ulven (2004)

Kvalitně odvedená práce s "poměrně" originální zápletkou, které však hodně chyběl jakýkoliv zlý element. Prostě takový zločin bez zločince. Také těch snových momentů hlavního detektiva mohlo být méně. Naopak znázornění Erkkiho dětského traumatu bylo slušné psycho. Jo, s lanovkou není žádná prdel. 60%

In nomine Patris (2004) (TV film)

Polišenský si dokáže uzmout velký příběh, s Viktorem Preissem navíc sází na jistotu a nejde jen o In nomine patris. Z úcty a vděku k síle reálné předlohy se však měl držet také jejího věrného zpodobnění. K čemu proboha ta romance filmaře Neumanna, kdy udělal z tvůrce propagandistického zvěrstva naopak oběť? Tenhle rozměr film výrazně poškodil. Naopak skvělá role pro Michala Pavlatu, či Lukáše Hlavicu. Škoda, film v několika scénách dokázal jít k tématické podstatě věci. Mohlo to být za pět hvězd. Nebude 60%

Dark Waters (1993) odpad!

Někomu to připadlo mistrně mysteriozní, mě to evokovalo čistou amatérštinu Argentova ražení. Tzn. hrozné herecké výkony, mudrlantsky vynášená motta namísto reálně mluvy a třeba také domrtva rezonující hudba dusící jakýkoliv zárodek dramatičnosti. Velmi špatné. 0%

American Mary (2012)

Originální a poměrně stylový thriller poslaly režisérky o hvězdu níž nesmyslně laděným koncem. Pokusy o romantiku ani finální vyústění nemělo ve filmu co dělat. 40%

Tenkrát v Anatolii (2011)

Atmosférické natolik, že je rozvláčnost pozitivem. Celistvě smutné a přitom obsahující velice černý humor (Clark Gable). Místy je to až dokonalé, kompaktní, magické. Poslední rozhovor doktora s prokurátorem, to bylo něco, na co se nezapomíná. Taner Birsel dostal opravdu nádhernou roli. Tohle je herectví vyšší, než to, za něž se rozdělují Oscary. Děkuji uživateli Fr za bezvýhradně negativní komentář k filmu. Hned jsem věděl, že se mi to bude líbit. Nic ve zlém, koment byl vtipný a nebýt ho, přišel bych o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Takových je pár za život. 100%