Okresní přebor (2010) (seriál)

Snad jediný novodobý počin, který se může nazývat nástupcem těch nejlepších komediálních seriálů minulosti. Je to přesně ten Svěrákovsko-Formanovský humor postavený na vykreslení lidských malostí. Základem jsou herci. Označil-li bych neskutečně sympatického Davida Novotného sty procenty, -(Nejen za jeho opilecké kakofonie, zpochybnění existence Psojed, či fandění FUN DIN DUNG!!!)- kam bych pak měl šahat do klobouku při hodnocení psychopaticky dokonalého Ondřeje Vetchého, který udělal z choleričnosti a fanatismu veskrze příjemnou podívanou. Toto je skutečně koncert mimiky, hlasu, pohybu. Další speciální kapitola je lidsky civilní Luděk Sobota, dosud nepříliš známý, ale přesvědčivý Pavel Nečas i rozkošně zbabělý křiváček Pavla Kikinčuka, který, ač je vlastně čistě zápornou postavou, jistě sesbíral spoustu kladných bodů. Hodně povedené byly i hostující party Trojana, Nárožného, Županiče, Pavlaty, Taclíka, či skvěle pichlavé Pidrmanové. Jen tu fanynku Tatiany Vilhelmové jsem tu nemusel. 90%

Gravitace (2013)

Ona katastrofa byla paradoxně oživením konstantního smutku (neplést s unylostí), jehož si hrdinka Sandry Bullockové přinesla ze svého všedního života pozemského. Z těch očí a hlasu to prostě čišelo maximálně uvěřitelně, čímž si vysloužila diváckou spoluúčast, o které to vlastně celé je. Pokud jde pak o vizuál, nenapadá mě žádný jiný film, který by byl právě díky němu tak příjemným ke shlédnutí. Takhle si představuji KKK..Kumšt Kvalitní Komerce, která se za to třetí Káčko nemusí stydět. Vyjímečný film. 90%

Svéráz národního lovu (1995)

Tak to je přesné...udělat z debility a degenerace národa poetiku. Poměrně inteligentní film, ovšem za břicho se popadat nebudete. Jsou to spíš taková plachá rýpnutí si do hlubin (či mělčin) mužikovi duše. 60%

České století (2013) (seriál)

Naprosto smyšlené dialogy v ústech skutečných hybatelů dějin národa českého. Odvážné a leckdy zajímavé scénky však místy ujely k naprosté science-fiction (řev generálů na Beneše, či zpodobnění E. Moravce jako největšího odbojáře...wtf) Nejvýživnější byla epocha komunistického uchopení moci a bodré kamarádíčkování mezi rudými hochy, končící nakonec pro některé z nich provazem. Negativní až smutný tón výpravy za dějinami, byl nejen formálně působivý, ale bohužel též obsahově nevyhnutný. 80%

Výplata (2003)

Celej John Woo. Totálně přeplácáná zápletka a ještě přeplácanější akce ala Jeden klacek versus pět chlápků s pistolemi. Výborná připomínka, proč tohoto režiséra pokládám za infantilního snílka, který narozdíl třeba od Spielberga neumí akci vetknout špetku důstojnosti a hlavně jí navléknout na silný příběh. A ano, počítám v to i jeho HK cirkusy. 30%

Uvnitř (2007)

Prvotřídní zlo z první poloviny vyústí v debilní závěrečný masakr. Nejbrutálnější vraždu tak zpáchali tvůrci na samotném filmu. Mohl to být pojem, nebude. 60%

Cesta do Ameriky (1988)

Skvělá komedie se spoustou classic scének, z nichž třeba takové "Sexy bonbonky" nezapomenu, i kdybych chtěl. Snad jedinej film od Eddieho, kterej mám opravdu rád. 80%

Terkel má problém (2004)

Marek Eben pějící školákům ty největší úchylárny o čichání lepidla a dětské prostituci je prostě úkaz a paradox jak blázen. Celkově to však je podivný hybrid formou směřující k dětskému divákovi, ovšem obsahem se této cílové skupině místy vymykající. Není to ale snadno zrealizovatelná koncepce, on totiž i ten South Park je často velice trapný. 60%

Operace Daybreak (1975)

Doyle jako Čurda.....to je tak bizar, že jsem si to musel zkouknout. Zdejší kritika je přehaná, ač sám nemám rád, když se filmové rekonstrukce reálných událostí jakkoliv vychylují z roviny pravdy, nezdá se mi, že by tady tvůrci tolik blamovali ve prospěch svého movie. Vlastně jsem čekal podle zdejších znechucení Šest medvědů s Cibulkou a on se dostavil vcelku na americké poměry obstojný popis dějin, který kolaboval spíše v detailech nepodstatných. Samotná akce byla velmi dobrá, problém byl spíš v jakési artové plochosti režie, stejně tak castingu. Příběh prostě tam dole v zaplavené kryptě skončil tak nějak bez citového zaangažování se, a přitom to mohlo bejt drásající, páč ta předloha je silná jak hovado, a to přesto, že samotnej atentát byl v reálu neskutečná klauniáda. 50%