Kat: Válečná zóna (2008)

Dominicu Westovi bych doporučil, aby se tomuto formátu filmu nadále vyhýbal. Jako herce je ho prostě na céčkový brak a vykrádání Jokera ....škoda. Místy solidní akce, odhlédnuvši od její stupidity, nemohla ani na vteřinu vykompenzovat strašidelně blbý scénář. Stevenson navíc není Jane a poslední kapkou pak byl Doug Hutchison. Udělat z někoho, kdo by v krimu sloužil jako prostitutka nováčkům, Hanibala Lectera střihnutého Jet-Lim...to už ne. 20%

Svět zítřka (2004)

Celkově film pečlivě až ostražitě dbá na svou retro stylizaci...něco na půl cesty od Metropolis k Válce světů. Bohužel k tomu patří i filtr kamery, v němž však ztrácí detaily jednotlivých záběrů. Také barvitost, jakou diváka navnadí už jen samotný plakát, prostě chybí. A že je zde potenciálních záběrů hodných pestřejšího rozlišení spousta. Jinak film disponuje spoustou příjemně bláhových technologických motivů, kterými by třeba meziválečná britská armáda smetla současnou americkou během několika hodin. Schéma ústřední dvojice ala sympatický hero a paličatá novinářka(v tomto případě přímo kráva) je až příliš schématické, aby jste si ji mohli zásadněji oblíbit, k čemuž extra nepřispějí ani samotní herci. Filmařsky jde však objektivně o práci odvedenou s láskou. Dramaturgie a posloupnost scén přímo skáče z políčka na políčko stránek klasického komiksu. Leckdo by mohl v tomto dílu spatřovat až artové prvky a mohl by mít pravdu. 60%

Na vlásku (2010)

Wow...a já to chtěl po prvních popěvcích vypnout. Nakonec na mě Disney vyzrál, vyčůránek jeden. Mělo to všechno.... vtip, roztomilost, no a "sorry" ale ta romantika byla prostě tak milá, že jsem jí musel zaznamenat i přes svůj vrozený cynismus k podobným zhůvěřilostem. A to nejen proto, že Locika měla oči jak výlohy do hračkářství, koník s chameleonkem byli sweet a Rychlík Flynn byl koneckonců taky vcelku kunda. Chválu Vám tvůrci, nejspíš za nejhezčí animák, co jsem viděl. 80%

Uzavřený kruh (2013)

Čím méně se dočkáme zvratů, o to je tahle konspirace lépe napsaná a až nebezpečně reálná. Je jen dobře, že jsou hrdinové ušetřeni bourneovských kousků, byť závěr měl být přece jen vyostřenější, než byl. To je spolu s ještě asi jedním dalším přehmatem (Velkému bratru prostě neutečete, když se Vám to zrovna hodí) jediná výtka. Na druhé straně mezi klady stojí opravdu skvělá atmosféra, chytré dialogy plné decentně zaobalených výhružek a ústřední dvojice herců sympatická tak, že byste si to s ní dali klidně do trojky(za určitých pevně stanovených pravidel.) 80% PSpoil: Takhle odvážné rýpnutí do nedotknutelných...to se nevidí..

Zmizení (2013)

Krom hereckého obsazení naprosto průměrné krimi, kterých každým rokem hned vícero nejde do kin. Plusem bylo těch pár uvěřitelných výstupů Hugha Jackmana, zato Jake Gyllenhaal by se s tím svým ksichtem měl chytit za ruce s Tobey Maguirem a Elijahem Woodem a začít spolu prodávat po domech sušenky. Tahle trojka by vydělala svému skautskému vedoucímu majlant. Jediná skutečně atmosférická scéna byla "venčení psa", kterou tvůrci skvěle fabulovali divákův názor. Motiv bludiště apod. byl čiré sci-fi, a nazvat tento film psychologickým je omyl. Skutečně zlou a temnou atmosféru jsem v rámci thrilleru zažil u filmů Sedm, 8mm, Funny Games U.S.A. 60%

Croodsovi (2013)

Debilní nepříběh, city tahané z diváka asi stejně tak příjemně jako zubní nerv, dvě pousmání, levně zmršená zvířátka a extrémní nerozbitnost hlavních hrdinů vedoucí k tomu, že jste se o ně neobávali ani na vteřinu. Nelíbilo. 40%

Penumbra (2011)

Zábavná a relativně originální věc, která vás sice nevyděsí, ale má to atmosféru, vygradovaný konec a hlavně skvělou Cristinu Brondo, která zvládla zahrát hubatou a nesnesitelně sebevědomou ženskou tak, že to bylo k sežrání a nikoli na pěst. Takhle svojský filmek si čtyři hvězdy zaslouží už z principu, a že to je v rámci žánru ode mě vcelku ojedinělá štědrost. 70%

You're Next (2011)

Killeři v maskách byli skutečně nebezpeční asi jako párek zlodějů z Home Alone a výrostkům z Ils nešahali ve své zlotřilosti ke kotníčkům jejich cviček s rumunskou vlaječkou. Xkrát prostě vešli do místnosti, či nahlédli oknem, aniž by se podívali napravo-nalevo, načež po zásluze padli k zemi zasažení (kladivem, nožem, mixérem) kladné hrdinky. SPOIL: Když po prvotním útoku vyslala rodina k nebezpečnému úprku z domu k autu svou jedinou dceru, místo kohokoliv ze čtyř mužských členů famílie...a přesně podle očekávaní její spanilou jízdu ukončil nastavený drát, opravdu si film(nikoliv naposled) zahrál v žánru komedie. Škoda, z celkového schématu filmu se dalo vytěžit mnohem víc, nejen díky masakrální(a hezounké) Sharni Vinson. 40%

5150 Elm's Way (2009)

Aneb jak udělat ze hry králů polštářovku ze cvokhausu. 20%

Co jsem princi neřekla (1975)

Spolu s Andersenovou Dívenkou se zápalkami pojí Wildeova Šťastného prince ostrá sociální kritika formou doslova nádherné poetiky.(a velice smutné nutno dodat) Tohle mi v hlavě rezonovalo od útlého dětství. Zejména geniální námět si zaslouží absolutorium. 100%