The Bay (2012)

Film svým zpracováním jistě přišel o spoustu klasických hororových fans. Spíš je otázka, jestli si na ně vůbec pomýšlel. Na horor málo děsivé, na fiktivní dokument příliš nedůvěryhodné. Přesto spíše milé překvapení, zejména pro nemilosrdnost příběhu. Rozvleklé tempo navíc zpříjemňuje velký zadek hlavní reportérky, jenž si ze všech nejvíce koledoval o pořádného vetřelce. Celkově silné tři hvězdy. 60%

V/H/S (2012)

Nadprůměrný horor, kde hlavně Second Honeymoon a poslední 10/31/98 dokázaly zůstat v paměti. Rozhodně lepší, než pokračovaní, jež sice zabavilo akčností, ovšem absolutně bez atmosféry. 60%

V/H/S/2 (2013)

Klasické maso, bez jakékoliv hororové poetiky. Typický případ. Prostředky byly, nápady nikoliv. V tom si jednička poradila o třídu lěpe. 40%

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Právě veliká úcta k první sérii zatím paradoxně drží můj zájem o její pokračování. Celkově je projekt značně nevyrovnaný. Některé scény mají své, jiné jsou režisérsky nezvládnuté, a to zejména většina těch akčních, či těch snažících poukazovat na nešvary doby (Bičování rómů, Skinheadi, Feťáci vykrádající sanitku, Nevděční příbuzní zachráněných), nebo také průhledné či nesmyslně náhodné události( Kolapsy lidí, k nimž se náhodou přimotá dr. Jandera, Havárie opilého Dulavy apod. ) Nejhorší jsou však zlehčující intermezza s Jiřím Lábusem a Zdeňkem Srstkou, které nutí diváka ke studu za jejich protagonisty. Na druhé straně jsou zde role, kterým obsazení herci vyloženě sednou, Dvořák, Kostka, Dlouhý, Vašut, Dulava, Javorský, Kolesárová. Nestor Hanzlík mi sice zpočátku přišel herecky trochu z formy, ovšem to se po pár dílech naprosto obrátilo a zejména scény se svou ženou, či současným ředitelem záchranky.....si dává naprosto bravurně. Alespoň, že se příběh brzy odklonil od postavy jeho syna, protože Václav Jiráček se rozhodně "nepotatil".60%

Paranormal Activity 4 (2012)

Marně pátrám v kartotéce dementů, jenž poznám, po někom, kdo by toto nezvládl natočit lépe. Určitě nejsem kritik celé série. Je to sice laciná filmařina, ale přeci jen díky kouzlu svého formátu dokázala dosud v předchozích třech dílech pobavit. Tento díl je ovšem nejen zbytečný z hlediska vývoje příběhu, ale také dramaturgicky nezvládnutý a regulérně nudný. Aby se film pozvolna rozbíhal 80minut a zbylé čtyři pak nepřinesl ani pokus o nějaké překvapení....to fakt ne. Jedna hvězda snad za poprsí Katie Featherston, za kterým by mimochodem šel každý malý hoch dobrovolně a bez jakéhokoliv přemlouvání, zvlášť pokud by se jmenoval Hunter. 20%

Sanitka (1984) (seriál)

Oproti akademicky dokonalému přemítání Dietlovi nemocnice, přišel Jiří Hubač s malinko civilnějším scénářem, který ovšem obsahuje několik scén, jež doslova uzemní svou hloubkou. Když Cyrilu Janderovi staršímu v podání Josefa Karlíka umírá jeho Miluška a on se v zoufalství zeptá lékaře, zdali by nepomohly pečené kaštany, -("Víte, někdy se může stát zázrak....že člověk se zaraduje od srdce.")- tak to bylo něco tak geniálního, že na to nikdy nezapomenu. V porevoluční seriálové tvorbě nemáte sebemenší šanci narazit na takovéto věty, které jsou až paralyzující tím, jak přesně vyjádří podstatu situace. Nejsilnějšími postavami jsou pro mě doktor Mádr, jehož zahořklý humor, např. scéna v havarovaném autobusu -("Jeřáb už je tady.....Pojďte kolego, ještě nás převrátěj a padneme si do náručí.")- přímo čpěl sarkasmem nejvyšší kvality. Dále ředitel záchranky byl pro Josefa Vinkláře životní rolí, naprosto dokonalou pro jeho epický smysl pro přednes. Pokud jde o hudbu, Sanitku provází v podstatě dva motivy, ty ovšem ve správnou chvíli (např. Loučení Dr. Novotného) zahrají ději neskutečně do not. Přifařit tento klenot k obvyklým normalizačním seriálům může jen idiot. Pro mě se jedná o mistrovské dílo. 90%

Stůj, ten mobil není tvůj (2005)

Přemýšlím, jestli jsem někdy předtím viděl, aby se sešlo tolik ačkových herců v tak špatném filmu. Asi ne. Elena Anaya ale rozkošná. Až její sexuální orientace pošetile zabolí. 10%

V zajetí démonů (2013)

Miliarda klišé, podprůměrně vygradované scény, legrační masky, jedno z nejslabších vymítání historie a směšný happyend. Rutinní záležitost, kterou musím díky věhlasu jí předcházející zařadit mezi regulérní sračky. Jediné, co mě na filmu strašilo, bylo jméno režiséra, a tento předpoklad mě také, jako jediná věc na tomhle filmu, nezklamal. 20%

Záhada Hory mrtvých (2013)

Možná nejsilnější záhada všech dob doslova zneužitá filmaři tak, že z tohoto koitu vznikl podprůměrný filmový potrat. Tenhle geniálně zauzlenej příběh si zasloužil tvůrčí úctu spočívající mimojiné v tom, že neměl vyzradit co se vlastně odehrálo, notabene si vykonstruovat jednu z možností jako nosnou, a tu zpracovat (spíš zprcat) v rutinní teenagerskou high-tech zbytečnost. 40%

Hodinka (2011) (seriál)

Ti zatracení Britové to prostě umí, jako nikdo jiný. Série má největší sílu v charakterech kladných i záporných, ústředních i vedlejších. Mezi patnácti hlavními postavami nenajdete jedinou, které by charizma neteklo ušima a hlavně ústy. Herci to je jedna radost a ač mě k celému seriálu přivedl Dominic West, není zdaleka jediný, který svým herectvím činí seriál tak kvalitní. Velká nevole nad zamítnutím třetí série. Pokud chcete tempo a debilní zvraty každou půlminutu, pusťte si 24 hodin, nebo Útěk z vězení. Já si raději pustím tuhle poctivou záležitost, kterých je jak šafránu. První série 80% Druhá 90%