Krutost podvědomí (2000)

No je to rychta. Sexuální puzení k sestře a její menstruaci o průtoku menšího obecního potoka, či vyčerpávající porod zakončený přetnutím krkavice jeho plodu.....no nevím. Pár vět, co zazní, možná nepatří do slovníku tvůrce béčkových hororů, ovšem dojem, že autor přes to všechno perverzní poetično, chce hlavně znechutit, je patrný. Stejně jako fakt, že motivy perverze pro stupeň originality tahá až odněkud z paty.... Osobně jsem film vypnul před polovinou. 40%

Méďa (2012)

Když se přetrpí romance a rádoby dojemný rozchod a znovushledání Méďi a jeho "páníčka", je to místy příjemná komedie. Koncept sprostého medvídka je sice levný a zdaleka ne všechny hlášky mají úroveň, ale párkrát jsem se zasmál......Názvy tří nesilnějších druhů matroše do dýmky........Vedoucí marketu......."Já si jenom hrál na zasranýho retarda". Výhodu má film v tom, že se povedly cameo role. Byly buď sympatické (Sam Jones), správně perverzní (Ryan Reynolds), či vtipně suché (Tom Skerritt). 60%

96 hodin: Odplata (2012)

Rodinné sbližování zpočátku dřelo jak písek mezi zuby. Vcelku naivní byly i scény na odlehčení, plné rodinného veselení.."Heh..my jsme tě chtěli překvapit.... he, ha ha ha, hi hi." No bezprostřední švanda k popukání. Když ale šlo do tuhého, rodinná chemie fachčila jak kolona bublajících zkumavek, protože herecky to bylo obšancováno kvalitně. Liam má v očích pořád všechny ty bubáky minulosti, akorát já mu prostě ty Seagalovské slalomy skrze davy padouchů na jedno použití...nežeru. Ne, že bych je Stevenovi žral, ale cvik je cvik. Famke je spíš dělaná na klasickou vizuálně dokonalou ledovou krávlovnu, ale budiž. Maggie Grace je krásná, což teda, jak podezřívám tvůrce...bude asi záměr. Bohužel se musím připojit ke kritice střihu....Oliver některé scény opravdu nezvládl, nebo to pižlal klešťičkama na nehty. Celkově určitě nad 3 hvězdy, ale ne dost na čtyři....samozřejmě pokud si pod průměrem nepředstavujete Lundgrenovky posledních dvou dekád. Jo a hudba u finálního souboje fakt pěkná. 60%

Discopříběh (1987)

Na co si to tady hrajete? A Michal David? K němu řeknu jediné. Děkuju za Mámu, Je to blízko i Vidím tě všude. Vytvořit tak dobré věci a přitom být podrobován kritice jako naprostý neumětel, to prostě není tak jak má. 80%

Hard Boiled (1992)

Připadám si tady v zajetí těch pětek jak na jiné planetě(Ikdyž to Hong Kong vlastně je). Nechápu, jak se někdo může pozastavovat nad hloupostí Expendables či Komanda, a pak tady adorovat téhle střílečce s tak ultramegagigadebilním scénářem (hlavně veškeré dění v nemocnici, nejen vycpávky do uší a hromadný přesun kojenců.) Další zářez utvrzující Johna Woo jako registrovaného psychopata se sklony k pyromanii smíšené s dětskou infantilitou. 40%

Vikingové II (2008)

Howard McCain ušel od svého odpadového standartu velikou cestu ke dvěma hvězdám. Příběh byl příliš nablblý na to, aby unesl patetizování, zejména to závěrečné s lodí odvážející těla Vikingských válečníků kamsi do tajemné, mlhou zahalené prdele. Film často střídal dvě tváře. Tou první byl pokus o jakousi historickou epiku, kdežto tu druhou reprezentovali naprosto debilně sestříhané souboje či třeba srandovní podoba monstra.Také Jack Huston nebyl ideálním adeptem na post nejlepšího Vikingského bojovníka....leda by o kvalitách takového postu rozhodovaly aspekty jako nejjemnější pleť, či prstoklad během prohánění ocasů ostatních severských válečníků. Téma Vikingů jako takové si jistě zaslouží monumentálnější film. 40%

Vyměřený čas (2011)

No tak jsme se zasmáli a příště, když mě napadne zajímavý námět pane režisére, neudělám z něj scénář, nýbrž ho předám scénáristovi. Krom vystříháni se naivního Janošíkování (Juru alespoň nakonec pověsili za žebro, kdežto tohle story končí happyendem bez jakéhokoliv domýšlení nějakých širších vazeb.) to chtělo i víc peněz, futurističtější exteriéry a Amandu bez paruky, či paruku bez Amandy. 50%

Templář (2011)

Velice průměrný pokračovatel v dlouhé řadě filmů o statečné menšině bránících hrad a zemi rozléhající se za ním proti zákeřné většině ke které se navíc opět přidružila banda cizích žoldáků(Tentokrát nikoliv za mrzký peníz ale pro důvod a za slib natolik debilní, že ho ani nehodlám komentovat.) Spousta scén vyloženě hloupých. Purefoy ležící v bezvědomí...střih....Purefoy ohánějící se dvacetikilovýcm mečem jako by dirigoval Musorgského let čmeláka. Nebo chvíle, kdy hlídkující voják na moment zalomí a po týdnech a měsících míru toho obléhající vojsko zákeřně zneužije k tomu, aby se v počtu tisíce mužů neslyšně přikradlo ke hradu a bez vydání hlásky vyšplhalo na hradby. Ještě, že se francouzští spojenci vylodili ale kurva přesně na vteřinu přesně. Dialogy v lepším případě očekávaný patos, v horším neočekávatelná debilita...Jako "Když dobudou věž, zabij ženy! Slib mi to!!" Zřejmě se chlapec domníval, že je čeká něco mnohem horšího. Asi mu nedošlo, že hromadné zneuctění je sice potupné, ovšem princezny by mu jistě daly přednost před důstojnějším, leč poměrně nepříjemným proříznutím kejháku od ucha k uchu. James Purefoy má zajímavý ksicht, ovšem je to takový patosák, že by v případě úmrtí královny Alžběty měl být smuteční proslov svěřen jemu. A vlastně by ani nemusel mluvit, jen by na něj zamířily kamery a on by se deset minut tvářil. Lidé by plakali a objímali se a za chvíli by ani nevěděli proč. Vladimír Kulich...skutečně nevím, jestli je dobrým vyslancem herectví made in czech. Je vysoký..to ano, hříva koně zlatohříváka taky super, ale zlý vůdce dánských válečníků má oplývat spíše charismou Stellana Skaargarda(King Arthur) než jen fyzickými znaky Vikinga. No celkově jsem chtěl dát tři, ale když to tady po sobě čtu, tak těch pár bojůvek, průměrně sestříhaných a levný rozpočet mi opravdu nevynahradí příběhové a vůbec kvalitativní nedostatky Ironcladu. 40%

Chyťte vraha (1992) (TV film)

Mám rád, když se filmy dle skutečných událostí drží skutečných událostí a "umělecké" pokusy o ozvláštnění, či umělé kličky v příběhu směřující k oživení za každou cenu si nechávají od cesty. Movie natočené dle reálné hrůzné události dostává do vínku obrovský dramatický potenciál ve vyznění k divákovi, ovšem drtivá většina takových snímků o sériových vrazích ho nedokáže využít v plné míře, v horším případě jej přímo planě zneužívá. Je to i případ tohoto díla, které ale přece jen patří v rámci žánru k tomu lepšímu. Je to díky výbornému Brianu Dennehymu, jež si svého "Gacy gacy na holou" zahrál opravdu s gustem úchylného prasete a veškerou atmosféričnost snímku si může směle připsat na svůj vrub. S Michaelem Rileyem, jakožto policejním vyšetřovatelem Kozencakem, to už bylo horší. Když poprvé zazvonil na dveře Gacyho domu, nevěděl jsem, zda pana domácího přímo ve dveřích podrobí výslechu, orálnímu sexu či se mu pokusí prodat sušenky. Herec se snažil, ovšem ten jeho legrační babyface s očima kolouška Bambiho vytrvale vetoval veškeré vyznění respektu, který by asi policista měl mít. 60%

Útěk (2012) odpad!

Ne, prostě ne! Na tohle nereflektuju. V moment kdy primabalerína ukončila fajt dvou stokilovejch hrdlořezů tím, že vítěze poslala hlavičkou k zemi...okamžitě vypínám a smazávám z disku i kdyby celej zbytek filmu Scarlett Johansson v detailních záběrech lízala mindu Natálii Portman. Kurva, tohle mi nedělejte Noráci..to měl bejt středověk na krutém severu a ne Sama doma, vy hovada! Byl jsem připravenej se bavit a chválit a teď se mi chce blejt. 0%