Svatební cesta (2014)

Herecky i dějově perfektně vygradovaná záležitost, která nemá zapotřebí děsit lekačkami. Vůbec přitom nevadí, že nemá překvapivé rozuzlení, ani akčně vyhrocené scény. Sakra, musí to mít něco do sebe, protože čtyři hvězdy dávám hororům velmi výjimečně. 70%

Dark Was the Night (2014)

Další ekohoror o zvířátkách, kterým začalo být v chaloupce strýčka Toma těsno a tak s bílou vlajkou ve čtvrtmetrových pařátech zahájila urbanizaci. Další hlavní hrdina, který skrze vybíjení monster kompenzuje své dávné selhání, ať už skutečné, či domnělé. A konečně do třetice.. další scéna, kdy odvážný hrdina, těsně, než se odebere k finálnímu souboji s příšerou, přimkne svého sedmiletého synka na hruď a řekne: "Chlapče, vím, že vážíš asi jako míček na líný tenis a dodnes seš schopnej se pomočit, když kolem náhle proletí motýl, ale musíš mi slíbit, že se tady o maminku postaráš a ochráníš jí před vším zlem světa!" Temná noc není úplný průser, Kevin Durand se fakt snaží truchlit a ušoplesk Haas s očima hlubokýma tak, že by zvládly plnohodnotnou interraciální penetraci, zdatně sekunduje. Přesto to ničím nevybočuje z naprostého průměru. A zvlášť u hororů jsou zapamatovatelné jen ty výjimečné kousky, ať už ve smyslu pozitivním, či opačném. 40%

Animal (2014)

Těsně nad hranicí naprosté parodie. Snůška všech scenáristických klišé a šílené neinvenčnosti scénáristů. Navíc to bylo strašně naivní i řemeslně. Ta dřívka od nanuku ve vytlučených oknech by nezastavila ani romského "Chataře" na penzi a paraplegickém vozíčku, natož hovado se silou a intelektem Kodiaka. Taky veškeré strategické pokusy o odlákání stvůry byly opravdu zhovadilé. Podprůměr i na tento dosti pokleslý žánr, který přitom dokáže být zábavný už jen svým prostředím. 20%

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Schoberová byla tak nádherný árijský prototyp (vzhledově nádherný pochopitelně...přesvědčením asi těžko), že proti ní Brigitka s Uršulkou připomínaly dvě obézní vesničanky ze Zimbabwe. Když dostával Horác Badman od Joea naplácáno za realizaci svých nízkých pudů, soucítili jsme s tímto Chlípným Hnusníkem asi všichni. To její "pif-paf" totiž bylo zničující. Skvělá a roztomilá komedie, jež je u mě v rámci tandemu Lipský-Brdečka sice až za Adélou a Hradem v Karpatech, ovšem přesto jednoznačně v popředí československé kinematografie. "Noci jsou zde chladné?" 80%

Ztratili jsme Stalina (2017)

Tlustého Chruščova hraje hubený Buscemi, hubeného Beriju pak tlustý Simon Russell Beale. Z hereckého hlediska však oba velmi energicky a zábavně. Nejvtipnější mi však přece jen připadl tragéd Malenkov v ultrasuchém podání Jeffrey Tambora. Celkově hlášky nic moc, fungovala spíše situační komika a herecký um, nežli scénáristé. Přesto jde o projekt, kde by jednoho ani nenapadlo, že vznikne. Vytvořit na bázi Stalinovi smrti takovou taškařici vcelku oceňuji. Celkové hodnocení kladné. Dneska už je člověk rád za každý kousek, kde nefigurují pojebaní komixáci. 70%

Centurion (2010)

Snímek, který měl co nejvěrněji popisovat historickou válečnou řezničinu. Neil Marshall však svůj projekt poslal spolehlivě do hajzlu, a to zejména směšným exponováním Olgy Kurylenko. Její iniciály bych v souvislosti s filmem spíše obrátil, jelikož mu vystavila K.O., alespoň ve smyslu té nejelementárnější uvěřitelnosti. Olině, ukrajinské modelce s věru krásným zadečkem, možná uvěříte dvoumetrové dildo zaražené v libovolném z jejích otvorů, ale určitě ne, aby se něčím podobně velkým oháněla v líté vřavě, až hlavy padají po tuctech. Přesto je celý film právě o tom, kterak se legionáři, tedy nejvycvičenější válečníci Evropy, s děsem třesou před touto smrtící zbraní v sukních a prchají v azyl hlubokých hvozdů, seč jim síly stačí. Nic platno, Olina je rozjetá a s nadhledem predátora činí jejich životnost adekvátní koťatům v košíku, toho času na dně rybníku. Režisér zkrátka, dle nepsané hollywoodské klauzule, ženskou hrdinku do filmu nejen propašoval, ale učinil z ní stroj na smrt. Tihle doprdelevlezové feminismu by fakt měli táhnout a neničit jinak filmařsky slibný materiál. Víte, jak by asi dopadla v reálu taková Olga Kurylenko za oněch pohnutých vyhrocených časů? I po letech usilovného výcviku s kopím, mečem, či dánskou sekerou, by jí během první absolvované bitvy brutálně znásilnila kompletní centurie vojáků a posléze ještě její hrdí spolubojovníci. Stěží by přitom kdokoliv z nich řešil, je-li krasavica i nadále vlastníkem hlavy. Taková je pravda. Černoši nebojovali u Dunkerku a už vůbec nepatří mezi Severské bohy. 45kg dámy zase neválčily s Vikingy či Římskými Legionáři, notabene aby je vraždily ve velkém. Na podobně zhovadilosti tu máme fantasy a podobné sračky pro lidi s minimální reflexí. Nevymýšlejte ale do prdele Spartakyně, ženské zásahové jednotky, lovkyně odměn a podobné ubohosti, tvářící se přitom tak nebetyčně vážně. Pan POMO ovšem tvrdí, že jde z Olgy respekt, až se z ní mále POTO.... Žádné překvapení. 20%

Nenasytná Tiffany (2015)

Tak Leoš si zde zahrál naprosto čistokrevného zkurvence. Jinak jde o filmek na tři hvězdy, který se až asi na dvě scény udržel mimo amatérský rámec. S výjimkou role Jiřího Panznera příběh nemá jedinou vyloženě kladnou postavu. Režisér se zkrátka snažil o popis reálu, což se mu vzhledem k ultranereálnému mysterióznímu motivu, povedlo velmi slušně. Nicméně, jít na tohle do kina může jen opravdu extrémně zvídavý divák. 60%

Třicet případů majora Zemana - Růže pro Zemana (1979) (epizoda)

Namísto velkolepého finále stupňovaná slabota. Naprosto nevýrazná epizoda.Ve třetí sérii má úroveň jen Pán ze Salcburku a Studna, a i tyto díly jsou pořád za Kvadraturou, Bestií, Vyznavači ohně a Rubínovými kříži. Ostudně zakončení namísto gradace. 20%