O Kubovi a Stázině (1988) (seriál)

ale každá trampota má svůj konec......povedená věc. 80%

S čerty nejsou žerty (1984)

Film, jenž by si zasloužil nejméně 4 Oscary a všechny v kategorii nejlepší mužská vedlejší role. To co předvádějí pánové Kemr, Preiss a Heřmánek je oslava komického cizelérství a to co pan Nárožný doslova geniální ztvárnění debila. Kretschmerka je prvotřídní svině a Bartůňková femme fatale, která si vskutku zasloužila čertovsky přísnou lekci etiky v hlubokém předklonu. Jsou li Tři oříšky nejpoetičtější pohádkou, pak Čerti tou bezesporu nejvtipnější. Klenot v pravém smyslu.100%

Únos (1997)

Podle mého se film tváří skroměji než by si zasloužil. Má krutou atmosféru a scény s Kurtem a J. T. Walshem nejen při kontrole policisty nemají chybu. Nadprůměrný thriller. 70%

Soumrak dne (1993)

Stěžejní dílo mého vnímání platoniky. Ta neschopost projevit své vyznání, které se po celé té snaze a touze ztratí v bezchybně distinguovanou galantnost.90%

Mr. Brooks (2007)

Tak atmosféra solidní, ale podobně jako Americkému psychu tomu něco chybí. A naopak přebývá.....překombinované rozzuzlení. 60%

Titus (1999)

Fantasmagoricky krutá lyrika. Nelidský, hrůzný, ale formou perfektní. To se vidí párkrát za život. 80%

Láska In Memoriam (2007) (TV film) odpad!

Matonoha byl přímo děsivě špatný. Stejně tak Laurinová a vlastně všichni krom Bareše. O těch žabkách ani nemluvě. (Prý záměrně amatérský výkon...heeh...to jsou fóŕy tady.)To prostě byla nefalšovaná česká sračka. Jak se mohou najít peníze na produkci takového výblitku? Jaroslav Pozzi...komu ten musel vyhulit..to fakt nevím. Ubohé 0%

Dokoláč (2000) (seriál)

Velmi nevyrovnané, ale druhý díl byl famózní a totálně originální. Scéna se šrubkem mě tenkrát naprosto odrovnala. 80%

Smrt v Benátkách (1971)

Lolitovské téma pouze na první pohled. Jelikož tentokrát bylo hrdinovo vzplanutí jakoby čistší, protože Aschenbach byl poraněn a zabit krásou spolu s nevyřčeným citem, kdežto Humbert spíše šokován nečekaně brzkou sexualitou a vypočítavostí. Volba Aschenbacha zůstat v prostředí fatální nákazy, (jež byla vlastně vědomou sebevraždou) a to "jen" proto, aby i nadále mohl alespoň zdáli sledovat krásu onoho mladíka, je právě to, co činí z díla klasický počin. Hudba nepotřebuje komentář. 80%

Chobotnice (1984) (seriál)

Nejlepší kriminální seriál všech dob(minimálně I.-IV.série). Nikde jsem nezažil tak bolestivé ztvárnění permanentní porážky dobra prostřednictvím těch nejcivilnějších a nejchladnokrevnějších krutostí. Únosy, drogy, výhrůžky rodinám a jejich krutá naplnění. Smrt drtivé většiny těch odvážných a dobrých ať už se jejich těla najdou rozstřílena desítkami kulek kdesi ve vracích aut na opuštěné silnici, či s jednou nečekanou kulkou do týla kdekoliv ...třeba ve frontě na kafe. Oproti tomu nehynoucí triumf mafie. Všechno nebývale hmatatelné. Když ještě uvážím, že Morriconeho soundtrack k tomuto seriálu osobně navrhuji za nejgeniálnější hudební dílo určené pro filmovou tvorbu, uvědomuji si, že právě píši recenzi ne jednu ze stovek dalších, ne abych vyjádřil své hodnocení, ale abych napsal cosi jako milostný dopis k tomuto pro mě nezapomenutelnému projektu. Ačkoliv bych pochopitelně našel dílčí chybičky, tak síla celého díla na ně dá hodně rychle zapomenout. Klasika, kult a slzy za které se nestydím. 100%