The Deuce: Špína Manhattanu (2017) (seriál)

Po posledním díle třetí a závěrečné řady musím uznat, že se jim z toho tématu podařilo vyždímat maximum. Naprosto perfektní sonda, která se zabývá rozmachem pornoprůmyslu v USA. Děj je zasazen do New Yorku a prolíná se v něm několik zajímavých linek. James Franco si tady střihl parádní dvojroli.

Umění tančit v dešti (2019)

Na tento nenápadný film jen tak nezapomenu. Neskutečná emocionální ždímačka, která mě vzala za srdce. Skvěle odvyprávěný příběh člověk, jeho nejlepší přítel a láska k závodění. O 5 let zpět jsem dostal chuť na opětovné shlédnutí a ten film je snad ještě lepší. Odstupem času a získanýmí životními zkušenostmi a pohledem na svět ten film oceňuji ještě více. Hlavní protagonista neskutečný bojovník, život se s ním od půlku filmu mírně řečeno nemazlil ale vydržel a bojoval a do toho krásné filozofování/přemýšlení jeho pejska o posmrtném životě. Konec byl naprostá pecka. Je to dosti smutný film ale rád se na něj opět podívám.

Le Mans '66 (2019)

6 let jsem musel čekat na pořádný film s tématikou motorsportu a jak se to čekání vyplatilo. Ve skrytu duše jsem doufal a věřil, že se jim z toho povede udělat podobnou ohnivou bombu na kolech jakou stvořil Howard v Rivalech. A ono se to povedlo! Neskutečná adrenalinová pecka, která nemá žádná hluchá místa, skvěle hláškující a hrající ústřední dvojice (z toho smrdí nominace pro oba), výborné závody, dynamický děj, který se vůbec nevleče, nemám slov. Pro mně je to film roku. Děkuji! [CSFD předpremiéra Cinestar Černý Most]

Král (2019)

Po Outlaw King se Netflix pustil do podobného projektu. Myslel jsem si, že lepší historický už nezvládnou. Jak hluboce jsem se mýlil. Naprosto dokonalá filmařina v každém detailu. Ač se ve filmu až tak často nebojovalo, tak mi to vyhovovalo, mohli jsme se více soustředit na vývoj postav, hlavně mladého krále. Chalamet naprosto vynikající výkon.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Výborně natočené a zahrané konverzační drama o rasových předsudcích. Vynikající Spancer Tracy.

Joker (2019)

Zasloužených 5 hvězd. Pořádně se využila temnota pro kterou mám DC Comics tak rád. Temné, depresivní, anarchistické psycho, které nás provede vzestupem jednoho z nejlegendárnějších padouchů. Geniální scénář a to pojetí Gothamu bylo opravdu drsné. Phoenix bravo! [IMAX]

Turbo killer (2016)

Neskutečný nářez. Ta hudba a stylizace je dechberoucí. Už se nemůžu dočkat Blood Maschines!

Rambo: Poslední krev (2019)

Přiznávám, že hodnocení není úplně objektivní :) a neodráží kvality filmu, když to porovnám s předešlým dílem. Ale postavy Rockyho a Ramba mě provázejí od útlého věku a je to prostě srdcovka. Krásné krvavé rozloučení :) škoda toho pomalejšího rozjezdu. [MKUH]

Ad Astra (2019)

Vizuálně a hudebně je to naprosto dokonalé, úžasná až artová podívaná. Příběh není až tak originální, i přesto si myslím, že z něj tvůrci dostali maximum. Pitt má letos dva velké majstrštyky, bravo! PS : Elon Musk bude z tohoto snímku nadšen :)) [IMAX]