The Fourth Phase (2016)

Neskutečně krásné scenérie, ve 4K opravdu vizuální orgie sladěny s dokonalou hudbou. Tyto extrémní sporty a hazard se životem mi moc neříkají ale i tak jsem si to užil. Borci tam provádějí neskutečné vylomeniny.

Django (1966)

Můj třetí westernový Corbucci. Django je naprostá paráda a klasika. Samozřejmě Leonemu se to rovnat nemůže. Modrooký Franco Nero a úvodní znělka je uhrančivá.

Příběh z Filadelfie (1940)

Úžasná komedie s ještě úžasnějším hereckým obsazením a výkony :) Sešly se nám tři nesmrtelné legendy Hollywoodu a ukázali co dokážou, to byla pohádka.

Eso v rukávu (1951)

Billyho Wildera a jeho filmy jsem si opravdu oblíbil, takové scénáře jako píše on se jen tak nevidí. Marně si vzpomínám kdy jsem naposled viděl takový krásný příklad lidského hyenismu a vypočítavosti. Douglas byl naprosto parádní.

Helmut Newton: Frames from the Edge (1989)

Moc se mi líbila tato sonda díky které jsem mohl nahlédnout pod pokličku práce jednoho z nejzásadnějších fotografů. Kdo může říci, že fotil pro Vogue, Vanity Fair, do Pirelly kalendáře a spousty dalších renomovaných médii. Fotil mnohé osobnosti, zmínil bych jenom pár - Yves Saint Laurent, Hugh Hefner, Karl Lagerfeld, Sigourney Weaver, Andy Warhol, Luciano Pavarott, David Bowie a další. Fotil také spousty krásných nahých žen. Helmut byl umělec.

Zaklínač (2019) (seriál)

Tak mám za sebou celou 1. sérii. Četl jsem jednu povídku, viděl jsem polský film i seriál, několikrát jsem hrál a dohrál hry. Má největší výtka směruje k neautentičnosti, ty černochy prostě nedávám, to beru jako obrovský přešlap. Když to porovnám s tím polským seriálem, který sice neměl takový rozpočet, výpravu,triky a napětí...ale zato měl lepší herecké obsazení, lepší hudební doprovod a daleko více jsem se sžil s těmi postavami. Je to prostě "moderní" Zaklínač pro dnešní mladé publikum. I přes ty výtky jsem rád, že to natočili a uvidíme co druhá série. S2 17.12.2021 Zase celé série a na jeden zátah v den kdy vyšla :) Líbila  se mi více než první řada. Když jel Geralt s Ciri Kaer Mohrenem, tak mě běhal mráz po zádech a ten konec...tvl..:) Jo a doporučuji se dodívat až do konce, je tam po titulkový teaser :) s3 30.7.2023 teda docela průser :/ a navíc o odchod Cavilla :(

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Opět další nablýskaná recyklace a copy paste předešlé trilogie, rozuměj původní trilogie, neochota přijít s něčím svým a originálním. Tato trilogie víceméně vymazala to co se budovalo přes 30 let, gratulace. [IMAX 3D]

Klaus (2019)

Wau, wau, wau. Jeden z nejdojemnějších animovaných filmů co jsem za poslední roky viděl. Rozhodně jeden z nejlepších vánočních filmů. PS : Kapesníky připravit :))

Nahý Šípek (2016) (TV film)

Dokument jsem měl možnost shlédnout při návštěvy výstavy Bořka Šípka v Tančícím Domě. Parádní dokument. Pan Šípek na mne působil skromným dojmem.