Batman vs. Hush (2019)

Tak odlišný od geniální předlohy Jima Leeho a Jepha Loeba, kterou jsem četl. I přesto se jedná o dobrou komixovku.

Lví král (2019)

Vizuálně a hudebně podmanivé, to je ale asi tak vše, úplně se vytratil duch filmu. Dětičky budou ale spokojené, starší publikum spíše zklamané. A dabing Setha Rogena byl boží:) [CSFD předpremiéra Cinestar Černý Most]

Parazit (2019)

Geniální sociální sonda do společnosti. Skvěle napsaný scénář, prolínání žánrů nikdy nevypadalo jednodušeji, výsledkem je opravdu mistrovské dílo, které jde až na kost. Jedná se sice o sondu do korejské společnosti ale tato sonda je aplikovatelná globálně. [Kino Světozor - Šary Vary | Oficiální ozvěny 54. MFF KV]

Zpívání v dešti (1952)

Předpokládám, že tento filmový skvost dnešní konzumní generace jen těžko docení. Ten film neztratil nic ze svého kouzla, úžasná podívání. Nádherné písně, stylizace a tanec.

Sergio Leone – portrét psance (2018) (TV film)

Dobrý dokument ale pro režiséra jeho formátu bych čekal trochu jinou úroveň. Hrozně krátké, rychlé, málo detailů. Nejvíce mě tam zamrzelo, že tam nepadlo jak důležité bylo pro něj přátelství s Morriconem. Spoustu informací jsem měl načteno z knihy E. Morricone. I tak jsem za něj rád. Leone je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších režisérů. Nesmrtelná legenda.

Svědek obžaloby (1957)

Tak ten twist na konci byl naprosto šokující. Dokonalé! Jedno z nejlepších soudních dramat.

500 dní se Summer (2009)

Letošní první letní kino. Byla to příjemná a zábavná romantika, dost jsem se nasmál. Deschanel mě tam moc nesedla, za to Gordon-Levitt byl suprový. [Kasárna Karlín]

Černobyl (2019) (seriál)

Tak mrazivá, syrová a hutná atmosféra tady dlouho nebyla. Na tento seriál jsem se opravu ale opravdu těšil a jsem rád, že nezklamal. K naprosté dokonalosti chybí malinko .Kdyby byl seriál točen v ruštině...ale toto je opravdu jen kosmetická vadička na kráse. Seriálová klasika, bez debat.

Godzilla II Král monster (2019)

Druhý díl je naprostý opak prvního dílu, který skoro nic neukázal ale za to dobře budoval atmosféru. Pokračování je fulltime blockbuster. Od začátku až po konec se tam šalují titání, hlavně Godžira. Ty souboje jsou tam opravdu gigantické a naprosto úžasné. Titání mají pecka design a vlastnosti. Nebýt lehce stupidního scénáře mohlo to být možná za pět a král letošních blockbusterů. Dostal jsem to na co jsem šel do kina. Souboj titánů se vším všudy. Pro jednou mi ten osolený IMAX trošku vadil, rvalo to uši xD [IMAX 3D]