Přepadení ve vzduchu (1992)

Takovej průměr, který jsem viděl mockrát a nikdy jsem si z něj nic podstatnýho nezapamatoval.

Rocketeer (1991)

Atmosféra gangsterek 30. let, do toho hrdinní letci, krásné dámy, slizký dobrodružný herec, bondovský poskok hlavního padoucha, nacisti a mafiáni a taky FBI. To všechno se nacpalo do jednoho filmu a je to celkem guláš, který ale tvoří docela příjemné retro dobrodružné sci-fi. Mínisem je že to chvílemi docela nudí, plusem jsou bezesporu skvělá Hornerova hrdinská hudba a hlavně perfektní akční scény, hlavně finále je lahůdkové. Být jich více a být lepší ústřední pár, hodnotil bych určitě víc.

Moje první láska (1991)

Hezký a smutný dětský film s fantastickou Chlumskou.

Dvojitý zásah (1991)

Už v dětství mi to přišlo slabší, béčkovější, nechci vidět, co bych na to říkal dnes.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Musím uznat objektivní klady filmu - Williams byl naprosto famózní a je jen škoda že neměl více prostoru. Finále filmu mě taky dostalo a celkově uznávám, že to bylo pěkně natočené. Jenže mé cynické já se při filmu buďto nudilo, nebo přímo smálo. Nedokážu pochopit 17leté teenagery, kteří se schází v jeskyni a recitují si básně. Nevěřil jsem tomu ani na moment. A hlavně ono pěkně zní to krásné a idealistické "zahoďte konformitu, vystupte ze stáda, buďte sví. Vykašlete se na kariéry, běžte za svými sny". Jenomže tohle je v reálném světě prostě totální blbost. Plus ta poezie... nevím nevím, nemám ji rád, nelíbí se mi, nebaví mě. Přijde mi to jako zbytečné plácání, motání se kolem příběhu. A pokud je film částečně založený na ni, částečně na něčem, čemu absolutně nevěřím a nesouhlasím s tím, nedokážu se u toho bavit.

Turner a Hooch (1989)

Slušná krimikomedie, která by se hlavně v první půlce spíše jmenovat Turner vs. Hooch, protože to připomíná nefalšovanou válku :-) Jinak standartní Hanks, standartní případ a jedna odporná slintající bestie (ne fakt mi tohle k srdci nepřirostlo)

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Docela fajn filmík, Wilder a Pryor se docela snaží, ale moc sem jim toho slepce a hluchýho nežral. Potěší Spacey v roli kriminálníka.

Fletch žije (1989)

Pořád stejný fórky, převleky a úlety jak v jedničce, akorát ten příběh je tu mnohem slabší.

Nebezpečné známosti (1988)

Moc se mi líbila moderní verze, tahle měla v podstatě stejný příběh plus skvělé intrikány Malkoviche a Closeovou a co si budem nalhávat, kozy 17leté Thurmanové nebyly taky k zahození. Jenže jsem se prostě nudil čímdál více a ke konci jsem se přistihl, že mě je v podstatě úplně šumák, jak to všechno dopadne, hlavně ať to skončí. Tyhlety načinčaný kostýmní dramata mě prostě moc neberou a tohle navíc bylo takový celý nějaký prázdný, bez života, bez emocí. Prostě nuda.