Proud času (2003)

Filmy o cestování v čase má moc rád,ale tato bezkrevní splácanina byla fakt až urážející.Neuvěřitelná(!!!)spousta nelogičností,televizní výprava,děj bez spádu a atmosféry,co dodat,provar jak blázen a prvotřídní nuda.

Karcoolka (2005)

Na mě až moc velká ptákovinka.První půlka filmu je docela povedená,spousta narážek,děj má spád a vtip,vše ok.Jakmile však skončí výslechy a odhalý se "zločinec",s filmem to jde strmě dolů a ke konci už je to podívaná pouze pro předškoláky,kterým se líbí,že se vůbec něco na obrazovce hýbe.Nicméně animace je pohodová,hudba poslouchatelně kýčovitá,celkově jde ale o animák který nevybočuje z party slabý průměr.

Let číslo 93 (2006)

Bohužel dávám pouze 4*,ikdyž jsem přemýšlel i nad hodnocením plným.Let číslo 93 je skutečně mrazící film,na který se jednak kvůli vzpomínkám a jednak s pohledu skutečné reality nekouká lehce.Celé je to podáno skutečně a bez nějakých zbytečných kudrlinek a k dobru lze přičíst i naprosté vyloučení jakéhokoliv patosu,na který tu ale vlastně není ani čas.Film se odehrává pouze během onoho osudového dopoledne,je zde ze všech zúčastněných cítit skutečný strach,bezmoc a zděšení z této šokující události.Jedna věc mi však nesedla(a teď budu ukamenován),právě onen tolik opěvovaný dokumentární styl natáčení mi fakt nevyhovuje a ruší mé plné vnímání.Možná že se Let č.93 ani jinak natočit nedal a asi by neměl ani takovou sílu,ale fakta(a nejspíš i podrobnější) jsme se dozvěděli už všichni z nezpočtu dokumentárních filmů věnovaných této tragické události,takže já tento film beru pouze jako obrovskou poctu cestujícím letu č.93 a jako jeden z dalších polodokumentárních pohledů na tuto událost.Nicméně pokud jde o snímek samotný,nejde pro mě o převratný film.

24. Den (2004)

Takto ukecaný thriller jsem snad ještě neviděl.Čímž jde z mého pohledu spíš o drama než o thrilller,pokud by jsme měli tedy škatulkovat.A navíc drama s dialogy nudnými,nevynalézavými,napětí mezi oběma hlavními představiteli je naprosto nulové a minimálně půlka veškerých jejich scén jsou zbytečné.Celý námět mi přišel zajímavý tak na půlhodinkový kraťas,pak by se z toho dalo snad vytěžit nějaké napětí a atmosféra,takto než se vždy něco zásadnějšího stane,postavy tlachají a tlachají,chvilku jsou jak kámoši,pak jak maniaci,jejich charaktery nejsou absolutně nijak vykresleny a samotná zámínka pro pomstu jednoho z nich vůči druhému je velmi přitažená za vlasy.A koneckoncům,samotná berlička v podobě flashbacků musí být trnem v oku snad pro každého.Plus ani jeden z herců nejsou tak charismatičtí,aby takovýto komorní thriller(pardon,drama) utáhli,takže pro mě velká slabota a snad i zklamání.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

I třetí pokračování X-Men ságy je důstojným nástupcem a stále si udržuje svou vysokou laťku kvality.Poslední vzdor je přesto trochu jiný než jeho dva předchůdci.Stále je zde perfektně zachycen vývoj každého z X-Menů,ovšem jejich životy se zde ještě více zamotávají,je zde daleko více oproti předchozím dílům cítit pachuť smrti a zranitelnosti a nadejde i pár velmi překvapivých a nečekaných momentů.Celé je to navíc oproti předchozím dílům více efektnější,ovšem zároveň i nabubřelejší.Třetí pokračování je každopádně nejvíce podobné jiným sci-fy spektáklům,ovšem mě se ze všech třech líbil zatím nejvíc,neboť je nejtemnější,nejnekompromisnější a nejdrsnější.

Nenávist (1995)

Nesmlouvavý pohled do života mladých lidí na okraji společnosti.Ovšem ne do drogově,sexuálně či jinak závislé společnosti.Tento film je pohledem do společnosti lidí,kteří v sobě nosí nenávist vůči všemu a všem,ikdyž v jádru takový nejsou a ani být nechtějí.Jen je ta nenávist obklopuje všude a pořád,a tak se jen přizpůsobili.Černobílé nasnímání filmu velmi prospívá,herecké obsazení maximálně trefné,ovšem ta drsnost je zde hodně nepříjemná,neboť je bohužel reálná.Přesto budu rád tento film propagovat,neboť je poměrně neznámý,což je velká škoda.

Velký průšvih (2002)

Velký průšvih naštěstí nedostál svého názvu a Barry Sonnenfeld natočil velmi vtipnou taškařici.Hodně mi tento film připoměl jiný povedený,velmi podobně laděný snímek,Řetěz bláznů.Velké množství postav,vesměs bláznivých,promotaný příběh s mnoha liniemi,které se postupně zas promotávají.Náhoda střídá náhodu,meléry vznikají jak na běžícím páse,jak už jsem zmiňoval,většina postav je přitroublích a podle toho se odvíjí i jejich činy,ale naštěstí od většiny filmů,kde vystupuje tolik blbů na m2 jsou zde jejich nehody,maléry a těžkopochopitelné činy vtipné a zábavné.Jistě tomu ale napomáhá i skvělé obsazení.Samotná zápletka jinak není moc vynalézavá,ale svůj účel plní vrchovatě.Celé je to natočeno svižně a trochu i ulítle a pro mě je Velký průšvih velké a milé překvapení.

23 (2007)

Skvělý výkon Jima Carreyho v docela slušném thrilleru.Pár nedotáhnutých věcí,sem tam přitažený děj za vlasy,jinak však napínavé,chvilkami originální,pointa sice už zas tak originální není,přesto zajímavou zůstává.Navíc nemohu opomenout velmi kvalitní vizuální stránku filmu,Joel Schumacher občas tyto věci dotáhne skutečně do perfektní kvality(viz 8MM).Má to spád,zajímavou myšlenku,žádnou zbytečnou vatu okolo,tak proč to neohodnotit nadstandartněji?

Tajní agenti (2004)

A upozorňuji,že ta jedna hvězdička je POUZE za (opět) překrásnou Monicu Belluci.Něco tak mizernýho jsem už dlooouho neviděl a doufám,že neuvidím.Je pravda,že má nechuť ke špionážním filmům je skutečně velká,ale takovádle marnost?Totálně nesmyslný a nepřehledný děj,nudný a vláčný,zbytečnost největšího kalibru.Ruce pryč od této mršiny!Co to sakra vůbec mělo za smysl?Odpor!P.S.omlouvám se za takovýto zdrcující komentář,ale fakt mi Tajní agenti leží v žaludku!Brrr

Mistři hazardu (2005)

Buranská komedie,kde se tentokrát netočí vše jen kolem sexu,ale hned kolem několika věcí najednou.Samozřejmně,že děj je opět prostinký až běda a i vtipy nevalné úrovně zůstávají,o tupě šklebících se hercích ani nemluvě(nechci nikomu nic ošklivého přát,ale Burt Reynolds by už opravdu mohl mít nějakou nehodu),přesto všechno mají Mistři hazardu i spád,automobilové honičky jsou na úrovni a pár scén skutečně dokázalo i ten úsměv vyloudit.To vše plus Jessica Simpson vytahují Mistry hazardu na průměrnou odpočinkovou blbůstku :)!