Chlípnost nade vše (2004) odpad!

Co to jako bylo?Kde je ta provokace?Kde je ta úchylnost?Kde je ten vtip?Kde je vlastně vůbec něco?Chlípnost nade vše není ani zajímaví,ani nápaditý,ani nijaký,je jen nudný a o ničem!BLBOST,VE KTERÉ VÍTĚZÍ TRAPNOST!

Hledání Země Nezemě (2004)

Je to možná hloupé mluvit o filmu jako o krásném,ale Hledání Země Nezemě film krásný je!Finding Neverland je filmem spíš klubovým,než klasickým "maistrštikem".Jde o velmi poklidný styl vyprávění z jednoho úseku života autora Petera Pana,film dojemný,neskutečně lidský,příjemně odvyprávěný,doprovázen krásnou hudbou a hlavně skvostně zahraný(Johnny Depp a Dustin Hoffman jsou záruka sama).Hledání Země Nezemě na mě zapůsobilo jako to nejkrásnější pohlazení.

Toxický mstitel 2 (1989)

Setkání s TROMA filmem č.3!Toxický mstitel 2 je snad ve všem ještě horší než jeho první dobrodružství.Víc neuvěřitelných (rozuměj superpřehrávajících a tragických) herců/neherců,víc opravdu přitroublejch scén a naprosto celou stopáž tak debilní dialogy,až se tomu nechce ani věřit.Navíc ubylo nahotinek i humoru.O nadhledu se nedá mluvit,teletubbies je o dost chytřejší podívaná.Masky směšné,krvavé efekty trapné.Kladné postřehy?Kde nic,tu nic.Proč 3*?NO PROTOŽE TO JE TROMA!!!!!!Rychle sem s další hovadinou od této fantastické společnosti :)!

A co Bob? (1991)

Bill Murray a Richard Dreyfuss zachránili kontrastem svých postav celý film před nálepkou:naprostá ptákovina.Skutečně,pouze oni dva a jejich vzájemné scény jsou to,co celý film drží nad vodou a dělá jej vtipným,ostatní jsou jen nepodařený kompars s nudnými a zbytečnými scénkami.

Polární expres (2004)

Pro většinu lidí je symbolem vánoc Mrazík,pro mě se stal symbolem vánoc Polární expres!Ikdyž nevěřím :).Krásný,kýčovitý,dojemný,dokonale zpracovaný,hmmm,mám už rád vánoce zas o něco víc.

Příšerná tchyně (2005)

Možná bych měl přiznat,že nebudu asi úplně stoprocentně objektivní,ale žánr romantické komedie mě oslovuje jako jeden z nejmíň,takže předem většina filmů má smůlu.Příšerná tchýně na tom bohužel nic nezměnila.Jde o naprostou klasiku žánru,ale neurážející.Párkrát vám cukne úsměv v koutku,hlavní představitelé docela sympatičtí,děj filmu skrznaskrz průhledný,závěr jako vždy,s prominutím,k poblití.Opakuji,klasika žánru,průměr který nepřinesl vůbec nic zajímavého,či dokonce nového,ale na večerní shlédnutí s partnerkou/partnerem stravitelný.

Crash (2004)

Nejspíše můj nejemociálnější filmový zážitek vůbec.Nesmlouvavý pohled na rasovou problematiku součastné Ameriky je otevřený,odvážný a nezkreslený.Od první minuty se spustí neuvěřitelná lavina ultrasilných scén.Hltal jsem každý záběr,každou vteřinu filmu,očekávajíc další osudy a myšlenkové pochody a následné činy všech přítomných postav.Každý z příběhů má svou obrovskou sílu,každé rozřešení mě naprosto uzemnilo.Díky dokonalému scénáři celý film naprosto vyvážený,bez jediného hluchého místa,zkrátka si divák nemá ani na vteřinu čas vydechnout.Vše podpořeno fantastickými hereckými výkony.Skvělá hudba doprovázející celý film emoční náboj jen prohlubuje.Jeden z mála filmů,který si Oscara za nejlepší film roku plným právem zasloužil!

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Pořád nemohu tak nějak pochopit,že nikdy nikoho nenapadlo(no,ono to možná někoho napadlo,ale nerealizovalo se to) dát dohromady ty největší mlátičky do jednoho snímku a udělat s nimi parádní akční jízdu.Se starou generací(Stallone,Schwarzenegger,Lundgren,van Damme) se to už nepovede asi určitě,ale nových drsných týpků je taky dost a Scottu Wiperovi se to skoro povedlo.Rozhodně šel na to z dobré strany.Kde vzít největší a nejdrsnější bijce?No jasně,v profiwreslingovém ringu.A to se povedlo na výbornou.Steve Austi a Nathan Jones jsou jedni z vůbec nejcharismatičtějších(pokud nepočítám The Rocka) a Vinnie Jones k nim nemá vzezřením ani chováním daleko.K nim přidáte ještě pár jiných nabušených gaunerů a drsných pohledných kočiček a stačí ještě vymyslet dobrou záminku pro jejich vybíjející se účast.I zde autoři The Condemned měli docela slušný nápad.No a už zbývá jen samotná realizace.A zde přichází kámen úrazu.Zabij,nebo budeš zabit je dle mého názoru naprosto promrskaná šance udělat s takovýmto obsazením,prostředím a nápadem něco opravdu velkého a neopakovatelného.Celý děj je neskutečně roztříštěn,souboje naprd nasnímaný,do očí bijící poselství je k posr..í,prostě to měl natočit někdo jiný,možná někdo zkušenější,možná někdo s větším odsupem,Scott Wiper to zkrátka ale nezvládl.Navíc mohl být film s takovými šílenci i mnohem drsnější a odvážnější.Nicméně,nechci aby vyznělo,že jde o špatný film.Je to nadupané,je to akční,je to výrazné a nenudící,jen z mého pohledu velmi promrhané.

Zombie přichází (2005)

5* za krvavý nářez a zombíky.Odpad za vše ostatní.Že se točí za pár dolarů ještě přece nemusí znamenat,že musí autoři film po ostatních stránkách,než po té krvavé,tak odfláknout.Režisér i scénarista by se měli raději věnovat prodávání hamburgerů v mekáči,protože filmové řemeslo je jim na hony vzdáleno.Něco tak otřesně natočeného jsem snad ještě neviděl.Samotné dialogy a jednání postav jsou taktéž na úrovni velmi primitivních opičáčků,herci se sice snaží(někteří),ale i to jsou výkony spíš do ochotnických spolků.Znám hodně hloupých béček,tohle je ale opravdu tak primitivně natočené,že to musí nakáknout každého.Škoda,řezničina to byla jinak docela pěkná.

Spider-Man 3 (2007)

Po shlédnutí perfektní dvojky jsem netrpělivě očekával na jakou stranu se přikloní trojka.Na stranu prvního Spidermana,který mě příliš neoslovil ani dějem,ani akcí,ani postavami nebo na stranu strhující dvojky.A nyní mohu směle prohlásit,že jde o nejlepší díl dosavadní triologie.Třetí Spiderman je ještě akčnější a velkolepější než dvojka,postava Tobey Meguirea je znova ještě o stupeň propracovanější(jeho rozpolcenost je sice krapet ovlivněna hercovo přehráváním,ale to působivosti momentu neubere) a padouši jsou skvěle nejednorozměrný.Všichni trojku kritizujou kvůli úbytku dramatu a nabubřelosti,s tím ovšem vůbec nesouhlasím.Spiderman se skutečně vyvíjí jako postava rozpolcená,jeho jednání je skutečné a pochopitelné.O přeplácanosti bych taktéž nemluvil,ten film je strhující a odehraje se tam toho opravdu hodně,ovšem každá postava a každá scéna dostane právě tolik prostoru kolik si zaslouží.Je zde i spousta vychytávek,velkolepých scén a trojka se tak zařazuje mezi mé nej komiksi.