• Thriller

Za noci (2019)

Cosmo Jarvis tieto role jednoduchších dobráckych poloblbov zvláda na jednotku. Už v Calm with horses mi ukázal, že niečo v ňom bude a tu to len potvrdil. Zaujala aj mladá Lauren Coe, zvyšok je už viac menej len také krovie, keďže film sa točí viac menej len o ústrednej dvojici. Príbeh zaujímavý, aj keď predvídateľný no atmosféra je to o čo tu ide. Je veľmi zvláštna, hypnotická, taká pochmúrne krásna a romantická, vyvolávajúca zvláštne pocity v človeku. Človek sa snaží dopriať a fandiť ich láske aj keď vie, že by nemal. Divné. Príjemné a divné zároveň. Akurát sa nemôžem zbaviť pocitu, že to malo na viac, že to neukázalo plný potenciál.

Ťin ťi ťiou jüan (2020)

Film dvoch rozdielnych polovíc. Prvá slabšia zato druhá trhala gule. Počiatočná scéna na ropnej plošine bola na môj vkus až moc digi orgie, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Snyder navyše s rádoby strašne štýlovou kamerou typu Michael Baye s 360 stupňovými otočkami okolo hrdinu a slow-mo a nutná dávka čínskeho patriotizmu, kde neexistuje prírodná sila, ktorá by zastavila neohrození čínski ľud. Do toho za mňa nie moc vydarené, infantilné scénky s malým prckom hlavného hrdinu, ktoré mali nášmu neohrozenému bojovníkovi s prírodnými živlami dodať viac ľudský charakter a dôvod sa oň báť pri jeho cirkusových číslach. Prvých päťdesiat minút som bol preto mierne znechutený a myslel, že zvyšok už len preklikám. To by bola ale veľká chyba, lebo prišla scéna s lietadlom pri ktorej mi padla sánka na podlahu a od nej už šlo všetko riadne od podlahy. Brutálne tempo s perfektnou akciou, aj keď mierne pritiahnutou za vlasy, ale stále dosť realisticky pôsobiacou a prvotriednymi efektami, do toho perfektne trafený hudobný podmaz, ktorý to celé hnal ako splašené kone do vyhroteného finále, popri ktorom dosť prekvapila aj drsnejšia dejová odbočka s malým prckom. Druhá polovica filmu bola naozaj veľmi vydrená a za mňa môžem povedať, že obsahovala jedny z najlepších katastrofických či záchranárskych pasáží aké som do teraz vo filme videl. Veľmi silné tri až štyri. A Eddie Peng ja riadny sympaťák aby som nezabudol.

Stráž (2021) odpad!

Pomóóóóóóóóóóóóóóc !!!!!! Čo ti jebééééééé :D Toto bolo čo? :D Fúúúúúúú, tak toto bol iný strop :D 45 kilová Oľga zo špeciálnych jednotiek, trénovaná na boj s teroristami sa vyberie na bojovú výpravu pomstiť svoju sestru, znásilnenú hnusným Rusom počas ktorej má problém zvládnuť troch diskotékových bitkárov ale bez problémov sa dostane na ambasádu, ktorá je chránená asi ako jarmok v Zázrivej len preto, aby sa počas toho stihla vylezbiť s no name disko blbkou, samozrejme v nohavičkách, lebo šak tak sa líže piča najlepšie, aby na konci hnusného rusáka jebla zo schodov, čo evidentne nezaberie a preto si o tri mesiace počká rovno v Dubaji a ujebe ho vidličkou do krku. To ako sa dostala pred tým na slobodu a neskončila v base za jej eskapádu neviem ani ja a zrejme ani autor. Ale viem, že sa jedná o ďalší netflix klenot, kde je jeho poznávacia značka v teplej hlavne postave a scenári, ktorí zbúchal zrejme niekto z chránenej dielne. Oľga je v akčnej roly presvedčivá asi ako Zeman v nealko oddelení, lepšie bitky som videl na dedinskej zábave v Šumperku a tá trapná lezbo scénka bola úplne ale úplne zbytočná a nevkusná. Autor si zrejme myslel, že postačí na vykreslenie osobnosti hlavnej hrdinky. Nad chujovinami typu, scénka s dealerom, ktorého len tak nájdem na prvom rohu alebo únikom z ambasády, kde majú v každej riti kameru ale bráničku hlavného vchodu nechajú otvorenú aby som mohol vbehnúť dnu a zas von sa ani nejdem pozastavovať. Kokotina na entu.

Mank (2020)

Fincher je u mňa Boh a jeho Fight Club obrovská srdcovka, no napriek tomu som dopredu čakal, že toto pôjde tak trochu mimo mňa, keďže nie som až taký filmový fanatik, že mám zbehnutú celú históriu Hollywoodu, jeho postavičiek a ich príbehov. A preto dosť veľa odkazov a súvislostí šlo mimo mňa a nedokážem tak úplne adekvátne zhodnotiť jeho novy počin. Minimálne, čo sa príbehu týka. Obrazová, zvuková a herecká stránka je na špičkovej úrovni. Musím sa priznať, že ma veľmi bavili dialógy aj napriek tomu, že som sa v nich často strácal, keďže táto éra dejín ma úplne minula. Nenudil som sa ani minútu.

High Ground (2020)

Čakal som ďaleko väčší prúser. Takú tú televíznu jednoduchosť a lacnotu tam bolo cítiť, ale inak to bol solídny film na ktorom nebolo nič, čo by ma nejakým spôsobom nudilo a ubíjalo. Príbeh také klasika, výkony v norme, tempo pomalé ale krajina mala svoje čaro a kamera z toho vedela dobre vyťažiť. Výhoda je aj to, že téma Aboriginov je dosť málo spracovaná a preto každý nový filmový prírastok má šancu zaujať už len vďaka tomu. Čo prekvapilo bolo celkom vyhrotené finále, kde to padalo o sto šesť.

Jako v bavlnce (2020)

Ak by som hodnotil kvalitu filmu tak je to za tri, ak by som hodnotil čisto len myšlienku, alebo určitý signál, ktorý vysiela ľuďom tak zajebem taký odpad, že amen tma. Toto je ten typ filmu, kde sa nedá nikomu fandiť, lebo tak pokrivené charaktery, toľko ľudského odpadu na jednej kope sa len tak nevidí. Mal som s tým kurva problém, donútiť sa to dopozerať do konca. Ale čakal som na koniec, ktorý mi to vynahradí a tie dve kurvy dostanú, čo pre to. Bohužiaľ film sa od polky začne vyvíjať trošku inak, čo by možno až tak nevadilo, keby sa tu zas a znova tak moc netlačilo na klasické netflixovské strong female character. Jednoducho neverím tomu, aby sa tá defka stavala na zadné, ešte aj keď ide tri metre pod zem. Jednoducho neverím. Aj ten najväčší šmejd a sociopat by mal nasrané až pod krkom a súhlasil hoc čím, len aby si zachránil kejhak. Rosamund podala kvalitný výkon, ale miestami to bolo už jednoducho moc tlačené na hranu. A koniec....čakal som niečo iné, neverím ani tomu trpaslíkovi, že by všetko nechal len tak plávať, hlavne pri jeho temperamente a ešte rozbehol biznis s takou kundou. Chvála Bohu aspoň za repete to týpka zo začiatku filmu. No a keďže to je netflix, hlavná postava je ako inak lezba. Nie žeby to nejako vadilo, ale už to prestáva byť zaujímavé aj vtipné.

Uteč - schovej se - bojuj (2020)

Die Hard pre adolescentov. Klasická generická capina z Ameriky v klasickej zostave nebojácnej girl power bloncky s jej čiernym kamošom proti hnusným bielym teroristom. Hlavná premisa prichytená za vlasy, výkony vcelku strpiteľné, tempo kolísavé, ale žiaden extrém a akcia tak akurát. Tak prečo len dve hviezdy? Aj keď sa vyseriem na stereotyp v podaní a vykreslení postáv a prekusnem, že hlavná hrdinka ja psychicky nestabilná puberťáčka s problémami ovládania jej výbušnej povahy a zjavuje sa jej každých dvadsať minút jej mŕtva mamka a narúša tempo, tak film ako taký nemá moc čo ponúknuť a od polky filmu je plný veľmi divných až nelogických zvratov v chovaní postáv a ich motivácii. Snaží sa až moc vykresliť hlavnú postavu ako nebojácnu bojovníčku a vzor dnešných utláčaných žien po celom svete. Chce byť ako John McLane, ale chýba jej to jeho najdôležitejšie. Charizma a vtip. Scéna, keď sa jej podarí na začiatku uniknúť von, no napriek tomu ju zasekne, zaznejú bubny armádneho zboru a ona sa rozhodne vrátiť a všetkých zachrániť a porátať sa so zloduchmi je nie len z princípu zlá, ale aj maximálne na smiech. Ďalšia chuťovka je, keď oslobodí tlstoprda z partičky zabijákov, ktorého z ničoho nič osvietilo a zistil, že zabíjať ľudí je zlé a musí to napraviť. Akože wtf...Jej tatko si len tak pre zmenu zas behá po okolnom parku s ostreľovačkou, kým policajti asi žerú donuty a pozerajú baseball. Pozrieť sa to bez ujmy na psychike dá, len keď človek vypne rozum. Celkom škoda, lebo scéna s prepadom jedálne bola celkom fajn, realistická, dobre podaná. Zvyšok už bol len taká paródia na Die Hard. Ale najmenších pobaví. Skoro som zabudol na koniec. Čistý fail.

Kosmická odysea Maxe Clouda (2020) odpad!

Tento týždeň sa ozaj vydaril, jednu sračku strieda ďalšia, nechcem vedieť, čo uvidím zajtra. Po sračke Monster Hunter tu je ďalší skvost pri ktorom už nemám chuť ani zabíjať čas nejakým rozvitým hodnotením. V skratke: je to lacné, debilne napísané, bez príbehu, bez napätia či vtipu, odohrávajúce sa v bakelitových kulisách s no name amatérskymi hercami a dvomi skoro vyhasnutými hviezdami. Jo a je tam Scott Adkins v bielych botaskách a modrom napasovanom overále, takže ak ma niekto fetiš na takéto kombo, pohoní. A nie, nie je tam žiadna akcia ak nerátam Adkinsonove polokopačky. Urážka pre všetkých hráčov.

Monster Hunter (2020) odpad!

No ty vole, tak toto bolo zas za sračku. Tento týždeň by už hádam aj stačilo. Przniteľ mojej milovanej videohernej série Resident Evil, netalentovaný čurák P.W.S. Anderson, ktorý natočil za celú svoju mizernú kariéru až jeden nadpriemerný film sa rozhodol dojebať ďalšiu hernú legendu prenesením na filmové plátno a musím uznať, že sa mu to podarilo na výbornú. Takýmto štýlom dojebať niečo, kde netrebalo moc trápiť hlavu príbehom, iba preniesť materiál z monitora na plátno, dodať tomu epickosť a kopu štýlových scén, kde sa vybláznia grafici sa nepodarí len tak hoc komu. To že to bude mať príbeh zaujímavý asi ako v každom nemeckom porne muselo byť jasné každému, kto o hre Monster Hunter aspoň počul od susedy, ale to že tam bude chýbať to najdôležitejšie z hry a to epická akcia, zrejme prekvapí každého. Biednu réžiu som čakal rovnako ako biedne herecké výkony od Milly Jovovich, ktorá bola kedysi možno fajn modelka, ale ako herečka bola od jak živa poleno a Tonyho Jaa, ktorého herecké umenie spočíva v neustále nasratom výraze a pár saltách a kopačiek z otočky. Ostatní čisto ako krovie. Až na Rona a jeho parochňu. Za mňa topka. Dialógy zložené z holých viet, generické monštrá bez nápadu a osobnosti, nulové herecké výkony, impotentná akcia, efekty v prvej polke filmu ako z nejakej beta verzie a hudba....kapitola sama o sebe. Pazvuky mali zrejme navodiť 80's feeling a zaspomínať na časy, keď vládlo Nintendo, ale to by tomu kreténovi musel niekto vysvetliť, že Monster Hunter vyšiel prvý krát na Playstation 2 v roku 2004. Tento film robí toľko vecí zle, že to je pomaly nemožné všetko vypísať. Jediné prečo si tento výplach budem pamätať je útok Milly, Rona a Tonyho s polystyrénovými mečmi na draka a že keď si na cudzej planéte poraním členok, stačí mi naň nasypať pušný prach a zapáliť dvomi kameňmi. Pomaly ale isto tento kretén dobieha v kurvení filmov podľa videohier aj neprekonateľného Uwe Bolla. Snáď sa už na to obaja vyserú, kým nie je neskoro.

The Cleansing Hour (2019)

Otrepané téma exorcizmu sa snažili oživiť live streamom do celého sveta, lebo zlo chce popularitu a priznanie od virtuálneho akože kňaza, ktorého životný cieľ je naháňať kundy a lajky na youtube. Takže asi toľko k tejto volovine. Nejakú tú snahu o inováciu im ubrať nemožno, ale celé to prevedenie na mňa pôsobilo dosť lacno a celé to bolo až moc predvídateľné. Ale na zabitie času popri chatovaní na pokeci môže byť.