Max Payne (2008)

Jelikož je to podle herní předlohy, tak máme zpětnou vazbu jasnou. Tak nějak asi kluci v hollywoodu přemýšlí, aspoň já v tom teda žiju. Tenhle scénář psalo naprostý hovado a nedal bych mu za to ani kůrky ze spodní strany chleba. Max je nejvíc nejplošší postava pod sluncem a ve srovnání s ním má Milla Jovovich obrovský 5tky. Mark Wahlberg mě sfiňsky zklamal, protože tady se prodal fakt pod cenu. Po dobrých počinech jakými byly třeba Invincible, nebo The Departed vletí do takové p94oviny, ktrou Payne bezesporu je a to mi nevymluví ni Olga Kurylenková, od které bych si klidně nechal zkurvit život). Každopádně vřele nedoporučuji, bo 100 minut života je až příliš vysoká cena. 1 hvězda za ty halušky.

Ip Man (2008)

Tady není o čem mluvit, plná palba. Co na tom, že zápletka a v podstatě celej děj je obehraná soutěž Kung-Fu(V tomto případě Wing Chung) vs. Karate v době Japonské okupace Číny za druhé světová války, když Ip Man je takovej "skillovanej Mirek Dušín".).....Něco hodně podobného můžeme vidět ve filmu Fearless s Jetem, ale nemá to takovej tah na branku jako tohle na reálné ikoně postavené drama v podání Donnie Yena. Pochválit třeba hlavně soubojové sekvence, které sem si fakt užil a sjel je i párkrát znovu. A když už sem to tu tak vychválil, tak bych to rozhodně každýmu kdo snese nějakou tu dávku Hong Kongských filmů vřele doporučil.

Sex Drive (2008)

V rámci žánru, já tomu říkám: "teenagerská zhovadilost", jedno z lepších a dokonce sem se i přistihl při smíchu, a ne jednou, a postřehl pár hlášek, hlavně Andy a Randy válej, to jsou ti dva jejichž schopnost rozbalit to na holky je kurefsky hrdinská, bohužel to neumí zakončit. Protože sem se díval na nějakou unrated neobřezanou) verzi, tak tam furt mimoděk pobíhala po obrazovce nahá silikonka, nebo dvě, nebo stádo, což bylo trapné jak stěrače na ponorce, ale nakonec proč ne. Pochopil sem z prologu režiséra a scénaristy, že to je v rámci recese a jakéhosi pokusu parodovat samo sebe a zároveň tam nacpat kvantum nahoty, což mi na druhou stranu přišlo celkem nápadité. Taky tam bylo pár záběrů "black snakea", které byly totálně navíc ), pravděpodobně aby si i dámská část publika přišla na své, i když o tom pochybuju. Ale kino verze bez těchle hovadin, mohla vydat na celkem slušnou road-teen movie.

Sophiina volba (1982)

První půlka filmu je scénáristycky hubená jak Sophie v táboře a topí se v roztahaném a nijakém úvodu. V půli druhé se pomalu začíná něco dít a divák dostává po malých dávkách to na co čeká už dobrou hodinku. Všechno to graduje koncem, po kterém vám nezbývá než říct: "Ano, bylo to super". Na druhou stranu když se zamyslím a vzpomenu si na tu první pronuděnou hodinu, kdy jsem se u toho najedl, zasurfoval atd..)..., tak to nemůžu patřičně ocenit. Nic na tom nemění ani skvělý výkon Maryl Streepové, který sem si zkurwil sám tím, že jsem pustil dabovanou verzi. To mě zpětně strašně mrzí, protože vím, že to v nejbližších pár letech znovu vidět nechci. Za zmínku stojí určitě linie filmu kdy sofie vzpomíná na válečná léta, což je všemi ceněná část filmu, která je tak silná, že zastíní ten polep kolem. Jelikož si sem tam taky něco rád přečtu, když je čas, tak jsem se samozřejmě i v tomto případě pokusil zakopnout o předlohu, ale bohužel realita byla o 1000 stranách pidi textu, takže to nechám asi na důchodová léta, jestli se jich vůbec dožiju.

Kurz negativního myšlení (2006)

Trošku úlet.....Konec pokrytectví v rytmu někdy až drsného cynismu a kruté upřímnosti. Bůh sere na nás na všechny. A na vás pokrytecký, nudný lidi, co se na každýho smějete jak jelita za každou cenu, seru zase já.

Bílá vrána (2008)

Nebudu tady na to pět ódy, ale na druhou stranu musím uznat, že tohle předčasné dospívání zapříčiněné autistickým bratrem v zátylku mi nebylo nepříjemné. Ba naopak, slušně jsem se bavil. Celá rodinka jsou charaktery k pohledání, hlavně Rex :o). A to paplání hovna po koberci mi připomělo historku, kterou často slýchávám při různých rodinných sešlostech...hehe

Walk the Line (2005)

Každej druhej frontman a slavnej zpěvák buď chlastal, fetoval, nebo v případě Jima Morrisona obojí. Akorát Elvis se přežíral..). No každopádně Walk the Line jde po klasické ose snad všech podobných životopisných snímků a ani jinak jít nemůže, ale je to koukatelný, hraje k tomu příjemná musica, i když mě osobně toho moc neříká, a chemie ústřední dvojice tomu taky svědčí. Nemůžu říct, že bych to chtěl někdy vidět znova, protože filmy tohodle typu jsou na jedno shlédnutí, vyjma The Doors samozřejmě(to se oplatí i zainvestovat do DVD...)..), ale určitě to byla příjemně strávená 136minutofka. P.S. "Johnny, zkus tohle, Elvis to bere taky....hehe...". ..... 70%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

V dnešní době už se westerny s koulema ala Leone netočej, ale tenhle kousek mě fakt pobavil. Atmosféra kdy k sobě dvě zdánlivě odlišné povahy cítí respekt a váží si jeden druhého, protože v něm spatřují charakter, mi dávala sympatie k oběma hlavním hrdinům. Crowe aka Ben Wade, coby zabiák a vůdce bandy, ne až tak bezcharakterní, jak by se mohlo na první pohled zdát, vezen zásadovým poctivcem Balem aka Dan Evans, který se zprvu přidá k eskortě kvůli "splátce na hypotéku"(jak typické pro imperialisty...hehe...), ale později i kvůli touze dokázat něco sobě a svým blízkým. Dál taky rovina otcovsko-synovská; na oko předstírající pohrdání otcem, však v skrytu duše milující a vzhlížející, ale na to kluk bude muset přijít sám až v průběhu filmu, že. Tohle podpořeno skvělými výkony prakticky všech hlavních postav zadělalo na pěknou podívanou. Hodně se mi líbila postava Charlieho Prince v podání Bena Fostera. No prostě už sem dlouho neviděl dobrej west a tady sem si přišel na svý. P.S... Teď tady čtu ty reakce na nesmyslnost chování postav a další výtky a v podstatě bych s tím i mohl souhlasit, ale o to tu až tak moc nejde, bo ten film má emo jak prase.

Betonová zahrada (1993)

Famózní, incestem a erotikou stříklý(..heh to zní fakt úchylně..) příběh na šedém podkladu. Charlotte Gainsburg je jako lolitka skvělá a říkám naprosto upřímně, že krevní oběh pracoval na 120%. Knižní předloha si mě zatím nenašla, ale pokud to nebude mít 1000 stránek, bo na takový kusy fakt nemám odvahu, tak do toho jdu.

96 hodin (2008)

Famózně lahodný nátěr na psím sucharu, alias krutá akční jízda( Segal hadra:o)...) kolem omleté zápletky. Zběsilý postup agenta na odpočinku po stopách unesené dcery. Fakt jsem si to užil, regulérně se stotožnil s hlavním hrdinou a chápal. Drsnýmu Liamovy sem toho agenta rozhodně zbaštil. Maggie Grace zahrála to 17ti leté jelito naprosto geniálně, ty její rozběhy, úprky a poskoky jsou fakt k posrání :o). P.S. Musí být fakt skvělý, když v takové situaci víte a máte tu moc s tím něco udělat. Nejlepší akce co jsem letos viděl 85%.

Časové pásmo bylo změněno