Hanebný pancharti (2009)

Nudit se u panchartů asi nejde, i přesto to ale nebylo kafíčko co jsem na něj šel. Co mě osobně nasralo bylo množství hlavních postav, jejichž charakterům nebyl dán žádný prostor, tím myslím hlavně pancharty.Jediná postava která dokázala využít maximálně svého prostoru byl již tak zmiňovaný esesák Hans Landa, což vynese Christoph Walzovi nejedno hollywoodské laso. Celkově to na mě působilo neskutečně roztahaně. Na druhou stranu tam byly "haha" momenty a klasické tarantinovské záběry, kdy jsem si s úsměvem říkal: "Ten člověk je fakt magor" (viz. baseballový odkaz nebo poslední pro Šošanu) ale povětšinou je to rozvleklá bžunda, natahující diváka k okamžiku vyhrocení. Dialogy jsou tradiční tarantinovskou třešničkou na dortu a není tomu jinak ani tady, ale co se týče přirovnání k pulp fiction, které jsem někde zmerknul, musím říct, že zas tak skvělé rozhodně nejsou. Cirkum cála bych to viděl na 75, s tím, že to po dalším shlédnutí možná přehodnotím.

Rychlí a zběsilí (2009)

Kvalitní jednohubka na odreagování. V podstatě je to furt to samý, akorát se to vrací zpět ke kořenům s Vinem a tím druhým uzdisráčkem(Paul?). Takže neprůstřelnej scénář to nemá, ale to mohl čekat málokdo. Jelikož se považuji za odborníka alias, když přijdu k autu, okamžitě poznám, kde má předek a kde zadek a kde kufr a kde volant, tak musím podotknout, že ..nekdy zapomínam interpunkci ). Sem tam se rozjiždím se zataženou ručkou, ale kdo ne, že. Vsadim tatíkovy přední gumy, že aji Dom to sem tam zasklí.

Stmívání (2008)

No, mezi dvěma tábory obdivovatelů a odpůrců, musím já zůstat nestraníkem. Přihnojit tu stopařskou eskapádičku, tak to bylo rozhodně někde jinde. Nicméně, jak už tady někdo řekl je to pro lolitky a věřím tomu, že nejedna EMO dušička zaplesala, minimálně nad tím upírským albínem. Už vidím ty mladý trotle jak nasazujou vampire look. Jak už jsem řek, vytočila mě ta rozehraná a bezprostředně na to okamžitě utnutá konfrontace upírských klanů. Už to vypadalo, že bude tango, ale bylo jenom "čačača" a šlus. Málo prostoru, nebo spíš žádnej dostali ostatní vampíři, což je fakt škoda. Prostě ono romantické vlákno nemělo být páteřní. Jinak to šlo, bavila mě kamera a celkovej visuál.

Sex Drive (2008)

V rámci žánru, já tomu říkám: "teenagerská zhovadilost", jedno z lepších a dokonce sem se i přistihl při smíchu, a ne jednou, a postřehl pár hlášek, hlavně Andy a Randy válej, to jsou ti dva jejichž schopnost rozbalit to na holky je kurefsky hrdinská, bohužel to neumí zakončit. Protože sem se díval na nějakou unrated neobřezanou) verzi, tak tam furt mimoděk pobíhala po obrazovce nahá silikonka, nebo dvě, nebo stádo, což bylo trapné jak stěrače na ponorce, ale nakonec proč ne. Pochopil sem z prologu režiséra a scénaristy, že to je v rámci recese a jakéhosi pokusu parodovat samo sebe a zároveň tam nacpat kvantum nahoty, což mi na druhou stranu přišlo celkem nápadité. Taky tam bylo pár záběrů "black snakea", které byly totálně navíc ), pravděpodobně aby si i dámská část publika přišla na své, i když o tom pochybuju. Ale kino verze bez těchle hovadin, mohla vydat na celkem slušnou road-teen movie.

Sophiina volba (1982)

První půlka filmu je scénáristycky hubená jak Sophie v táboře a topí se v roztahaném a nijakém úvodu. V půli druhé se pomalu začíná něco dít a divák dostává po malých dávkách to na co čeká už dobrou hodinku. Všechno to graduje koncem, po kterém vám nezbývá než říct: "Ano, bylo to super". Na druhou stranu když se zamyslím a vzpomenu si na tu první pronuděnou hodinu, kdy jsem se u toho najedl, zasurfoval atd..)..., tak to nemůžu patřičně ocenit. Nic na tom nemění ani skvělý výkon Maryl Streepové, který sem si zkurwil sám tím, že jsem pustil dabovanou verzi. To mě zpětně strašně mrzí, protože vím, že to v nejbližších pár letech znovu vidět nechci. Za zmínku stojí určitě linie filmu kdy sofie vzpomíná na válečná léta, což je všemi ceněná část filmu, která je tak silná, že zastíní ten polep kolem. Jelikož si sem tam taky něco rád přečtu, když je čas, tak jsem se samozřejmě i v tomto případě pokusil zakopnout o předlohu, ale bohužel realita byla o 1000 stranách pidi textu, takže to nechám asi na důchodová léta, jestli se jich vůbec dožiju.

Walk the Line (2005)

Každej druhej frontman a slavnej zpěvák buď chlastal, fetoval, nebo v případě Jima Morrisona obojí. Akorát Elvis se přežíral..). No každopádně Walk the Line jde po klasické ose snad všech podobných životopisných snímků a ani jinak jít nemůže, ale je to koukatelný, hraje k tomu příjemná musica, i když mě osobně toho moc neříká, a chemie ústřední dvojice tomu taky svědčí. Nemůžu říct, že bych to chtěl někdy vidět znova, protože filmy tohodle typu jsou na jedno shlédnutí, vyjma The Doors samozřejmě(to se oplatí i zainvestovat do DVD...)..), ale určitě to byla příjemně strávená 136minutofka. P.S. "Johnny, zkus tohle, Elvis to bere taky....hehe...". ..... 70%

Hodný, zlý a divný (2008)

Zjevná inspirace Leonem trčí už z názvu. V jistých pasážích fakt šupa. Na mysli mám hlavně akční sekvence podpořené skvělou kamerou a střihem. Jinak je to jako film vcelku vo hovně.

Halloween (2007)

Mike je můj oblíbenej psychouš, o čemž svědčí i ten můj nickname, ne náhodou foneticky totožný. Rob zombie mu zařídil důstojný comeback, jak jinak než na helloween s totální absencí soucitu. Na začátku mě přepadl trošku strach, když jsem viděl Mika jako děcko co chodi do školy a dokonce i mluví, což bylo s přibívající stopáží vysvětleno a zapomenuto. Co šlo v začátku výborně, v prostřed pokulhávalo a na konci chodilo o berli. Ano, konec filmu mě moc ze sedačky nezdvihal, ne snad proto, že by to bylo špatný, ale prostě sem po tom povedeným začátku čekal asi něco víc. Ještě bych vychválil zvučnost a jekot. 60%

Oko dravce (2008)

Ať nežeru, tak ***. Nemůžu si pomoct, ale pořád to beru jako po kotníky sahající adaptaci nepřítele státu. Pravda je, že to celkem odsejpá a člověk se u toho nenudí, ale v podsttě je to blbost s béčkovýma spoďárama.

Vikingové II (2008)

Toš toto já možu, to spojení vikinismu a alienství mi fakt sedlo, jakožto i hlavní hrdina (sympatickej týpek). Mělo to nějaké slabůstky, ale prostě sem se bavil a tečka.