Černej Dynamit (2009)

Nejbrakovější brak jakej jsem kdy viděl....úsměvná věc od začátku do konce a nechybí samozřejmě triko tahající dialog, čí že kung-fu je to lepší.....Michael Jai White válec jak parní

Invictus: Neporažený (2009)

Invictus není ani zdaleka tak sportovním dramatem, jako nasnímaným obrazem neskutečné moudrosti a velkorysosti jednoho muže, který se dokázal i přes veškeré křivdy na něm napáchané povznést a svou velikostí šel příkladem 43 miliónům JAŘanů. Hafo respektu Nelsonovi a klobouk dolů, ostatně jako vždy, před Ëastwoodem, kterej mi zas dal načichat cibulovýho šrotu, že mi bulvy házely prasátka, jak stroboskop na setkání maturantú po 50ti letech. Freeman válel jak Hammy hammster v Tales of the riverbank.

Hačikó - příběh psa (2009)

Ani nepamatuju, kdy jsem měl naposledy tak na krajíčku. Emocionálně mě to ždímlo a v průběhu titulí jsem byl doslova vyřízenej a nějakou dobu i potom. Příběh je to opravdu dojemný a hlavně smutný. Taky ho minimálně o třídu výš zvedá reálný základ, ALE prostě nejde přehlédnout, že 70 procent stopáže jsou 4 opakující se scény a ve výsledku 93 minut totálního vzduchoprázdna. Mám tady i japonskou verzi z 87. roku, tajně doufajíce v její komplexnější obsah.

Smrt čeká všude (2008)

Jaksi nedokážu docenit kvalitu toho filmu v kontrastu s tím, kolik to shráblo oscarů. Když to "vyčíslím", tak nejlepší film, režie, originální scénář, střih, mix zvuku a to nemluvím o tom, že v podstatě v každé další kategorii to má nominaci. To mi přijde jako hodně laciný způsob ,jak zviditelnit problém války v Iráku před širší veřejností a já si nemůžu pomoct, ale tady se mi to tak jeví. Nechci popírat nesporné kvality a klobouk dolů před Kathrin Bigelow, ale rozhodně se nehodlám podepsat pod nálepku nejůspěšnějšího snímku uplynulého roku jenom proto, že někdo stočí téma vyvolávající veřejný rozkol v BurgerLandu. Podle mě docela přeceněný válečný snímek, který rozhodně není tím, na co ho pasovali.

Lov na Gluma (2009)

Jakožto amatérská práce to má kvalitní visuál, ale v podstatě je to 40 minut vycpávkovýho matroše, kterej shrne s přehledem jedno souvětíčko.

Zrození naděje (2009)

Míra patosu a vznešených kidů přesáhla únosnou míru, nemluvě o skutečnosti, že to v podstatě nijak nerozšířilo legendu o středozemi, postrádalo děj a herecké výkony byly více než úsměvné.

Bláznovství (2008)

Celkem sympatická věc, až na Joshe Pecka. Ten jeho letargickej výraz s vyšpuleným pyskem je kurevsky iritující. Naštěstí je s ním na scéně buď Kingsley, nebo ještě líp Olivia Thirlby, takže se to dá vydržet.

Dokonalý únik (2009)

Liga mistrů v klamání tělem a 1. místo v opíjení rohlíkem....

Černočerná tma (2000)

Best Dark Hero Ever, kterej si zasloužil kurwa lepší podporu od scénáristy.

Stopař (1986)

Je to už sice chvilka co jsem to viděl, ale pár těch "what the fuck" momentů si vybavuju společně s působivým Hauerem.