Wimbledon (2004)

Hezké, sladké a milé. Navíc skvěle zahrané, ale jinak jedno velké, předvídatelné klišé :-)

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Další mise, nový kabát. Celé to moc potěšilo, akce byla povedená a osvěžující, zajímavé nápady a pojetí. Příběh nebyl špatný, ale ani dvakrát originální, přispělo ovšem to, že si postavy dělaly legraci sami ze sebe. Jediné zklamání byl závěrečný "zvrat" *spoiler* ohledně Huntovi ženy. Už jsem si říkal jak to dobře udělali a trochu potemněli a ono nic...

Mission: Impossible III (2006)

Velice seriozni pojeti, promysleny scenar, ktery se nesnazi zbytecne sokovat, ale umi prekvapit. Velmi dobre napsane a ztvarnene postavy, predevsim Brassel v podani Fishburna, co veta to perla. A samozrejme charismaticky zaporak. Chvilku jsem vahal jestli je happy end dobry nebo ne, doufal jsem v trochu temnejsi nadech, ale k Huntovi proste ten usmev asi patri, tak by s nim mel vzdy odchazet. Lamat mohou Bonda a zachmureny bude Bourne. Akce prehledna a vyborna. Neni to co pet vterin strih a Cruise se hodne nabehal, Shangajsky sprint byl super.

Mission: Impossible II (2000)

Klasicky Woo a jeho megalomanska a prehnana akce, polovinu casu je to radost sledovat, a tu druhou se proste bavite tim, co vsechno je nenapadne a jak vazne to serviruji, ale diky tomu je to odlehcena a usmevna podivana, takze proc ne. Ale je fakt, ze Huntovi slusi trochu serioznejsi pojeti. Velkym kladem je zde pro mne i postava Nyah a jeji predstavenkyne Thandie Newton. Za epicnost a legendarnost akcnich scen v humornem pojeti 80%

Jurský svět (2015)

Solidně odvedená filmařina, ovšem se spoustou triků a digitalu, který je však dokonalý. Příběh je to klasický a prostý, jako z učebnice. Hudba mi zněla trochu vykradeně. Nejvíce asi potěšilo obsazení a samotné postavy, které nebyly nijak komplikované, ale o to sympatičtější. Plusový bod je za T-Rexe a jeho bad-ass fight spolu s Blue. Nemohl jsem si nevzpomenout na posledni Godzilu, kde taktéž dřívější padouch nakonec v důchodu pomáhá těm, které dříve ohrožoval. A těch pár hlášek se opravdu povedlo. Stojí za to vidět v IMAX 3D. 75%

Mr. Robot (2015) (seriál)

Velice povedený pilot, mělo to spád, hodně se toho událo, děj se výrazně posunul, charaktery jsou zajímavé, myšlenky poutavé a hudba fakt výborná. Jsem zvědavý jak daleko zajdou, potenciál to jistě má.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Za jeden víkend jsem tohoto Maxe viděl hned dvakrát v IMAX 3D, nešlo prostě odolat. Po první projekci jsem totiž nedovedl přesně vysvětlit, co mě na tom tolik upoutalo. Protože přesně to se stalo, od prvního záběru, až po konec jsem se nehnul a jen zíral. Ano, příběh je prostý a dal by se nazvat: Max - Cesta tam a zpátky, ale o ten tam přece tolik nešlo.. Bylo to o té cestě a o tom, kdo ji přežije a kolik u toho zabije ostatních a pokud možno, co nejefektivněji. No a jak se ukázalo tak klíčovým nástrojem k tomu byly štípačky, kdo držel ty, ten měl vyhráno. To jsem si skutečně odnes jako poučení, kdyby někdy došlo na konec světa - mít vždy po ruce štípačky. A možná i to, že démoni minulosti nejsou vždy na škodu.. Tak nějak jsem hned u konce cítil, že tam je prostor pro pokračování, kterého se jistě dočkáme a věřím, že zase může takhle bavit. Vždyť k tomu stačilo hodně akce a hlasité dramatické hudby, na mě to tedy zabralo.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Byla to velká jízda, tolik se dalo čekat a tolik to i těšilo (až na občasnou roztřesenou - pardon "akční" kameru). Týmové souboje a originální cool hity prostě oku lahodí, takže bojová choreografie je u mě za jedna s hvězdou (nejen tou na hrudi Kapitána). Nejvíce asi oceňuji vtip - hlášek, running jokes a narážek je tam nepřeberně, a je to prostě radost vstřebávat. Příběh, zápletka a hlavní záporák mě trochu zklamaly, respektive přišlo mi to nedovysvětlené, možná jsem jen natvrdlý, ale prostě mi to kvůli tomu neladilo. Největším zklamáním pro mě ovšem bylo, že zde není po titulková scéna, vím jde o detail, ale přišlo mi to jako velká podpásovka. Nejvíce potěšilo: přiblížení postavy Black Widow, Hawk-eye, Thorovo kladivo a vtipy kolem něj, Kapitánův důraz na slušnou mluvu, no a hlavně Hulk.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Povedená temná detektivka, kde Neeson hodně telefonuje, což je po nakopávání zadků asi hned druhá činnost, ve které je prostě nepřekonatelný :-) Příběh má originální prvky, což se počítá, protože jinak je již stokrát ohraný. Velice mě potěšilo zdůraznění Programu Anonymních Alkoholiků a předčítání Dvanácti Kroků do závěrečného vyuzlení bylo zkrátka úchvatné. Především Liam opět dokázal, že i kdyby natočil ročně dva filmy na stejné brdo, kde má potíže s alkoholem, trpí výčitkami, snaží se něco vynahradit a postaví se proti němu krajně nesympatyčtí záporáci, tak on to prostě zahraje tak, že se na to vždy budu chtít podívat a pokaždé si to užiju.

Železná srdce (2014)

Pro mne především velice precizní plejáda hereckých výkonů, už jen za to bravo a potlesk. Vizuální zpracování také za jedna. Příběhově to už jde dolů, ale atmosféru to mělo velice hutnou a chytlavou. Úplný konec bych asi ocenil více kdyby byl jiný, ale celkově závěrečná bitva byla výborná. 80%