Steve Jobs (2015)

Od filmu jOBS s Kutcherem jsem příliš nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Steve Jobs s Fassbenderem mi prve připadal jako daleko lepší volba a byl jsem zklamaný... U prvního Jobse mi vadilo, že film končí v 90. letech, to samé je i ve druhém případě. Navíc novější Jobs není ani tak o vynalézání, o počátcích Apple, o produktech, ale spíš o tom, jaký byl Steve jako člověk. A to mě nenadchlo, daleko víc mne zajímá jeho práce, než to jaký byl - kvůli tomu se na něj ostatně vzpomínat určitě nebude...

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Tohle se mi líbilo! V dnešní době už je sice přeagentováno, neuvěřitelných akčních filmů nebo scifi o agentech je mnoho a mají čím dál větší problém - být ještě alespoň trochu originální. Krycí jméno U.N.C.L.E. je ale jiný. Děj je zasazen do období studené války, nejsou zde žádná nesmyslná high-tec udělátka a všemu se tak nějak dá uvěřit. Zvolené obsazení se ukázalo jako sázka na jistotu. Když pročítám ta jména není tam žádná vyloženě notoricky známá persona, nepočítaje Beckhama :D, ale fungovalo to a zdá se, že někdo pořád ví, co dělá. Film sice nebyl až tak dobrý, jako třeba první Sherlock, přesto se režisér Guy Ritchie rozhodně nemá za co stydět! Velmi dobrý a velmi příjemný snímek. 80%

Pixely (2015)

Nelíbilo se mi ani Lego a tohle? To je snad ještě horší. Proč jen takové kraviny někdo točí, vždyť je to ztráta času nejen pro něho, ale i pro všechny diváky, co na to jdou. Na obranu snad jen tolik, že pořád existují ještě o dost horší slátaniny. 40%

Loft (2008)

Rafinované krimi drama z filmové produkce relativně (ne)zajímavé Belgie? Ale světě div se, ono je to dobré! Dokonce tak dobré, že se snímek dočkal během šesti let už druhého remaku. Zamotaný příběh mi připomněl dětská léta, kdy jsem hltal příběhy Hercula Poirota a nechápal, jak na to může vždycky přijít... Stejně bezradný jsem byl dnes při sledování tohoto filmu. Jenom ta poslední scéna se mi už zdála poněkud zbytečná. Každý si to mohl domyslet ne?? 80%

Terminator Genisys (2015)

Připadá mi ten Terminator čim dál víc zamotaný. Na fakt, že se film odehrává v minulosti, aby nedošlo nebo naopak došlo ke změně v budoucnost, už jsme si zvykli, ale je to pořád složitější pochopit... Každopádně jsem zvědav, o čem bude Terminator 6, když se na konci Genisys konečně zdá, že vše dobře dopadlo a mohl by být se Skynetem na dobro konec. Ačkoliv, to už tu možná taky bylo... Jestli ono se nemělo v nejlepším přestat? 75%

Bez kalhot XXL (2015)

V podstatě platí stejný komentář jako k prvnímu dílu. Tohle měla být opět komedie, jako opravdu??

San Andreas (2015)

Katastrofický film dle očekávání, žádné překvapení se opět nekonalo. Nic co by divákovi vyrazilo dech, nic co by ho urazilo. Vlající vlajka na zničeném Golden Gate mi přišla už ale trochu moc... americká. 60%

Český slavík Mattoni 2015 (2015) (pořad) odpad!

Vítězům gratuluji, Karlovi přejeme brzké uzdravení, ale pokud mám hodnotit onen "Slavnostní ceremoniál", pak to byla naprostá hrůza a šílenost. Český Slavík kvality Levně a chutně s Láďou Hruškou. Co dalšího ta TV Nova ještě hodlá pohřbít?

Méďa 2 (2015)

Začátek se mi hrubě nelíbil, už už jsem myslel, že to vypnu, když pak najednou... Byl z toho - k mému překvapení - docela koukatelnej film, u kterého se šlo zasmát a ne že ne. Jurský park v konopném poli mě dostal... Podle mě, lepší jak první Méďa. Pořád by to ale mohlo být lepší... 60%

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Platí komentář, co jsem napsal k první části. Dlouhé, nudné, samé kecy, žádná akce. Katniss už silně připomíná švába, tu holku prostě nejde zabít. Jediné, co za ně co stálo, byla poprava Snowa, bohužel, co se stane bylo tak čitelné, že bych byl spíše překvapen, kdyby to dopadlo jinak. Romantická, patetická scéna před titulky o spokojené rodince byla tou poslední kapkou. Jistě, existují i horší filmy, ale kolem těch nebývá takový humbuk. Jsem rád, že je konec.