Pořád jsem to já (2014)

Tady nejde hodnotit jinak. Už jen kvůli tomu, jak úchvatně je film zahraný. Excelentní, brilantní, dokonalá Julianne Moore, které ostatní zdatně sekundují. Ale aby to nevyznělo blbě, všichni byli dobří. Dramatické, smutné, šokující a také bohužel zcela pravdivé. Je šílené jak taková nemoc člověka změní. Vezme mu všechno kým byl, a to ještě za plného vědomí a nikdo s tím nic neudělá. Ano, když se nad tím člověk zamyslí, opravdu zlatá rakovina... :(( 90%

Rezistence (2015)

Rozhodně důstojné pokračování Divergence. Děj se zamotává a upřímně by mne zajímalo o čem bude pokračování. Vždyť to takhle klidně mohlo skončit a všichni by byli happy. 65%

Miluj souseda svého (2014)

Když někdo umí, tak umí. Bill Murray je pan herec už hezkou řádku let a jak nám zde opět dokázal, ze svého řemesla zhola nic nezapomněl. Svojí role se zhostil dokonale. Popravdě, nikdo by neměl problém mu ji uvěřit. Realističnost je největším plusem tohoto filmu, spolu s dobrým, emotivním scénářem a vhodně zvoleným obsazením tvoří velmi, ale opravdu velmi vydařené dílo. 75%

Druhý báječný hotel Marigold (2015)

Britská nestárnoucí esa (Dench, Smith, Nighty) doplněná novou krví (Patel) a zkušenou posilou z Ameriky (Gere) roztáčí Druhý báječný hotel Marigold... Přestože se komedie postupně víc a víc mění na drama, vtipu ubývá a roste podíl ryze dramatických zápletek (šťastných i smutných), je to stále dobrý film, na který se nejen dá, ale dokonce dobře dívá.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014) odpad!

Nevydařené pokračování původní blbosti = čistokrevný odpad. Upřímně, divím se, že jsem se na to vydržel koukat až do konce.

V hlavě (2015)

Úvodem musím říct, že jsem se na tenhle animák opravdu těšil. Po první třetině filmu jsem se ale začal nudit a byl zklamaný. Nutno dodat, že pocit zklamání rostl s každou další minutou. Čas od času nastala sice i vtipná situace, ale přehršel všeho ostatního, nutného a nezajímavého to úplně zabila. Naprostý obrat nastal pár minut před koncem. V hlavě rozjelo závěrečnou partii a nechalo si na to samá esa. Posledních pár sestříháných scének těsně před titulkami bylo jedním slovem dokonalých. Katapultovaly film ze všedních 3* na zcela zasloužené 4*. Kočka The Best! 80%

Padesát odstínů šedi (2015)

K vidění tohoto filmu mě od samého počátku vůbec nic nelákalo, nicméně dospěl jsem do fáze, kdy už mi nic jiného ani nezbylo. Od uvedení do kin se o tomhle snímku hovoří jasně: hit, trhák, nejočekávanější film roku. Přesto ze všech stran slyším jen samou kritiku. Tak proč se o tom sakra pořád tak vášnivě diskutuje...? Herec, který snad ani jinde nehrál, přijede na MFF do Varů a z fleku je to celebrita, která téměř zastíní Richarda Gerea? Tak si říkám, Padesát odstínů šedi už musíš konečně vidět i ty, ať víš "vo co go". Ten film se dá velmi snadno shrnout, ohodnotit i okomentovat. Je to netradiční příběh dočasného soužití úchylného miliardáře - kterému zřejmě nestačí být dominant jen ve své firmě - s jednou normální, žel bohu, pomatenou a neskonale nadrženou pannou z vysoké. Celý film si vlastně kladete dokola stejnou otázku, proč s ním je? Vždyť by si mohla najít tolik normálních partnerů... Asi by nedostala nový počítač, auto, létala by turistickou třídou, apod., ale stojí jí to za to? Když už se tam začne konečně něco dít (a byl jsem opravdu velice šťastný, že přichází ten dlouho očekávaný moment, kdy ho subina kopne do prdele), začnou běžet závěrečné titulky... Přesto je ten krátký konec zároveň to nejlepší na celém dlouhém filmu. Otevřený konec pak dává naději jak beznadějným romantikům, tak minoritě, provozující stejné praktiky. Nerozhází si to tedy na žádné frontě. Dokonale provedená nuda a šeď.

Otesánek (2000)

Z docela hezké pohádky pro děti udělat takovou hovadinu, to chce hodně snažení. Mimochodem, Alžbětku bych tou motykou vzal jako první. 15%

Překvápko! (2014) (pořad)

Něco se povede víc, něco vůbec. Ale tak to prostě je. Těch pořadů, jejichž jediná snaha je obdržet co nejvíc sms na číslo 906****, už bylo dost. Proto Překvápko! hodnotím možná o trochu lépe, než bych měl, přesto s čistým svědomím.

Chlap na roztrhání (2012)

Bylo to nenáročné, snadno stravitelné, nic úžasného ani hrozného, k tomu hodně dobrých herců. I když Chlap na roztrhání není zrovna bůhví jak veleúspěšný a všeobecně známý film, byla to příjemná podívaná. 65%