Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Realita vyvedená do extrémů. Poučné, bohužel už ne tak vtipné. 50%

Spectre (2015)

Jestliže ode mne Skyfall dostal pět hvězd, pak Spectre musím hodnotit čtyřmi. Rozhodně to není špatný film, to vůbec, ale zcela jistě je v každém ohledu (titulní písní počínaje, až závěrečnou scénou konče) horší, než předchozí Bond. Chyběla mi Judy Dench jako M, za ta léta jsem si na ni v této roli prostě zvykl. Scénář už začíná být opravdu až PŘÍLIŠ (i na poměry 007) fantastický. Pokud mám něco pochválit, tak provázanost s předchozími filmy a hlavního záporáka. Po Skyfallu trochu zklamání, nicméně stále velmi vydařený film. Vynaložených financí za vstupenku do kina určitě nelituji. 75%

Šofér (2014)

Příjemné a nenáročné koukání, nic víc od toho nečekejte. Na vyšší hodnocení by to muselo být o dost víc vtipnější a míň střelené. Konec taky nedořešený, FBI ho sice nezatkne, ale zatykač nestáhne, dluh sice splacen, ale je bez práce a limuzína na odpis, takže dluží zase, jen někomu jinému... 60%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Další apokalypsa? Dobrá. Konec civilizovaného světa? Fajn. Zdegenerovaní lidé a mutantíci? Ještě lepší. Auta? Super! Ale dohromady to už tak nefunguje. Hlavní padouch Immortan Joe alias značně sešlý Darth Vader v průhledném plastu, úchylák závislý na mladých děvčátkách a hlava novosvětské mafie mléčného průmyslu... Už je z toho blbost co? Pokračujeme. Jeho armáda, bojující na steroidech v podobě krevní transfuze, neohrožená, připravena za svého velitele kdykoliv položit život, armáda, která ho uctívá jako boha se na konci filmu bez nejmenšího odporu vzdá? Jo. Mezitím se ve filmu v podstatě nic nestane, ano vybuchne asi 200 aut a náklaďáků a zemře půlka přeživších lidí, ale to začne být poměrně rychle neustále se opakující nuda... Obsazení naprosto v pořádku, to je tak všechno. Závěrem? Vysoké hodnocení tohohle filmu... Tak tomu nerozumím asi nejvíc! 60%

Poltergeist (2015)

Horory nemiluji a ani je nevyhledávám, ale Poltergeist mě celkem zaujal. Zřejmě jako trest za přílišné očekávání jsem byl prakticky hned zklamaný, že se děj vyvíjí zhruba tak, jak jsem sám očekával. Na druhou stranu, ačkoliv snímek příliš originality nepobral, musím uznat, že definici tohoto žánru splňuje na výbornou. Toho lovce duchů z televizní reality show si ale mohli odpustit. Jinak docela dobrý. 55%

Dítě číslo 44 (2015)

Je to dobrý film, velmi profesionálně zahraný, se zajímavým scénářem. Největší slabinou dramatických příběhů je jejich přílišná délka, kdy se akce vypaří a děj začne nudit. Ani Dítě číslo 44 není výjimkou. Ale odpouštím mu to. Bylo to, nechci říct hezké, bylo to prostě zajímavé. Znovu už bych si to ale asi - vlastně ne, určitě - nepustil. 60%

Špión (2015)

Tak co s tímhle Špiónem? Někdy zábavné, jindy opravdu zoufalé, obsazení sympatické... Prostě průměr, neurazí, nenadchne. 60%

Mistři záchranáři (2013) (pořad)

Hodně zajímavé, kdyby byl každý díl dlouhý tak 15-20 minut... Ale za tu třičtvrtěhodinu - zřejmě po vzoru latinského úsloví Repetitio mater studiorum (Opakování matka moudrosti) - všechno slyšíte dokola a dokola, dvakrát i třikrát, až si připadáte jako při sledování TV shoppingu s Horstem Fuchsem. Škoda. 40%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Propojení a odkazy na ostatní plnohodnotné celovečerní filmy Marvelu jsou dokonalé! Vlastně je to celé výborné. Proč ne, alespoň je na co se dívat, když zrovna v kině není premiéra Avengers, aj. 85%

Doktor Martin (2015) (seriál)

Miroslava Donutila mám rád, ale tady prostor pro zlepšení opravdu je. Na druhou stranu, Doktor Martin mě baví. Není to dokonalý seriál, ale v porovnání s například Ulicí...? 65%