Predestination (2014)

Chápu, ale nerozumím. Zajímavé, originální, ale vlastně i dost zvrácené, když člověk s tím samým o něco starším člověkem, zplodí sebesama... To už není ani incest, to je plnohodnotný chaos!

Přenašeči (2009)

Bohužel, jen další z mnoha takových... 55%

Rohy (2013)

To je ale kříženec. Tuctový romantický cajdák na téma rakoviny, smrti a konce mladé lásky, kombinovaný s napínavou detektivkou o vraždě, k tomu trochu hororu jako bonus a fantasy s náboženskou tematikou, anděli a ďábli, abychom se už tuplem nenudili. Zajímavé, ale možná až příliš fantastické... 70%

Smrtelné lži (2012)

Business je tvrdý... Nakonec rodina a investoři můžou být rádi, že měli takového "bojovníka" na své straně. Banka už tolik štěstí neměla, no. 75%

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Průměrný akční snímek, který má jako třešničku na dortu pár minut záběrů s Brucem Willisem. Dobrý, ale není to nic světoborného. 60%

Chlapectví (2014)

Bylo to opravdu dlouhé a ano, bohužel taky občas nudné. Konec mě také zklamal. Ale! Uvedeno záměrně s vykřičníkem, zpracování filmu bylo prostě úžasné, scénář byl smysluplný, někam se posouval, vyvíjel a vrcholil. Pokud je dnešní doba synonymem pro masovou produkci filmů všech žánrů a kategorií, jako že je, pak Chlapectví je originál každým směrem. Tam, kde by ostatní použili 3-4 herce, tam Richard Linklater obsadil jednoho. A jak udělat, aby vypadal starší? Jednoduše, prostě si počkal, až ti původní herci zestárnou a s jejich staršími já v točení pokračoval. Z mého pohledu geniální krok, který zasluhuje obdiv. Každý film by se takto točit nedal, jednak by pak nebylo moc na co koukat, ale také herecká hvězda - než by se stala hvězdou - by byla v důchodu. Pro zpestření to byla ale velkolepá podívaná, za kterou režisér a všichni na filmu se podílející, zasluhují velké uznání a obdiv. Dobrá práce! Za film dávám 3*, za dokonalé zpracování nemůžu jinak, než 5*. Takže je jasné, co z toho bude.

Úsvit planety opic (2014)

Oproti předchozímu filmu znovuzrozené opičí série to byla tentokráte trochu nuda. Alespoň ze začátku. Znaková řeč mezi Caesarem a užším managementem s poddanými byla sice nezbytnou pro denní přerozdělení úkolů a nastolení pořádku, pro diváka to bylo ale možná trochu nezáživné, zdlouhavé a zbytečné. Pak už to šlo.

Don Jon (2013)

Bez příchuti, barvy i zápachu. Film Don Jon mi nic nepřinesl, nepobavil, nepoučil a ani ve mne nic nezanechal. Po zapnutí uběhl sice nějaký čas, poté ale začaly běžet titulky a bylo po filmu. A že se mezitím jeden pornosnílek probudil do reality? Gratuluji, ale můj obdiv si tím nezíská. 45%

Zrození Planety opic (2011)

Překvapivě dobré. Zrození planety opic jsem se celou dobu vyloženě vyhýbal, nyní nutno dodat, že vlastně ani nevím proč. Zřejmě nejlepší Francův film, co jsem doposud viděl. 80%