Dřív než půjdu spát (2014)

Velmi nepraktický život, a to nejen z toho důvodu, co se stalo Christine... Dřív než půjdu spát byl zajímavý film a alespoň pro mne celkem nečekaný. Konec jsem si představoval úplně jinak, nebyl ani šťastný, ani tragický. Zítra ale stejně nebude nic vědět, tak je to vlastně jedno.

Obřad (2011)

No já jen doufám, že "natočeno podle skutečné události" v tomto případě tak úplně neplatí... Snad

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Překvapivě dobře, překvapivě jiné. Využití postavy tak temné, jako je Dracula, k ochraně poddaných? Originální. Ať si říká kdo chce, co chce, mě se to líbilo. 75%

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Po tragickém prvním díle Letadel jsem dlouho přemýšlel, má-li vůbec smysl koukat na dvojku. Má. Je to po všech stránkách lepší film, pravda, stále kopie Aut, ale už ne tak debilní. Letadla 2 mají konečně i nějaký děj. Dokonce se přeměně hnojícího letadla v hasičské dá věřit spíš, než že v závodě kolem světa porazí na rychlost proudové motory a stíhačky... Takovéhle měly být Letadla od začátku a bylo to OK.

Veni, vidi, vici (2009)

Film má zde na ČSFD až nepochopitelně špatné hodnocení. Rozhodně to nebylo tak hrozné, jak jsem si po přečtení pár komentářů myslel. A to filmy o sportu rád nemám. 60%

Vyprávěj (2009) (seriál)

Jeden z nejlepších českých seriálů, co jsem kdy viděl. Vyprávěj nabízí zase trochu jiný pohled do historie a jelikož jde o z části smyšlený příběh, ale také z velké části pravdivá historická fakta, dělá to z tohoto seriálu "něco víc", než pouhou televizní zábavu. 85%

Míň je víc (2015) (pořad)

V podstatě se po soutěžících chce přesný opak soutěže 5 proti 5. A to je náročnější, než se může na první pohled zdát. Bohužel, moderátor mi nějak nesedí. Každopádně je dobře, že nějaká soutěž opět po delší době vznikla. Národ hloupne a tak ať aspoň čumí na něco inteligentnějšího než Kolotoč ve 563 repríze.

Expedice Bismarck (2002) (TV film)

Pouhý dokument na profesionální úrovni...

Sedmý syn (2014)

Nebylo to špatné, nebylo to dokonalé. První učeň ve filmu strávil celých pár minut, druhý o něco déle. Jeho výuka ze strany mistra Gregoryho byla, tedy spíš nebyla. Přesto se z nicky stal během minutového zádušního rozhovoru s mrtvou čarodějkou lovec démonů, jakého svět dosud nespatřil. Ten obrat byl dokonce rychlejší jak v Čarodějově učni... Nebylo to špatné, nebylo to dokonalé.

Věž hrůzy (1997) (TV film)

Poprvé jsem Věž hrůzy viděl asi někdy kolem roku 1999, tedy ještě jako malý a musím říct, že se mi tehdy film zřejmě musel líbit, a to velmi, poněvadž jsem si jej pamatoval (alespoň střípkovitě) dodnes. Vzpomínal jsem si dobře na hotel, duchy a výtah. Mnohdy jsem také přemítal jak se ten film vlastně jmenoval, protože jsem ho od té doby už neviděl. A dnes, zásluhou náhody, jsem jej viděl znovu... A jak to dopadlo? Líbí se mi pořád. Je to takový mystický scifi thriller s hororovými prvky pro celou rodinu - tady se nemusíte bát nepřístupnosti mladistvým, vlastně se zde nemusíte bát ani čehokoliv jiného. 70%