Concordia: Rok poté (2013) (TV film)

Moc dobrý film, nic jiného jsem také nečekal. Dlouho a přesto marně tápu, kdy National Geographic udělala nějaký špatný dokument... Asi to bude už hodně dlouho. Concordia: Rok poté je kombinací výpovědí svědků, amatérských záběrů cestujících, přesných dat z palubních počítačů, záznamů z můstku, atd., atd. Ve zkratce, je to všestranné a nezávislé vyprávění o tom, jak to zhruba bylo. 80%

Princ a pruďas (2011)

Úchylná kravina, na kterou se překvapivě dalo dívat po celou dobu a občas se i dobře zasmát. Jasný, není to žádné terno, to by ale od béčka ani nikdo nečekal. Náhodou to nebylo tak špatný a to je velmi pozitivní výsledek, v který jsem nevěřil. 65%

Zimní příběh (2014)

Film, rozhodně ne špatnej, ale divnej, to jo... Podivní démoni, ještě podivnější andělé, lucifer v podobě Willa Smithe, příběh, co jsem zcela nepochopil a tak dále. Pokud se ptáte, jestli za něco stojí, tak nevím. Ale odpověď bude spíše ano, nežli ne. Zamotaný? ÁÁÁno... :D 65%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Opět výborná podívaná, spousta akce, aut, výborných herců a opět úžasná píseň ušitá filmu přímo na míru. Tahle filmová série nebude nikdy zapomenuta, to vím jistě. 90%

Zachraňte pana Bankse (2013)

Je to film, který je vyprávěním o vzniku filmové pohádky, navíc z části kreslené a velmi staré - takže ano, vůbec nic zajímavého. Nicméně také takové, která dobyla svět. Začíná to být zajímavější? Omyl, ten film je naprosto geniální. Jednak volbou obsazení - Tom Hanks a Emma Thompson ve svých rolích prostě válí (opět se mi v hlavě, nevím proč, oprášilo slovní spojení baba na zabití), jednak scénářem, který napsal sám život, a jednak také historickou hodnotou a vzpomínkou na velikána filmové produkce, bez něhož by svět nebyl takový, jaký je dnes - Walt Disney, to jméno zná prostě každý.

Blízko od sebe (2013)

Skvělé obsazení a geniální herecké výkony, které snímek posouvají na úroveň zcela uvěřitelné reality. Bohužel jsou to také 2 hodiny nudy, alespoň pro mě. Přesto někde v hloubi duše vím, že to dobrý film a drama, jak se patří, jen to nejsem schopen, alespoň v tuto chvíli, řádně docenit. 60%

Památkáři (2014)

Možná to není tak suprový téma pro zfilmování, možná ani ten film samotný pak není takovou podívanou, jakou jste čekali, ale proč asi vznikl a proč to tehdy těch pár lidí dělalo? Zachránili světové kulturní dědictví staré mnoho, mnoho generací a i když tehdy vládě i ostatním vojákům byli spíše k smíchu, věděli co dělají. Ten film nemá být trhákem lámající rekordy kinematografie, má připomínat, co Památkáři dokázali. Bez nich by toho dnešní galerie ani zdaleka nabízeli tolik. A i když nejsem milovníkem a už vůbec né znalcem umění, vím, že bez něho by byl svět mnohem prázdnější a šedivější.

Prokletí Midasovy skříňky (2013)

Úřad pro starožitnosti? Vážně? Jinak to taková blbost nebyla, ale oblíbeným filmem se to asi jen těžko stane, o čemž svědčí také dlouhý seznam fanklubu... Z herců se mi líbil Sheen a záporák Neill, ostatní jsem neznal a po dnešku opět znát nebudu. 45%

Čínský zvěrokruh (2012)

Když ony ty Jackieho filmy jsou pořád čím dál víc... Stejné...? Nebylo to úplně špatné, zároveň tam nebylo nic, co bych již neviděl v jiném z jeho filmů. Prostě průměr. 50%

Na život a na smrt (2013)

Je vidět, že je to podle skutečnosti, kdyby to byl normální válečný americký film, tak komando pozabíjí všechny a nikdo z nich neumře. A víte co? V téhle podobě je to lepší. Členové SEALsu jsou opravdu elitou ve svém oboru, ale oběti se nevyhýbají ani jim. A to je třeba si uvědomit. Když se kácí les, padají třísky. Je dobré vědět, že protiváhou terorismu jsou takhle dobře vycvičení vojáci, kteří z boje neutečou.