Velká oříšková loupež (2014)

No. Animák dobrej. Existují určitě lepší, ale když uvážím, že se jedná o koprodukci Kanady, Jižní Korey a USA, což není pro animovaný film zrovna běžné, mohlo to dopadnout hůř. Zejména díky účasti Jižní Korey trochu chápu proč použili zrovna tuhle píseň jako ústřední, ale proč to tak chtěli, tomu už nerozumím. Tohle prostě neni ten správný hudební podklad do pohádky pro děti. Vidím tam také mnoho podobného s jinými animáky (namátkou Za plotem, Ratatouille, atp.). Abych jen nekritizoval, pes byl dobrej a narážka na Angry Birds také. Je vidět, že tvůrci šli s dobou. Měli by se ale ještě hodně učit, jestli chtějí být alespoň malinkou, maličkatou konkurencí pro DreamWorks či Pixar, potažmo Walta Disneyho.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Murphy v režisérském křesle, na place Ruffalo, Kitsch, Roberts, Parsons, Molina a Pitt jako výkonný producent? To je na nějaký obyčejný TV film podezřelé, říkám si. A taky že jo, on to není vůbec obyčejný TV film. Když ho budu vnímat jako dokument, oprostím se od předsudků a budu dělat, že sem tam něco nevidím, tak je to výborný, geniální a naprosto úžasně zahraný film. Rakovina? Vážně se AIDSu tak říkalo? To jen svědčí o faktu, že lidstvo není na boj s jakoukoliv novou nemocí připraveno. Lék se hledá jen velmi obtížně, proces brzdí byrokracie a tupé mozky, které konají, až když se jedná o jejich vlastní zájem. Proto jsou biologické zbraně pro lidstvo největší hrozbou. Právě proto. Bylo to zase z trochu jiného soudku, než například Klub poslední naděje. Dokonce si myslím, že toto bylo o kus (nikoli kousek) lepší. I když je pravdou, znovu to chtít vidět asi nebudu.

Need for Speed (2014)

Need for Speed si pamatuji dobře jako v podstatě nejkultovnější hru svého mládí. Kdo neměl NFS, jako by nebyl. Na film jsem se svým způsobem těšil, nicméně už tehdy jsem si říkal, o čem to asi tak může být...? Rychle a zběsile už tu bylo, dokonce již šestkrát, a co nového tak může tento film nabídnout? Odpověď se dostavila a nebyla nečekaná. Nic. Ano, jsou tu jiní herci, kteří mi notabene nejsou ani tak sympatičtí jako ve Fast & Furious a ano, jsou tu jiná auta. Ta jsou sice na mnohem vyšším levelu, je to pastva pro oči každého automobilového nadšence, ale jak s nimi zachází?! Ach jo, tolik škody... Ale kromě toho zde není nového nic. Takže shrnutí? Není to špatný film, jen je zcela zbytečný.

Strážci Galaxie (2014)

Zase něco úplně nového a zase naprosto stejná epická super bomba, tak typická pro Marvel. Vtip, akce, efekty, kdo by toho stále ještě neměl dost? Tak přidáme. Iron Man se vryl pod kůži nejednomu divákovi. Kvůli tomu, jak byl originální, nevšední, prostě jinej, než cokoli dalšího, co se do té doby znalo. Pak přišly další trháky a každému bylo jasné, že Marvel studios přesně ví, co dělá a jak si diváka nejen získat, nýbrž i udržet. Strážci Galaxie jsou úplně jiní, přesto zcela zapadají do současné tvorby této produkce. Je to prostě TOP, který konkurenci opět nechává někde hodně daleko vzadu za sebou. Největší konkurencí Marvelu je v posledních několika letech už jen jedna jediná společnost, a tou je právě Marvel sám. Trumfuje sám sebe a já jsem jen zvědav, jak dlouho to udrží.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Expendables: Postradatelní, plejáda hollywoodských superhvězd pokračuje! Jednička byla originální a dokonalá. Dvojka byla ještě lepší, sám jsem se divil, že to jde. Trojka už je bohužel o něco horší. Ono udržet top kvalitu, když už všichni vědí o co jde a jak to asi dopadne (dobro vždy vítězí) je sakra těžké. Chyběl mi Willis, i když nikdy v této sérii nebyl v hlavní roli, byl příjemným zpestřením a třešní na dortu. Chyběl mi taky Chuck Norris, ten byl, je a bude prostě dokonalej. :D Na druhou stranu, nové obsazením tato zklamání značně zredukovalo. Ford, potvrdil titul Pána herce, Snipes s vtípkem o daňových únicích byl možná ještě lepší než Norris s kobrou, Gibson po delší době v roli, kde se skvěle uplatnil a abych nezapomněl, Banderas jako totální kašpar, geniální... Prostě Expendables: Postradatelní 3, pro někoho zklamáním, pro jiného překvapením. Změn je zde každopádně hodně, mnohé nejsou tak úplně na škodu. Jen bych zkusil ubrat na tempu, ono nemusí furt všechno vybuchovat a střílet ze všeho, co jde. Kdyby měl příští snímek s pořadovým číslem 4 lepší děj a nebyl jen o střílení, ale i o nějakém boji, vždyť v čem je Jet Li nejlepší?, a přidali se k tomuto novému obsazení i někteří ti původní machři, potenciál být opět nepostradatelným akčním velkofilmem roku tam stále je.

Noe (2014)

Nic tak zajímavého, jako je ztvárnění něčeho pro mě až brutálně nezajímavého, jsem dlouho neviděl. Biblický příběh pro ateistu? Ještě ve filmové podobě? No to má asi takový smysl sledovat, jako přidávat uhlí do plynových kamen. Nicméně pozor, ono to není tak úplně pravda. Noe je docela zajímavě natočený snímek s dobrým obsazením a poutavým příběhem, který pravda zná asi každý, ale zcela určitě jej nezná takto. Trochu scifi, trochu drama, trochu thriller, trochu romantický, prostě od všeho kousek, čímž film nenechává od původní představy scénáře opsaného ze Starého zákonu kámen na kameni. Je to překvapivě dobrý. 70%

Teď a tady (2012)

Už po přečtení obsahu bylo jasné, že půjde o smutný, respektive takový film, kde čekání šťastného konce je předem zbytečné. Šílené, nikdo by nechtěl být na místě Tessy, ani jejích rodičů, a koneckonců ani na místě Adama, přesto je to denní realita mnoha lidí, rodin, z minulosti, přítomnosti, i budoucnosti. Zahráno úžasně, pravdivě, reálně a naprosto důvěryhodně. Někdo má skutečně právo nazvat život příliš krutým, a z pravidla to bohužel nejsou ti, kteří to říkají.

Let smrti (2010) (TV film) odpad!

Klasická Van Dienovka, odpad jak vyšitý! Vypisování nedostatků by mi zabralo celý den, takže se budu věnovat kladům. Nic. Tak, to bychom měli.

Příběh kmotra (2013)

Boží mlejny melou pomalu, někdy ještě pomaleji, někdy se skoro netočí, ale jistě, aneb na každou svini se někde vaří voda. Dostal po zásluze, co si zasloužil a nemohu říct, že bych Vedrala (Mrázka) litoval. Zase jsem po delší době viděl film, český film, který za něco stojí. Scénář dobrej, sice to není přímo podle reality, ale účel to plní, herci výborní. 80%

NON-STOP (2014)

Liam Neeson a Julianne Moore stejně dobří, jako vždy. Scénář celkem povedený, zajímavá zápletka, pořád se něco děje. O jednom z únosců jsem si to myslel velmi dlouho, že jich bude nakonec víc jsem nečekal. Non-Stop se mi líbil, po dlouhé době zase jeden lepší film s letadlem v hlavní roli. 75%