Náhradníci (2009)

Tak tohle scifi se mi moc líbilo a to hned z několika důvodů. Za prvé, mám rád Willise. Bylo docela zajímavé vidět jej po 30 letech ne s holou hlavou, ale s vlasy, řečeno s nadsázkou. Za druhé si myslím, že tato alternativní realita v budoucnosti je klidně možná. Lidé jsou čím dál línější a tak je toto scifi možná náhledem do budoucnosti. Jsem opravdu mile překvapen jak dobrý to je film, hodnotím 75%.

Nezvratný osud 3 (2006)

Když se vám povede udělat velmi úspěšný film, je logické že bude mít pokračování. To Nezvratný osud bezesporu byl, a tak vznikla dvojka. Co ale dělat, pokud je i pokračování úspěšné?? Neříkám, že Nezvratný osud 3 není dobrý. To by nebyla pravda, ale pokud jste viděli jedničku a dvojku, bude vás už možná trochu nudit. I když je každý z filmů jiný, je zároveň i úplně stejný. Ono se prostě nedá pokračovat do nekonečna.

Nezvratný osud 5 (2011)

Už od první minuty jsem se nudil. Ne proto, že by byl film špatný, ale proto, že jsem již tak nějak předpokládal co uvidím a předem taky tušil, jak to dopadne. Byl to pro mě tedy nudný zážitek - protože byl bez překvapení. I když "nehody" byly nové a docela obdivuji tvůrce, jak bujnou fantazii mají v otázkách jak někoho zavraždit, byla to prostě nuda. Ovšem! konec filmu to zachránil a bezvýznamného tucťáku udělal, prozatím, velmi důstojné zakončení série Final Destination. Závěrečná bitka mezi přeživšími byla chtěnou novinkou, alespoň něco, že, ale finální propojení s prvním dílem z roku 2000 bylo naprosto bravůrní. Celkem tedy film hodnotím 40% + 30% za pár minut v závěru, ať nežeru. 70% takže dobrý, ne? A víte co, smrti se pořád uniknout nedá...

Nezvratný osud 2 (2003)

Po vzoru jedničky i zde vás čeká série "náhlých, nečekaných a nevysvětlitelných nehod" pár šťastlivců, kteří uniknou smrti. Radovat se ale by bylo trochu předčasné, řekl bych. Užívejte život jak můžete, stejně z něho nevyváznete živí. Paradoxně jsem Nezvratný osud 2 ještě před jedničkou, ale nic to nemění. Líbil se mi moc.

Nezvratný osud (2000)

I když horory obecně rád nemám, najdou se i výjimky. Nezvratný osud je právě jedna z nic. Tento film přinesl něco nového, něco, co se zatím v žádném filmu neobjevilo a ono to funguje. Myslím si, že každý, ale opravdu každý už dnes ví, co očekávat v jakémkoliv z pěti dílů Nezvratného osudu a pokud není tohle dostatečně velký úspěch a motivace k tomu tento film vidět, pak už nevím, co víc vám může film nabídnou. Stal se kultovním hitem a dnes již každý ví, že smrt si Vás stejně najde.

Město Ember (2008)

Film by mohl být o dost lepší, kdyby byl více fantasy, než pohádkou. Silně mi připomíná Letopisy Narnie nebo Zlatý kompas. A tyhle křížence moc nemusím. 40%

Tady hlídám já (2012)

Nejlepší na filmu je jednoznačně ten jezevčík, jen kdyby nemluvil... Jinak chudáci rodiče, taky bych z toho zešílel. Film celkově slabší, ale poslední dobou od české produkce lezou samé takové braky. 35%

MasterChef (2012) (pořad)

Nejdříve to byla hrozná nuda, extrémně nesympatická porota a opravdu to byl čistě odpadní pořad. Teď když už je tam ale jenom hrstka těch nejlepších soutěžících a každé z jejich jídel vypadá opravdu skvostně, až mi slyny kapou na plovoucí podlahu, nemůžu hodnotit jako odpad. Takže alespoň 2 hvězdy za snahu a šikovnost soutěžích. Opravdu jejich schopnosti obdivuji, já bych připálil i volský voko...

Zelený sršeň (2011)

Britt Reid to nemá vůbec jednoduché, bohatých bojovníků se zločinem je už docela hodně. Ačkoliv film není špatný, ve strovnání s Tonym Starkem (Iron Man) gigantu Marvel, nebo snad Brucem Waynem (Batman) od DC Comics a jednoho z nejlepších režisérů/producentů všech dob Christophera Nolana se prostě nechytá a působí na mě pouze jako průměrný film kategorie "B". Nic na tom nemění fakt, že se v tomto podání jedná spíše o jakousi decentní parodii a rozhodně více komedii, než nějaký plagiát. 60%