Les sebevrahů (2016)

Trailer k tomuto filmu vypadal zaujímavo a vzrušujúco. No samotný film je veľmi predvídateľný a popravde aj nudný. Dej sa točí okolo mladej ženy, ktorá ide hľadať svoju sestru do lesa Aokigahara, v ktorom sídlia démoni japonskej mytológie. Hudba je podľa mňa príliš hlasná. Démoni mi nenáhaňali nijakú hrôzu. Po pozretí filmu u mňa vyvoval pocit zbytočného času. Postavy sú skoro bez identity. Jediné čo ma prekvapilo bola prítomnosť N. Dormer, ktorá si zahrala dvojrolu dvojičiek. Ak sa zamyslím, tak príbeh filmu vôbec nie je na zahodenie. Chcelo by to kvalitnejšiu prácu. Dúfam, že niekto vytvorí remake.

Zjevení (2012)

1 hviezdička za Ashley Greene a za Toma Feltona 2 hviezdička za scénu v hoteli Film ma nijak nefascinoval, chýba mu dávka dramatického napätia, priveľmi nestrašidelný. Okrem scénky v hoteli, tá scénka vo mne vzbudila aspoň na chvíľu napätie. Jediné čo ma zaujímalo bolo to, ako sa to celé skončí, ak by sa to skončilo inak, bol by som aj za ďalšiu hviezdičku, no škoda. Zbytočná práca, zbytočné peniaze

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Čo sa týka strasidelných momentov za svojím predchádzajúcim dielom zaostáva, ale rozhodne vie ako vzdať čestnú poctu pri rozprávaní pútavého príbehu S. Kinga. Určite to má niekoľko okamihov, kedy máte pocit, že na krku vám padla husia koža. Návrat do hotela Overlook sa samozrejme ukázal ako nevyhnutný. Film bol dostatočne evidentný a dobre dosiahnutý

Dětská hra (2019)

Tento hororový remake patrí k tým, ktoré som si neobľúbil. Chýba mu konzistencia s tónom a má nereálne ľudské správanie. Film nie je dosť vtipný a vôbec nie strašidelný.

V zajetí démonů 2 (2016)

The Conjuring 2 je vynikajúci horor, Príbeh opisuje chudobný život rodiny v anglickom Enfielde, ktorá začína prežívať podivné udalosti vo svojom dome. Časom keď sa situácia začne zhoršova, sú Warrenovci kontaktovaní, aby tejto rodine poskytli pomoc. Strach prichádza pomerne často,pretože scény budú pretrvávať a prinesú obrovský pocit napätia, rozhodne vás donutia vyskočiť zo stoličky. Výkony V. Farmigovej a P. Wilsona sú vynikajúce. Uznanie majú aj detskí herci, svoje úlohy zvládli brilantne. Tento film je skutočne strašidelný vďaka J. Wanovi, ktorý je za kamerou skutočným majstrom. J. Wan nám tu zobrazuje skutočnú hrôzu. S týmto filmom som viac než spokoný.

V zajetí démonů (2013)

The Conjuring je horor vysokej kvality, cítiť z neho nebezpečenstvo, príbeh je dostatočne pútavý na to, aby ste po celý čas boli zaujatí. Na základe skutočných udalostí zo života Ed a Lorraine, ktorí majú pomôcť rodine terorizovanej démonom, o ktorom sa hovorí, že je jedným z najdesivejších prípadov ich života. Ako prvé sa mi páčilo to, že sa to odohráva v 70. rokoch, súhlasím s názorom Jamesa Wana, že je takmer nemožné nakrútiť hororový film zasadený do súčasnosti, ktorý by bol úspešný. Film však nie je dokonalý, je v ňom niekoľko otvorov deja, ale stále má v sebe viacero veľkých hrôz, ktoré má prinútili vyskočiť zo stoličky. Páčil sa mi spôsob ako sa zvyšuje dramatické napätie, páčilo sa mi aj spoznávanie postáv. Som presvedčený, že James Wan týmto filmom prekonal sám seba, určite je to jeho životné dielo. Dovolím si tento film označiť za ten najstrašidelnejší film aký som kedy videl. Odporúčam ho každému kto hľadá super horor.

3:15 zemřeš (2005)

Tento remake sa mi skutočne páčil, mal však prvky originálu, ale obsahoval rovnako strašidelné scény. Čo sa týka herectva, myslím si, že boli úžasní. To, že v tom bol Ryan Reynolds, mi úplne stačilo. Ryan má úžasné komediálne načasovanie aj pre hororový film. Melissa George preukázala svoje prirodzené nadanie. Dej bol dobré spracovaný, mŕtvy, dôsledný a krásna kinematografia.

Kruh (2002)

The Ring zostáva dodnes jedným z najdesivejších filmov. Nie je nijako zvlášť násilný, ako všetky tie drsné slasherové filmy. Je tu niekto, kto vám naháňa mráz po chrbte, keď ukazuje tú studňu, mŕtve telá a vyhĺbené oči hľadiace na nič. A tá videokazeta so zdanlivo náhodnými obrázkami. Výrazne si pamätám tú studňu z pohľadu hĺbky dna, pohľad hore výrazne vykresľuje KRUH, pamätám si aj ten rebrík opretý o stenu, strom stojaci uprostred prázdneho cítenia. Tieto obrázky by neboli schopné vygenerovať nič, čo by sa podobalo strachu. Ale keď sa pozriem na to druhým pohľadom, vlastne tie obrázky nie sú obrázky. Je to relatívny pokoj a zvláštnosť týchto obrázkov, ktoré vedú k pocitu nepokoja, k pocitu, že niečo zlovestné na vás číha z dohľadu

Ať vejde ten pravý (2010)

Aj keď upírske horory nemám v obľube, ale Let Me In je pre mňa výnimkou. Príbeh chlapca, ktorý je obeťou šikany, no ani doma to nemá ružové. Jedného dňa ("jednej noci") sa vedľa nich nasťahuje pán so zvláštnym dievčaťom. Zvláštne správanie dievčaťa chlapca priťahuje. Chlapec s dievčaťom sa časom zbližuje a takto vzniká silný príbeh detského priateľstva. Chloe podala super výkon, rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Aj napriek tomu že je to remake 10/10

Annabelle 3 (2019)

Tretie pokračovanie nadväzuje s predošlými časťami, a to je dobré. V tejto časti sa objavujú Warrenovci, čo je milé prekvapenie. Tí sa rozhodnú, že sa ujmú Annabelle, zamknú ju vo svojom "múzeu" plnom démonických predmetov a démonov. No predovšetkým zvedavosť dospievajúcej tínedžerky naruší "neškodnosť" Annabelle a tá všetky predmety v miestnosti prebudí. Podľa môjho názoru démoni nepredstavujú príliš veľkú hrozbu