Sestra (2018)

Ak očakávate, že to bude ako V zajatí démonov 1 a V zajatí démonov 2, tak asi pravdepodobne to tak nebude. Ale tento film vysvetľuje veľa nevysvetlených vecí z filmov The Conjuring, a spája to všetko do hromady. Keď som si pustil film po prvýkrát, ovládol ma pocit sklamania. No ale niečo ma lákalo si tento film pustiť znova. Až po druhom pozretí som úplne pochopil zmysel filmu, zápletka filmu sa mi javila skutočne dôležitá. Super práca s kamerou, prostredie je presne aké má byť (dostatočne strašidelné) a herecké obsadenie podalo dobré výkony. Taissa Faminga podala veľmi sympatický výkon, dúfam, že pôjde v šľapajach svojej sestry a do budúca budeme s ňou rátať.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Tento film sa mi celkom páčil. Hoci nebol dobrý. tak ako prvý (vlastne sa od prvého filmu príbeh vôbec nevyvíja), ale má to svoje ,,ono,,. V tomto filme boli skutočne dobré strašidelné scény, ktoré trvali dlhšie, aby vyvolali pocit napätia. Tento film má zvláštny efekt, vďaka ktorému mám zmiešané pocity, ale som si istý, že ma zaujal. Páčilo sa mi, že tvorcovia sa zamerali na klasiku - dieťa vidí čudné veci. Koniec sa mi páčil, pekné vyvrcholenie filmu. Herci hrali svoje roly celkom dobré, hlavne maličká Heidi.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Pred pozretím filmu vždy idem tu a kukám sa na recenzie. K tomuto filmu som našiel viac negatívnych názorov ako tých pozitívnych. No a dnes som to riskol a som si to pustil. Pred filmom som mal pocit, že to bude zbytočný čas a lákalo ma si pustiť niečo iné. Netvrdím, že tento film je najlepší, ale rozhodne nie je na zahodenie. Čo ma zaujalo je, že príbeh je založený podľa skutočných udalostí (čím viac skutočný, tým lepší), taktiež ma zaujal herecký výkon Matta (K. Gallnera), ktorý na túto úlohu bol priam stvorený (hlavne výzorovo). Vedľajšie úlohy hodnotím priemerne dobré. Možno strašidelné scény nenaháňali priveľkú hrôzu. To ale neznamená, že film je zlý. Tento film vyžaduje diváka rozmýšľať a domýšľať si rôzne rozuzlenia. Rozhodne to nebol zbytočný čas a neľutujem, že som si ho mohol pozrieť. Na konci chcem ešte povedať, že aj keď film má zlé recenzie, tak to neznamená, že sa vám nemôže zapáčiť. Správny fanúšik filmov si vytvorí vlastný názor a neriadi sa názormi ostatných.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Legenda o La Llorone je celkom zaujímavý príbeh, ktorý má potenciál sa stať dobrým filmom. Bohužiaľ čo mi na tomto filme vadí,je príliš časté zobrazenie demóna, až také časté, že La Llorona sa mi už nejavila ako strašidelná. Dej nebol zlý. Bolo by zaujímavešie, keby viac zobrazili ako legenda vznikla, teda ako sa to všetko začalo. Michael Chaves sa zjavne snažil spracovať to do Conjuring štýlu, no veľmi mu to nevyšlo.

Pod zemí (2014)

Mal som očakávanie, že tento film nebude ničím zvláštný. No naozaj to tak nie je, V mnohom mi tento film pripomína videohru Tomb Raider (od príbehu až po lokácie) alebo film Indiana Jones.Tento typ filmu nie je zlý, ale pripadá mi neoriginálny. Obdivujem nastavenie a rozmiestnenie katakomb. Hranice úzkosti a klaustrofóbia sa v hororoch vždy zídu. Herecký výkon bol pomerne uspokojivý. Je zrejme, že nie všetci svoju rolu uhrali čo najlepšie, ale Perdita Weeks, Ben Feldman a Edwin Hodge boli skvelí, oni sú tí, ktorí zachraňujú tie slabšie výkony. Celkovo si myslím, že to bol dobre hraný film, ktorý je veľmi podobný videohre.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Úprimne povedané som si myslel, že tento film (technicky štvrtý zo svojej série) nebude až taký dobrý ako predošlé. Zvyčajne filmové pokračovania majú klesajúcu úspešnosť, no ale Insidious sa aj po štvrtej časti stále drží. Toto pokračovanie bolo dosť vynaliezavé aj strašidelné. Film sa vracia k hroznému detstvu Elise, ktoré je spojené so súčasnosťou. Elise so svojími asistentmi Tuckerom a Specsom sa vracia do svojho rodného domu, pamätá si naňho tak, ako keby tam bola naposledy (ako 16-ročná). Tak ako vtedy, demóni sú tam stále. Vďaka tejto časti sa vysvetlili mnohé veci, ktoré doteraz boli zahmlené.

Insidious 3: Počátek (2015)

Prvé filmy dva filmy na mňa urobili dobrý dojem, a vzhľadom na to, že ide o tretí film, mám pocit, že pokračovanie je úspešné. Nečakal som, že tento film bude mať niečo spoločné s prvým a druhým filmom. Cením, že sa dejové línie viazali s predchádzajúcimi filmami. Bolo strašidelné? Rozhodne áno. Aj v tomto filme vládne strašidelné napätie, a aj vybočenia - zábavné momenty. Čo sa týka demóna, si myslím, že dosť vecí ostali nevysvetlené. Po odchode J. Wana z pozície režiséra som bol sklamaný,ale Leigh Whannell svoju prácu zvládol bravúrne.

Insidious 2 (2013)

Príbeh nadväzuje na predchádzajúcu časť a všetko herecké obsadenie je späť. Hororové prvky neboli až tak veľmi veľa využité, no zas atmosféra mierne dramatická, počas celého filmu u mňa vládol pocit príjemného napätia. Cením, že dvaja detektívi sú späť, ktorí sú nástrojom na odbočenie z napätia a majú perfektné načasovanie na humor. Nebolo až také ako v prvej časti, ale stále je to dobrý horor. Týmto J. Wan dokazuje, že je soľou hororových filmov.

Insidious (2010)

Insidious sa neradí do dnešných trendov, nie je krvavý, nemá sexuálne scény ani príliš veľa sprostých sprostých scén. Jediným účelom filmu, rovnako ako mnohých hororových filmov je nás vystrašiť A vedie si v tom celkom dobre. Film využíva pomerne klasické strašidelné taktiky, bez toho, aby sme ich podcenili. Hudba prichádza striktne, teda vtedy, keď vás desí. Scénky bez hudby vzbudzujú u divákadosť vysoké napätie. Je to staršia škola. Režisér James Wan a spisovateľka Leigh Whanell spolu s producentom Orenom Peliom vytvorili tento film pravdepodobne ako poctu k veľkým strašidelným hororom z minulosti. J. Wan režíruje opatrne, väčšinou ide proti očakávaniam divákov. Rose Byrne a Patrick Wilson sú vo svojich úlohách veľmi dobrí a Lin Shaye je trochu strašidelná ako médium, ktoré im pomáha. Vďaka hudbe od Josepha Bisharu, ktorá je na mnohých častiach skutočne desivá a má skutočne strašidelný produkčný dizajn. Som pomerne spokojný.

Neutečeš (2014)

Nebol to film, ktorý som očakával. Zdal sa mi mierne zaujimavý. Ide o iný druh hororu, prirovnal by som ho sekcie Horor súčasnosti. V skutočnosti čo z filmu vyplýva je jednoducho hlúpe. Sex je zásadou témy príbehu, z ktorého vyplývajú následky, niečo prenasleduje ľudí (mŕtví ľudia/duchovia), ktorí zavraždia svoj cieľ. Prvá polovica filmu je určite lepšia ako tá druhá, pretože pôsobí viac psychologicky. Zdá sa Jay, bola jediná, ktorá mohla vidieť, kto ju prenasleduje, aj napriek tomu, že jej priatelia boli vždy pri nej. Páči sa mi psychologická stránka filmu a to je všetko. bohužiaľ toje všetko. Film beží stabilným tempom. Dojem na mňa urobila Maika Monreo svojím chladným správaním. Urobila taký dojem, že som ju hneď zaradil do mojich obľubených herečiek.