Ilo Ilo (2013)

75-80% ... Prirodzenosť nadovšetko a dôkaz toho, že aj úplne obyčajný príbeh o úplne obyčajnej singapurskej rodine a jej filipínskej slúžke dokáže človeka dostatočne osloviť. Stačí dobrá réžia, kamera, herecké výkony a prirodzený scenár.

Moucha 2 (1989)

50-60% ... Moc sa to teda na ten originál nechytá. Nebolo to až tak vizuálne a atmosféricky znepokojivé. Ale isté elementy stále fungujú.

Cesta ven (2014)

65-70% ... Ťažký osud stigmatizovaných Rómov, no príbeh jednej silnej Rómky, ktorá napriek spoločenskému nastaveniu bojuje o tu svoju šancu ako sa len dá, aj keď jej život neraz kladie polená pod nohy. Nechce sa zmieriť s tým ako je spoločnosťou kategorizovaná. Je to dosť realisticky natočené. No niekedy možno až príliš prekombinované. Ale žiadne tlačenie na pílu a emocionálne vydieranie tu nie je. Divák si ma sám vytvoriť názor. Xenofób či rasista to vypne po úvodných titulkoch, ľudomil bude nasratý na spoločnosť alebo bude mať na krajíčku. Na druhej strane, neviem či to boli amatérski herci, neherci alebo kerá mária, no dosť filmu uberali na autenticite. I keď v určitých momentoch som mal pocit, že toto nie je iba ako, toto naozaj cíti.

Mr. Robot (2015) (seriál)

90% ... Návykový psychotický seriál plný konšpiratívnych teórií. Nebudete vedieť kde vám hlava stojí. Nebudem tu vyzdvihovať každú stránku tohto seriálu. Jednoducho ako celok to bolo geniálne.

Old Boy (2003)

80-85% ... Nebol to úplný top ale silné po emocionálnej a obsahovej stránke. Rozhodne realistickejšie ako remake. Atmosféra zodpovedala filmu a hudba to len podtrhávala. Síce to nebolo až také brutálne ale filmu to vôbec neuškodilo pretože nie darmo sa hovorí, že účel svätí prostriedky. Veľmi zaujímavá multižánrová kombinácia.

Oldboy (2013)

65% ... Kórejský originál som ešte nemal tú česť vidieť aj keď jeho sláva ho predchádza, no rozhodne sa do neho v blízkej dobe pustím, aj kvôli porovnaniu. Tento americký Oldboy mi prišiel trochu vlažný a odťažitý a scenáristicky odfláknutý a navyše tá jedna bojová scéna mi prišla celkom neprirodzene a nedôveryhodne spravená. No jadro filmu, teda dej či zápletka (pomenujte si to ako chcete) bola dobrá. Ak sa v origináli pridajú k originálnej zápletke aj vyššie spomínané chýbajúce veci tak potom sa mám na čo tešiť.

Moucha (1986)

85% ... Konečne som sa dostal aj k tejto hororo-idnej klasike. Je to skutočne neskutočná vec. Celý ten proces premeny bol jednoducho úchvatný. Klobúk dole pred celým technickým tímom, ktorý sa podieľal na "Goldblumovej" podobizni. Zase sa do rozporu dostáva vedecký pokrok s morálnymi hodnotami. Atmosféra spolu s hudbou tiež dokonalá.

Léto k nepřežití: První den v táboře (2015) (seriál)

80-85% ... Ten Netflix ma raz prisámbohu zabije. Už len samotný koncept, 30+ herci hrajúci 16-19 ročných supervízorov v detskom letnom tábore, je ujetý. Aj napriek niektorým veľmi suchým pasážam je seriál viac než zábavný. Seriálový upgrade filmového predchodcu vyšiel na jedničku.

Milionový nadhazovač (2014)

70-75% ... Million Dollar Arm, alebo ako nájsť v Indii (v krajine, v ktorej vraj nepoznajú baseball) nadhadzovača do americkej MLB. Taký ten filmový štandard, ktorý ničím neurazí ale zase ani do veľkej miery nestrhne diváka. V konečnom dôsledku sa na to pozerať dá, ale druhýkrát to už vidieť nemusím.

Sklizeň (2011)

70% ... Bolo to milé, ale i tak mi tam niečo chýbalo k väčšiemu uspokojeniu. Chalani hrali úprimne a prostredie farmárskeho družstva a milučkých kravičiek príjemne dotvárali atmosféru.