Chvilky (2018)

Film mj. o tom, jak vás můžou deptat rodiče a prarodiče, a chodíte (?) s nechutnym týpkem, záletnym kamiońákem (nic proti kamiońákům). Mě to bavilo, protože je to zas film o něčem jinym, a to téma je pro mě zajímavý. Jak už zmínil Necrotongue, film má dost pomalý tempo, což může někoho odradit, ale podle mě to funguje. Nejměně sympatické postavy: otec, kamiońák a slovenský "zpěvák". Úplně mi tý Bokový bylo líto, bych se nedivila, kdyby se sebrala a odjela někam hodně daleko. Ona se evidentně obklopuje dementníma a divnýma lidma, což teda nechápu - rodinu si nevybereš, ale styky s ní snad omezit můžeš, a ty ostatní si vybíráš. Takže to je dost hrůza. Všichni (hlavně členové rodiny)jí tam neustále dávají nějaký rozkazy (které nakonec vždy poslechne, aby už měla klid - jak jí rozumim) a nevyžádaný rady a pořád ji hodnotěj, Takže to logicky směřuje k pro mě nejsilnějšímu momentu filmu, k návštěvě psycholožky. Holka je rozložená, přesto jí i nadále rodina nakládá, viz Pokorná:"Ty si nic tak nebereš, ty máš holt jinou povahu, než já a maminka..." Depka. Zajímalo by mě pokračování, protože příběh vyzní do ztracena.

Nevinné lži - Pod hladinou (2013) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů Nevinných lží, asi kvůli nosnému námětu. Taky Remundová byla dobrá. Nejsilnější bezpochyby dvě scény; první ta hádka s matkou při oslavě jejích narozenin, druhá ta společná večeře obou párů ke konci. První docela dramatická, druhá měla být asi taky hlavně drama, ale za mě byla spíš komediální, protože ten provar se "stilnoxem", který byl vlastně antikoncepce, a celá ta hysterie kolem - u takových taškařic se prostě člověk má tendenci smát. Velkou slabinou je konec, když Boudová zcela podcení situaci (logicky to musela být ona), a pak Geislerový oznámí drsnou informaci o jejím - nezměnitelném - stavu, a ta ji ani nežaluje, ba ani si na ni nestěžuje, přičemž to celé zakončí naprosto debilním monologem, kde si totálně protiřečí. Takže slovy školáků:"WTF?!"

Nevinné lži - Na dně skleničky (2014) (epizoda)

Proboha, to nemáme jiný herce, než Vilhelmovou a Lišku? A to jejich zarputilý obsazování do všeho trvá dodnes! Mimo jiné, už první záběry - Vilhelmová coby hráčka na kontrabas v country kapele, tak to snad proboha ne. Těžko najít něco, co by jí sedlo ještě méně. A nejhůř vyzněl monolog Vlasákový k Majerovi v tý maringotce či co to bylo. Jinak příběh ušel, ale jako vždycky v tomhle cyklu, všechno je tak strašně přitažený za vlasy... Dobrej je snad jen ten úplnej konec a rvačka v hospodě. Jo a ještě mi tu přišel slušnej Jáchym Novotný.

Náhlé bohatství chudáků z Kombachu (1971) (TV film)

Krom dalších kvalit filmu musím zmínit super sedmdesátkovou hudbu, která místy zněla jako Emerson, Lake and Palmer, chvíli trochu řízněji, jako klasickej bigboš. Přes mou neznalost tématu mě film fakt bavil a bez té hudby by to nebylo ono.

Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Tento film jedině s českým dabingem! Harry Hamlin v podaní Jana Šťastného nemá chybu. "Psací stroj... Ten už jsem neviděl dlouho."

V kraji vína (2019)

"No sweet home Alabama." - "No way, Kid Rock ruined it." Pravda. Dobrá atmosféra, víno, místy dobrá hudba a hlavně: umělecké ztvárnění Fran Drescher coby chůvy Fine na x způsobů! To jsem teda opravdu nečekala. Už to tady někdo zminoval, ale ta imitace Billy Bob Thortona byla fakt super. No, Bokovka to není, a ty dojemný momenty na konci filmu si mohli odpustit, ale protože jsem se celou dobu tak dobře bavila, tak jim to odpouštím a dávám 5.

Psí poslání (2017)

Lasse Hallström není z mejch oblíbenejch režisérů. A ten film asi není na pět hvězdiček. Jenže já jsem tady absolutně neobjektivní - jak jsou někde psíci, tak mě, pejskařku, rozum opouští a emoce dostávaj zelenou. A to i přesto, že ve filmu najdeme spoustu klišé a určitě až příliš mnoho sentimentálních momentů. Ale to je mi jedno. Psi mají výjimku. Já za to prostě nemůžu. Dojalo mě to několikrát a je mi jasný, že to byl záměr. Líbil se mi koncept filmu. A ti pejsci byli dokonalí.

Nevinné lži - Hvězdička (2013) (epizoda) odpad!

Neuvěřitelně chabé.. A rozvleklé. Kdyby to zkrátili na polovinu, měli by aspoń průměrnou bakalářskou povídku, takhle je to na odpad.

Soukromé pasti - Nezabiješ (2011) (epizoda)

Čtyři s odřenejma ušima a jen v kontextu scénáristického bahna Soukromejch pastí. Ale je fakt, že u této epizody jsem se tolik nestyděla, že náležím ke stejnému živočišnému druhu jako tvůrci.

Soukromé pasti - Láska v moll (2008) (epizoda) odpad!

Tak na tohle se skoro nedalo koukat, jak to bylo chvílema až nechutný. Vždycky si vybavím slova Adriana Molea: "Zplihlí milenci si vyměnili vášnivé pohledy." Navíc to, jak si to Bartoška s Cibulkovou nastavil a jak si to zjevně omlouval, to je pro mě hnus... Cibulková pěkná mrcha... to si řiká kamarádka? Tenhle díl byl pro mě čirý utrpení, všechno špatně, umělý emoce, trapnost, zbytečná rozvleklost, předvídatelnost.