Blazis34

Blazis34

Lukáš Bláža

okres Příbram


3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nekecej a pádluj! (2004)

 • poster

  96 hodin (2008)

  Skvělá akce od prvních minut. Důvěryhodnou hereckou rolí se zaskvěl Liam Neeson, který se jede snažit získat zpátky svoji unesenou dceru určenou k obchodu s bílím masem do Paříže. Pro mě největší drama zážitek představovala scéna, kdy je Amanda pod postelí a její otec ji udává instrukce a odposlouchává únosce. Tento dialog si pořád pamatuju a je to pro mě nejsilnější moment filmu. Od pěti hvězdiček mě odradilo akorát klasické americké dílo, kdy jeden chlap rozpráší celý gang a cestou zabije x desítek lidí. Jinak skvělý film, doporučuji.

 • poster

  Sněženky a machři (1982)

 • poster

  Mládí v trapu (2003)

  Velice podařená komedie, výborné obsazení herců a zvlášť trio Luke Wilson, Vince Vaughn a Will Ferrell se zdařilo. Ve filmu je mnoho podařených scének, které nekopírují klasickou americkou komedii avšak filmu bych vyčetl předvídavost (ale v komediích vyhrává přeci spravedlnost, tak že se není čemu divit).

 • poster

  Kokosy na sněhu (1993)

 • poster

  Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (divadelní záznam) (2005)

 • poster

  Pařba ve Vegas (2009)

  Skvělá bláznivá komedie o klasickém problému ráno po "chlastačce". Člověk co má "vokna" se snaží na všechno přijít, ale těmto čtyřem týpkům to prostě nejde. Jelikož jeden z nich do pití omylem zamixoval rohypnol místo extáze a proto si na nic nevzpomínají. Příběh o hledání pravdy z oné noci a hlavně o hledání jednoho kamaráda, který jim jaksi schází je perfektně udělán. Během vyšetřování pravdy se dozvídající samé neskutečné věci, jako že jeden z nich se oženil se striptérkou či že společně ukradli Mike Tysonovi tygra. Skutečně bláznivá komedie se sympatickými herci od Tood Phillipse se určitě povedla. Možná nejlepší moment byl až úplně na závěr, kde byly promítány fotky z oného nezapomenutelného večera. Velice dobrá komedie, dávám 85%.

 • poster

  Dítě číslo 44 (2015)

  V prvé řadě se musím pochlubit, že ve filmu hraju jako komparz. Tudíž jsem prokoukl i do zákulisí natáčení a musím říci, že při točení jsem se na film ohromně těšil a čekal velké dílo. Pojistkou měl být i Tom Hardy. Teď po shlédnutí musím konstatovat, že jsem trochu zklamán, jak film v celkovém souhrnu zapůsobil. První polovina nebyla špatná, ale v druhé děj uvadl, místo toho aby se zvedal a gradoval. A proto je finální dojem diváka při nejlepším průměrný. Přitom když vzpomenu jak tvůrci pilovali každiččký detail, že psací stroje musely být v azbuze, že jsme točili jednu scénu znova, protože na jednom sešitu byl čárový kód či že některé další povedené scény v kterých jsem figuroval, vůbec film nenabídl, mi to vše přijde zahozené nepřitažlivým dějem. Respektivě děj zajímavý ve skutečnosti je, jen byl tentokrát špatně divákovi podán. Aspoň to je můj názor. Jinak musím říci, že Tom Hardy je i v realu velký sympaťák a žádná namachrovaná star. Dítě číslo 44 mě zklamalo, měl jsem o hodně větší očekávání, takto mohu dát jen 45% - slabší tři hvězdy.

 • poster

  Emperor (2020)