okkac

3 hodinová verze

• 6.1.2019  12:12

Director's cut

• 5.1.2019  09:37

Indonéský Evil Dead (2013 version)

• 24.12.2018  02:10

Director's cut

• 17.12.2018  23:30
    1983 (TV seriál) (2018)

Netflix válí. Po německém Dark (pro mne osobně vynikající) přichází s polským 1983. V tomto roce proběhla série teroristických útoků ve Varšavě, Krakově a Gdaňsku, která měla za následek rozpadnutí Solidárnosti a přetrvání SSSR a Polské lidové republiky až do roku 2003, kdy se seriál odehrává. O tom jak svět při zachování železné opony vypadá se dozvíme jen kusé informace, seriál se v tom nehrabe a nepodává přímočará vysvětlení, ale informace o této alternativní realitě jsou zmíněny jen při řešení hlavní dějové linky, kdy se ve flasbackcích vracíme do událostí předcházejícím oněm výbuchům a odhalení tajemství, které k nim vedlo. Bohužel finálních odpovědí se nedočkáme a jak je současným trendem počítá se s případnou další sérií, proto mé hodnocení není vyšší. Jinak tvůrčí tým v čele s Agnieszkou Holland (která mi dlouholeté zkušenosti i s Hollywoodem) dodal materiál hodný klasické angloamerické konkurence a u nás je na tom snad jen Pustina od HBO či Hořící keř (který taky dělala Agnieszka Holland). Neřeším, že v roce 2003 Warszawa vypadá jako moderní současná metropole a technika jako mobily a počítače spíše odpovídají roku 2013, než 2003, zato se stále jezdí autama jak z 80. a raných 90. let. Prostě originální námět, dobré řemeslné zpracování mne k obrazovce upoutalo, že doufám v další sérii a konečně odpovědi na událost, která byla středobodem děje. 8/10

• 16.12.2018  14:00
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.

• 17.11.2018  23:24

První díl se mi dost líbil. Opustit školní prostředí, přesunout se do USA a do minulosti 20. let a mít dospělé postavy. Tady je ten svět po přesunu zpátky do Evropy stále nádherný a zajímavý, ale proboha dát na scénu přehršel nových postav a řešit celý film zamotaný rodokmen fakt člověka nebaví. Akce vlastně taky žádná. Úvodní špatně sestříhaná a finální jeden velký modrý oheň. Doufejme, že v kontextu budoucích 3 filmů bude mít tento díl svoje místo, ale jako samostatný díl jde o nejsalbší Yatesův příspěvek- I když bych vinil scénář od Rowlingové, který potřebuje dobrého dramaturga a zkušeného scénáristu a Rowlingowá by dodávala jen námět.

• 15.11.2018  09:32
    Outlaw King (2018)

Skotské lokace a nádherná kamera dělají hodně, bitvy jsou špinavé a krvavé, ale nemohl jsem se zbavit pocity, že těch vystřižených 20 minut po TIFF je prostě vidět a v druhé čtvrtině scéna rychle střídá další scén a chyběl mi pocit větší epičnosti. Přeci jen film končí v životě Roberta Bruce dříve, než bych chtěl. Stěžejní bitva u Bannockburn v rámco skotského boje za nezávislost vedená právě Robertem se odehrála až několik let po finální bitvě filmu na Loundoun Hill. Za těch 120 mil. USD bych tam čekal trochu více. 8/10

• 4.11.2018  13:00
    22. míle (2018)

Den předem jsem viděl The Night Comes For us taky s Iko Uwaisem a porovnání těchto celkem dost podobných filmů ukazuje opravdu rozdíl mezi pojetím akční scény na západě a v Ásii. Berg zběsile stříha a kamera se třese (naštěstí ne takových rozměrů jak u jiných akčních fimů), Tjahjanto a další asijci akční scénu odehrávají na kameru v dlouhých záběrech. Akce se nedělá střihem a pohybem kamery, akce se dělá před kamerou. Zpět k Mile 22, diky stopáži to odsýpá, scénář je jen holá kostra. 5/10

• 3.11.2018  08:49

Scénář je vratký a drží u sebe jako domeček z karet, ale jak chcete narvat děj do filmu, kde 90% stopáže se někdo s někým mlátí. Dynamiky bitek z The Raid to nedosahuje, ale o dost více je to syrové. Nic brutalnějšího jsem tento rok neviděl a asi neuvidím.

• 14.10.2018  01:12
    Apostle (2018)

Gareth Evans se zapsal do historie s dvěma díly The Raid, ale opravdu nečekejte v tomto případě žádnou akci. Zde se jedná o temný a nadpřirozený thriller až horor, kde se v uzavřené sektě na izolovaném ostrově začnou dít nepěkné a velmi ošklivé věci jejím obyvatelům i zvířátkům. Kdo viděl Evansův kraťas Safe Haven z antologie V/H/S, tak ví, že Apostle není jeho prvním krokem do hororového žánru a vlastně se Safe Haven má i trochu více styčných bodů. Netflix začal asi do filmů více investovat, protože vizuálně jde o kvalitu s nádhernou barevnou paletou a kamerou a vůbec to nevypadá jako film, který je určen přimo pro streaming. Každopádně to tajemno a atmosféra dělá z toho napínák a gore není přehnané ani vyloženě samoúčelné (Takové duchovní očištění pomocí vrtáku do hlavy je natočeno v podstatě "decentně" a jeden či dva záběry na výsledek dodají ten potřebný důraz). V souhrnu Apostle a The Raid 1 nebo 2 vedle sebe vypadají jako úplně rozdílné filmy od úplně jiných režisérů, ale to jen dokazuje, že Evans je talent a nechce být jen v jedné škatulce.

• 29.8.2018  09:43
    Equalizer 2 (2018)

Slabší 4*. Byl jsem na spokojných 3*, ale finále za hurikánu v přímořském mestečku bylo velmi působivé.

• 16.8.2018  01:31
    Upgrade (2018)

Ten typ filmu, který se objeví zčistajasna a udělá Vám velkou radost. Originální námět, byť s trošku předvídatelným scénářem, ale s velkou režijní chutí (práce s kamerou je v některých scénách skvělá). Až tak moc akce nečekejte a snímek se rozjede naplno až tak po 45 minutách, ale ty jemné detaily světa budoucnosti potěší a pak už je to celkem jízda. Jak někdo přirovnával to uspokojení k Dreddovi, tak to celkem sedí. 8/10

• 5.8.2018  22:04
    Manhunt (2017)

Bohužel to ve mne zanechalo přesně takový dojem, jak napsal Duro Červenak :-(

• 23.6.2018  10:22

Slabší 4*, ale jako výplach v pohodě. Rock hraje svoji klasiku a mne to vůbec nevadí. Skoro 40 minutové finále ve městě velmi destruktivní, Rock má granátometa zastřílí si i z Apache. Na PG-13 celkem dost krve, fakáče, těla vejpůl, polykání zaživa, házení spousty lidma a sexuální narážka :-D

• 4.5.2018  20:22
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Season1: 80%

• 14.4.2018  10:27

První Skyline nebyl nic moc, ale vyloženě sračka to nebyla. Druhý díl je o dost zábavnější. V podstatě sledujeme stejnou událost očima jiných postav a jestě pak i za děj prvního dílu, který až tak nutný není vidět, snad jen kromě jedné postavy. Na 20 miliónový rozpočet je to celkem epické a film má v podstatě 3 úplně jiné třetiny. První v Los Angeles, druhá na kosmické lodi a třetí v Laosu, kde se do děje v mísí Iko Uwais a Yatan Ruhian. Bohužel fight mezi Grillem a Uwaisem skončí dřív, než se nějak rozjede a Yayan je tu taky trestuhodně nevyužitý kromě konce, kdy mačetou efektivní rozřeže několik emzáků. Dozvíme se více o emzácích a konec je tak trochu ve stylu druhého Independence Day. V rámci výplachu na jeden večer ideální. Objektivně 6/10, neobjetivně o bodík více. Klidně bych si dal trojku.

• 25.2.2018  14:16

Člověk natěšený po Red Cliff chystající se na další Wooův velkofilm, tentokrát už z doby, kdy po sobě lidi opět střílí zbraněma. Jen co se v Číně porazí Japonci na konci 2. světové války, tak hned začne válka občanská, kdy Čankajškovi jednotky bojují proti postupujícím komunistům, které je vytlačují pomalu na Taiwan. Sledujeme osudy 3 párů, které se proplétají. Bohužel akce je zde jen na začátku a ke konci a není na Wooa až tak dbrá, mezi nimi je spíše romatická linka občas až z červené knihovny. Konec je utnutý a pokračuje se pak dalším díle, kde bude hlavní údálost potopení čínského "Titaniku" , parníku Taiping. 6/10

• 11.2.2018  20:47
    The Ritual (2017)

Zpočátku opravdu minimalistický horor a toulání se serverskou divočenou přes louky a pak les. Co může vyznívat nudně, ale napětí je gradované postupně a záběry přírody pěkné. Postupně se z naznačování tajemna dostaneme až do finále, kde je odhaleno úplně. Přiznám se, že jsem nečekal že to půjde až tak do nadpřirozena, ale potvora/bůh je celkem děsivá. 7/10 P.S. Je to podle knihy z roku 2011. U nás česky ještě nevyšla, ale je v edičním plánu na rok 2018. Tak asi si pak přečtu.

• 9.2.2018  22:12

Wes Ball ma akci a triky v malíku. Chtěl bych od něj vidět nějaké military sci-fi.

• 29.1.2018  13:33

Podobně jako speciál White Christmas, má Black Museum v sobě skryté 3 mini příběhy, které ale mají pak vliv na hlavní linku. Hlavně ta první s doktorem, který si vypěstoval závislost na bolesti je asi z nich nejlepší, ale kvalita je skoro vyrovnaná. Potěší plno muzejních exponátů, které slouží jako odkazy na minulé díly. Uvidímě, jestli ještě bude další série nebo ne. Původní objednávka Netflixu byla 12 dílů, které se rozdělily do 2 sérií.

• 17.1.2018  14:20
    Dark (TV seriál) (2017)

Season 1: 90%. První německy mluvící seriál přímo pro Netflix a hned taková pecka. Jak se píše je to mix Pustiny, Stranger Things a Twin Peaks. Malé městečko, tajemná jaderná elektrárna, lesy všude okolo a v nich jeskyně a v ní trhlina v čase, kdy když je každých 33 let konstalace planet stejná se skáče do 3 časových rovin (1953, 1986, 2019). Sledujeme osudy 4 rodin, které mají na sebe vždy vazbu a znají se. Větší, než první půlku je velmi těžké se orientova v postavách, jelikož je jich dost, navíc hodně postav vidíme ve 2, některé i ve všech 3 časových rovinách (od dítětě, přes dospělého až po starce) a trvá, než si člověk uvědomí, že to je ta postava, kterou známe starší třeba. Nicméně výběr herců se povedl a pokud jsou 2-3 herci na jednu postavu, tak jejich podoba je opravdu velká a člověk uvěří, že je to jejich staré nebo mladé já. Děj plyne dost pomalu, ale atmosféra je tak hutná a temná, že chcete vědět stále více, protože velký čas jste zmateni a chcete to pochopit. Několik otázek je stále nevysvětlených (Kdo je tajemný kněz Noah, který je stejně starý ve všech rovinách a co je jeho motivace? Kde vzala Claudia návrh stroje, který zadala vyrobit? Jak se podařilo na konci dostat do čtvrté časové roviny?) Uvidíme, co druhá série.

• 15.1.2018  07:47
    Runaways (TV seriál) (2017)

Opatrné 4*. Zajímavý koncept, kdy rodiče hrdinů jsou v podstatě padouši, ale ne až tak úplně ze své vůle, takže nejsou úplně jednostranní. Je tu tajemná církve a něco živého v podzemí (což právě jsou dle wiki ti Gibborim). První série je v podstatě jen rozjezd, jak se právě stali Runaways. Uvidíme co další. Season 2: Stejné jako předešlá řada. Jen se dozvíme více odpovědí. Stále slabší 4.

• 6.1.2018  08:35

Černobílé je to ještě působivější a ten postapo svět depresivnější a roboti vypadají i děsivěji. Má to dobré okamžiky, ale prostě jsem musel přemýšlet, proč je najednou svět zaplaven vraždícími robotickými psy, kde je armáda, proč lidi nemají zbraně, kterýma by se mohli lépe bránit atd., což mi snižovalo zážitek.

• 4.1.2018  00:10

Polovinu dělá to umístění děja kdesi na daleký sever plný zasněžené krajiny, aby se pak na sebe vršily nešťastné události. V podstatě až na ten vzpomínkový přístroj (a samopojizdných fast food dodávek) by to mohla být jakkákoliv severská detektivka, které epizoda atmosférou a chladností a surovostí tak připomíná. Hillcoat nezklamal. 8/10

• 3.1.2018  22:26

Povinnost pro všechny příliš starostlivé rodiče o své dítě. 7/10

• 29.11.2017  08:11

Totálně nevyužitý Scott Adkins. Dylan O'Brien ne až tak dobrá castingová volba, ale i tak na jedno zkouknutí dobré béčko.

• 14.11.2017  15:18
    Firelight (studentský film) (1964)

Za 4 minutový sestřih, který je k nalezení na YouTube. V podstatě spíše sled náhodných záběrů v nevalné kvalitě.

• 14.11.2017  14:02
    Escape to Nowhere (amatérský film) (1961)

Za ty sestříhané 2 minuty válečné vřavy, co se dají najít na YouTube.

• 19.10.2017  10:01
    Blok 99 (2017)

Vince Vaughn se transformoval do holohlavého drsňáka, který ale to ma v hlavě o hodně více v pořádku, než by jeho vizáž určovala a osudem a touhou zabezpečit své budoucí dítě se vydá na pracovat pro mafii, což samozřejmě vede k průseru, který chce vyřešit rázně a chladnokrevně. Jako v Bone Tomahawk i zde se Zahler natáčí násilí v podstatě skoro nezůčastněně, něco co se prostě surově stane, o to více je to nepříjemné. Rvačky, lámaní kostí a rozdupávání hlav tu není moc pro slabší povahy. Kamera je skoro statická a moc se nestříhá a vetšina rvaček končí už 2 nebo 3 údery. 8/10 a jsem zvědav jestli takhle bude v Dragged Across Concrete rozdupávat hlavy i Mel Gibson.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31