okkac

Bad Robot

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 26.4.2020  11:58

Chris Hemsworth se ve full John Wick military mode vydal řešit populační explozi Bangladéše brutální redukcí jejích zkorumpovaných vojenských a policejních složek. Scénář Joea Russa je prostý jak jen může být, ale přes tu tunu akce mi to výbec nevadilo. Sam Hargrave je po Chadu Stahelskim další stunt coodinatoor jehož režisérskou dráhu se vyplatí sledovat a doufám, že dál bude točit podobné nářezy.

• 1.4.2020  18:14
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Bylo to super, ale těch 5* dát nemůžu. Hlavně postava Marie si za většinu svých problémů může vlastně sama svým chováním, ale pak je překvapená, že se k ní ostatní chovají tak, jak chovají. Nemohl jsem s ní prostě soucítit.

• 21.3.2020  19:35
    Lov (2020)

Na ploše 90 minut skvělá zábava, která svým smyslem uráží jak konzervativce, tak liberály a Chorvaty navíc k tomu :D Betty Gilping má svůj šarm a už jsem si myslel, že hlavní roli bude mít Emma Roberts na začátku. 8/10

• 11.1.2020  21:57
    Pod vodou (2020)

Za mne hodně spokojenost. Žánr hlubinného hororu tu vlastně byl už 30 let, kde se po The Abyss od Camerona rychle za sebou vynořily snímky jako Deep Star Six, Leviathan nebo The Rift. Od Eubanka jsem viděl jak Love, tak The Signal, kde už ukázal, že umí pracovat s malým rozpočtem. Má dobrý napad, ale přiběhově nebyly úplně dotáhnuty. Underwater je opravu plytké, ale na nic si nehraje. Je to řemeslně povedené, rychle to odsýpá. Člověk je napjatý jak struna ve scénách, kdy je jen světlo skafandru a kolem dokola tma a čeká se odkud potvora skočí. Za konec taky a finální monstrum palec nahoru. A PG-13 tomu vůbec neškodí. Vůbec mi nikde nepřišlo na mysl, že se tvůrci někde museli drželi zkrátka. Za mne lepší, než Life, protože taky nikde jsme si neříkal, že nějaká postava udělala něco dementního. Objektivní 7/10, ale dám to na 8. Protože tento žánr mi chyběl a snad se to nějak zaplatí a Eubank bude točit dál.

• 9.1.2020  10:27

Mne ta epizoda s tím jak je ulítlá bavila právě svou brakovostí. Možná více, než Demeter.

• 4.1.2020  12:18
    One of Us (TV seriál) (2016)

Kdo zabil vraha, aneb jak jedna velká tragédie totálně rozloží životy dvou rodin žijících na samotě v podhůři skotské výsočiny. Na povrch začinají pak vyplouvat temná tajemství ostatních členů a dílo zkázy je dokonáno. A divák s postavam uvažuje, jaký čin jen vlastně morálně ospravedlnitelný. 9/10

• 27.12.2019  21:04

Zpočátku skromné SW, kde je v epizodě jen do 5 postav, pak zase epizoda připomínající časy SG-1, ale finální epizoda od Taiky to celé zachraňuje a je o mnoho lepší, než co jsem viděli s The Rise of Skywalker v kinech. Zpočátku celkem zklamání a rozčarovanost, aby se to pak přehouplo v natěšenost na další sérii.

• 17.12.2019  14:51
    The Expanse - Season 4 (série) (2019)

Cibula Burn jen dle hodnocení nejslabší knížka (celý děj je na planetě Ilos) a tvůrci do děje ještě zakomponovali novelu o Bobbie Draper na Marsu, která jinak v knížce chybí. Pozn. knižky jsem nečetl, jen jsem zkoumal obsah a čtení si nechávám, až bude komplení série. Tvůrci se tedy s předlohou poprali statečně, a nemůžou úplně za to, že ten děj by se dal více nahustit a přinést nějaké odpovědi.

• 18.11.2019  12:46
    Slunovrat (2019)

• 21.10.2019  11:07
    Rány (2019)

Skvělá atmosféra, zajímavá premisa, ale vůbec nedotáhnutá do konce, že to člověka naštve. Přitom by chtěl vědět víc.

• 29.9.2019  22:37

První polovina super, atmosférická a mysteriózní. Ta taky byla ukázána v trailrech. Druhá polovina mne už tolik nebavila, jak by se čím blíže současnosti, vytrácel ten efekt tajemnosti. 6/10

• 19.9.2019  22:35

I přes trailery jsem tomu věřil. Bohužel. Pokud padne první výstřel až po 70 minutách, tak je to špatně. U Mexika by to chtělo přihodit trochu větší akční scénu, než jen vymlátit pár chlapů kladivem a později pár stealth killů nožem. Takhle to všechno směřuje k finále, které je taky celkem velká řezničina (byť ne jako finále Ramba IV), ale přišlo mi odbyté. Prostě v co nejrychlejším sledu pozabíjet všechny padouchy (až na hlavního) ve 2 krocích. Záporák se chytne do jedné z nastažených pastí, a i když je jisté že je mrtvý nebo má k tomu velmi blízko, objeví se za ním Rambo a ještě pro jistotu ho střelí brokovnicí nebo samopalem. A tyhle killy jsou tak rychle za sebou jako koláž. Kontinuita a přesouvání žádné. Rambo se prakticky v tunelech teleportuje od jednoho záporáka k druhému a s finálním bossem je to rychlé vyřízení, že katarze se nedostaví. Nebýt Stallona a jeho charismatu je to o bodík horší. 5/10. P.S. Americké recenze to kritizují z úplně špatných důvodů. Film je dle nich rasistický a xenofóbní a pro-Trumpovský (Mexico je shithole, kde je z holky sexuální otrokyně v den příjezdu a všichni mexičani jsou drogoví a sex traffic mafiáni) a násilí zbytečně brutální. Sluníčka jsou butthurt a to je dobře. Bohužel je na tom vidět, jak se svět za 10 let od předchozího dílu opět změnil.

• 9.4.2019  19:06
    Errementari (2017)

První film v baskitštině, který jsem viděl. Kam se hrabou naši čerti a peklo z pohádek. Tohle je správná "pohádka", kde démoni a čerti vypadají působivě a je to poctivá maska a žádné CGI. A kovář je badassmotherfucker, který je mlátí kladivem :D Moc pěkná kamera a barevná kompozice.9/10

• 1.4.2019  22:52

Skvělé týmové herecké obsazení. Super písničkový soundtrack (Metallica, Pantera a další). Režie fajn, jen nečekat od toho totální akční řežbu, jak ukazovaly trailery, spíše survival heist film s pomalejším tempem. 7/10

• 31.3.2019  21:10
    Protiúder - Revolution (série) (2019)

Překvapivě lepší, než předchozí dvě série. Hlavní akční scény se zlepšily. Stále je to takový ten klišovitý, ale poctivý akční výplach, když člověk chce vypnout.

• 31.3.2019  21:07
    Baptiste (TV seriál) (2019)

Kvalitní spin-off The Missing. Zasazení do Amsterodamu a charisma Tchékyho Karyoa dělá hodně. Postava Toma Hollandera má tak krutý osud, že se divím, že se z toho otřepe.

• 1.3.2019  08:36

Nudná konverzačka ve skladišti

• 27.2.2019  23:42
    V pasti - Série 2 (série) (2018)

Úplně nový příběh, kde se události první řady jen letmo zmíní. Ovšem se děj odehrává asi na brzký podzim, kdy sníh je jen na vrcholcích kopců a bez něho to není úplně ono. Ten název Trapped už vlastně nepasuje.

• 27.2.2019  23:40

Po fanouškovském zklamání druhé řady přišel raději návrat do kolejí první. Tedy dvojíce výrazných detektivů, ne 2, ale 3 časové linie a ztracené děti. Dokonce to chvíli vypadalo, že to bude propojené s událostmi první řady, ale byl to jen odkaz. Do 7. dílu v podstatě nadšení z atmosféry, pro někoho až moc pomalé a zvědavost, jaká záhada nás čeká. Bohužel finále a rozřešení případu je v podstatě totálně banální a vše se řekne u jednoho stolu. S takovým vyústěním to mělo mít o polovinu méně dílů. Musím pochválit masky. Zestárlí Ali a Dorff vypadají fakt celkem realisticky.

• 4.2.2019  20:03
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Season 1: Zombíci a feudální Korea je něco, co bych si nikdy předtím dohromady nespojil. Škoda, že těch 6 dílů je jen úvod k mnohém většímu pokračování a končít opravdu "storm the gates" cliffhangerem. Ale atmoška a postupné šíření nákazy na pozadí mocenského boje o trůn je fajn. Škoda, že opravdu je to tak utnuté, bez nějakého zakončení. Season 2: Navazuje přesně tam, kde první skončila a uzavírá v podstatě příběh, ale na konci je časový skok, který připravu děj pro třetí sérii. Jinak jak první byla spíše detektivka a horor, tak druhá je už dost velká a brutální akční jízda, protože nakažených už jsou hordy. O stupeň lepší, než teda první série, ale v podstatě by to klidně mohla být jedna když má každá jen 6 dílů.

• 23.1.2019  09:51

Výplach a po dlouhé době ponorkový film. Účel to plní dokonale.

• 7.1.2019  01:05

3 hodinová verze

• 6.1.2019  12:12

• 5.1.2019  09:37

Indonéský Evil Dead (2013 version)

• 24.12.2018  02:10

• 17.12.2018  23:30
    1983 (TV seriál) (2018)

Netflix válí. Po německém Dark (pro mne osobně vynikající) přichází s polským 1983. V tomto roce proběhla série teroristických útoků ve Varšavě, Krakově a Gdaňsku, která měla za následek rozpadnutí Solidárnosti a přetrvání SSSR a Polské lidové republiky až do roku 2003, kdy se seriál odehrává. O tom jak svět při zachování železné opony vypadá se dozvíme jen kusé informace, seriál se v tom nehrabe a nepodává přímočará vysvětlení, ale informace o této alternativní realitě jsou zmíněny jen při řešení hlavní dějové linky, kdy se ve flasbackcích vracíme do událostí předcházejícím oněm výbuchům a odhalení tajemství, které k nim vedlo. Bohužel finálních odpovědí se nedočkáme a jak je současným trendem počítá se s případnou další sérií, proto mé hodnocení není vyšší. Jinak tvůrčí tým v čele s Agnieszkou Holland (která mi dlouholeté zkušenosti i s Hollywoodem) dodal materiál hodný klasické angloamerické konkurence a u nás je na tom snad jen Pustina od HBO či Hořící keř (který taky dělala Agnieszka Holland). Neřeším, že v roce 2003 Warszawa vypadá jako moderní současná metropole a technika jako mobily a počítače spíše odpovídají roku 2013, než 2003, zato se stále jezdí autama jak z 80. a raných 90. let. Prostě originální námět, dobré řemeslné zpracování mne k obrazovce upoutalo, že doufám v další sérii a konečně odpovědi na událost, která byla středobodem děje. 8/10

• 16.12.2018  14:00
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.

• 17.11.2018  23:24

První díl se mi dost líbil. Opustit školní prostředí, přesunout se do USA a do minulosti 20. let a mít dospělé postavy. Tady je ten svět po přesunu zpátky do Evropy stále nádherný a zajímavý, ale proboha dát na scénu přehršel nových postav a řešit celý film zamotaný rodokmen fakt člověka nebaví. Akce vlastně taky žádná. Úvodní špatně sestříhaná a finální jeden velký modrý oheň. Doufejme, že v kontextu budoucích 3 filmů bude mít tento díl svoje místo, ale jako samostatný díl jde o nejsalbší Yatesův příspěvek- I když bych vinil scénář od Rowlingové, který potřebuje dobrého dramaturga a zkušeného scénáristu a Rowlingowá by dodávala jen námět.

• 15.11.2018  09:32
    Král psanec (2018)

Skotské lokace a nádherná kamera dělají hodně, bitvy jsou špinavé a krvavé, ale nemohl jsem se zbavit pocity, že těch vystřižených 20 minut po TIFF je prostě vidět a v druhé čtvrtině scéna rychle střídá další scén a chyběl mi pocit větší epičnosti. Přeci jen film končí v životě Roberta Bruce dříve, než bych chtěl. Stěžejní bitva u Bannockburn v rámco skotského boje za nezávislost vedená právě Robertem se odehrála až několik let po finální bitvě filmu na Loundoun Hill. Za těch 120 mil. USD bych tam čekal trochu více. 8/10

• 4.11.2018  13:00
    22. míle (2018)

Den předem jsem viděl The Night Comes For us taky s Iko Uwaisem a porovnání těchto celkem dost podobných filmů ukazuje opravdu rozdíl mezi pojetím akční scény na západě a v Ásii. Berg zběsile stříha a kamera se třese (naštěstí ne takových rozměrů jak u jiných akčních fimů), Tjahjanto a další asijci akční scénu odehrávají na kameru v dlouhých záběrech. Akce se nedělá střihem a pohybem kamery, akce se dělá před kamerou. Zpět k Mile 22, diky stopáži to odsýpá, scénář je jen holá kostra. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31