okkac

homepage
Skype: okafna

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 3.6.2017  17:21

Dal bych za tři, ale střihač zaslouží pověsit za koule a rezisér patrně taky, když tohle dovolí.

• 27.4.2017  21:48

Když s oznámilo, že režisér Zhang Yimou bude točit film Velká čímská zeď, tak jsem očekával historický spektákl ohledně stavby zdi napříč staletímy a ona je z toho jen 100 minutová fantasy báchorka se soustou příšerek. Triky harpuji, příšery jsou celkem povedené, zeď v některých záběrech nikoliv. Ale na výplach to stačí, ale prostě jsem měl jiné očekávání. 6/10

• 19.4.2017  09:55
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Poslední hrdina do partičky Defenders a hned nejslabší článek. Přitom dle komiksu by to měl být už vyškolený mistr bojových umění, tady je ještě naivní floutek, který se do většiny situací vrhá bezhlavě. Finn Jones nebyl úplně podařený casting. Hlavně, když nemá vůbec žádné zkušenosti s martial arts a dle rozhovorů byl obsazen jen 3 týdny před začátkem natáčení, což je dost vidět. Ty souboje jsou dost špatné. Kde se provádí už komplikovanější chvat, tak je vidět stunt double. marvel chtěl mít týmovku Defenders brzo a Iron Fist dost dlouho dobu se potácel v předprodukci, že jeho realizace byla udělaná velmi narychlo a jde to vidět. Pokud chcete super souboje, podívejte se na Into the Badlands. Naštěstí mne tento hrdina moc nebere, ale jestli zmastí Punishera, tak to se teprve naštvu. V Defenders snad Iron Fist zapadne lépe.

• 11.4.2017  15:45
    Nicota (2016)

Měl jsem celkem velká očekávání, ale nakonec pocit z ne úplného naplnění. Poctivé masky a praktické efekty tomu vyloženě pomáhají, ale příběh je jen jednoduchá báchorka, bez nějakého uspokojujícího konce, ale atmosféru to má dobrou. Hold Barkerovi, Carpenterovi a Lovecraftovi je z toho cítit, ale to pověstné "něco" mi tam chybělo.

• 29.3.2017  09:09

Na film jsem se dost tešil, jelikož knižní předlohu se mi podařilo sehnat a přečíst naráz. Není moc dlouhá a má nádherné černobílé ilustace, kterých se film celkem drží. Akorát zařazení dětská knížka je dost matoucí, jelikož se zabývá dost vážným tématem, ale ponaučení je, že i dětství není nevinné a krásné a je nutné se připravit na těžké životní situace. Při konci knížký, tak i filmu jsem málem brečel. 8/10 Netvor s hlasem Neesona je úžasný.

• 21.1.2017  11:38

Historický příběh vycházející v životního příběhu Neel Doff. Mladá Keetje se z rodinou přestěhuje ke konci 19. století z chudého venkova do Amsterodamu v naději, že si najdou živobytí. Sestra se stala prostitukou, Keetje po úprku z továrny pracuje v kloboučnictví, než je znásilněna jejím majitelem (nebyl by to Verhoeven, aby do záběru vpadla silueta ztopořeného penisu a po aktu si ho útočník otře od krve s hláškou „Tak přeci jsem byl tvůj první“). Nakonec se pod tlakem matky musí uchýlit k prostituci, aby pak potkala zajímavého muže. Tento film opět svádí po Turks Fruit Rutgera Hauera a Monique van den Ven, akorát Hauer se objevuje až v polovině filmu a jeho role není až tak velká. Na svoji dobu to byl nejdražší nizozemský film, jehož rekord pak hned Verhoeven překonal svým dalším filmem. 7/10

• 21.1.2017  11:17
    Turks fruit (1973)

Vyhlášeno nejlepším nizozemským filmem 20. století. Je to v podstatě takový milý romatický příběh. Rutger Hauer hraje ne moc úspěšného sochaře, který klátí skoro každý den jinou sukni, až automobilová nehoda ho svede s dívkou, která se stane jeho femme fatale. Po nějakém čase ho opustí kvůli jinému, takže začne zase v depresi klátit co potká, aby po nějakém čase ji opět potkal, ale tohle další setkání už nebude mít šťastný konec. Ale Verhoeven se nezapře, takže uvidíme dost ženských full frontalů, Hauer se taky prochází po place bez spoďárů, dočkáme se zvracení u stolu, prohrabování se v hovnech v záchodové míse a peprných hlášek ve stylu „Vylížu ti ty tvoje ho*na z prd…“, prostě ideální film na romantický večer 😊 8/10

• 14.1.2017  15:24
    The OA (TV seriál) (2016)

Ty tanečky mne až tak neba, ale zas to dokázalo vyvodit spustu otázek a teorií a konec je jen z ranku love / hate a nic mezitím. Osobně mám zájem se podívat na případnou druhou sezónu. Jen doufat, že tvůrci to mají promyšlené a nerozpadne se jim to.

• 26.12.2016  09:16
    Wat zien ik? (1971)

Verhoevenův celovečerní debut už naznačuje, kam se jeho kariéra bude ubírat, když se jedná o příběh dvou prostitutek v jednom domě. Zde je to ještě spíše komediálního charakteru, který v jeho pozdější tvorbě u nenajdeme. I přes námět se to v otázce sexuality drží ještě hodně zkrátka a více je to zaměřené na rozdílné úchylky klientů. 5/10

• 2.12.2016  21:23

Finální 90 minutová epizoda a co začíná jako detektivní pátrání se změní na trochu apokalypsu, kterou ale s nižším rozpočtem zkrátka muselitrochu skokově střihnout, i tak ale to připomíná, že u Black Mirror prostě šťastné konce nečekejte. Zde mne hřálo vědomí, že bych přežil, jelikož "#" zásadně nepoužívám :-D 8/10

• 2.12.2016  15:36
    Elle (2016)

Trvalo 10 let, než Verhoeven natočil další celovečerák a patrně to možná i bude jeho poslední dílo. Při svých 78 letech si už několika letou pauzu asi nebude moci dovolit. Zajímavé je, že se jedná v podstatě o francouzský film, podle francouzského románu, scénář napsal Američan, protože se původně snažilo o americkou produkci, aby se nakonec skončilo zpět ve Francii. A je to tak zas Verhoeven jak člověk čeká. Teda nahota, sex a brutalita. Skoro všechny postavy jsou tak trochu úchylné. Drama je to celkem dusné, ale ubrat 15 minut by neškodilo a rozhodně nečekejte něco akčnějšího. 7/10

• 1.12.2016  13:33
    Požáry (2010)

I Kanadské filmy od Villneueva jsou vynikající a tohle surové drama jedné rodiny, kdy na žádost závěti umírající matky pátrají její děti po svém otci a bratrovi ve fiktivní arabské zemi, která byla zmítána občanskou válkou. Větší část filmu ale sledujeme právě v 70. letech, kdy válka probíhala, osud matky a jejího života, aby to vyvrcholilo dost brutálním zjištěním. Možná se dá odhadnout mírně předem, ale i tak vás to uzemní. 8/10

• 1.12.2016  07:40
    Steekspel (2012)

Když se Verhoeven s velkou pompou vrátil zpět do Holandska a natočil vynikajcí Zwartboek, tešil jsem se, že bude opět aktivnější s natáčením. Místo toho po 6 letech přijde s něčím co je dlouhé jak epizoda serálu a vypadá to, jako adaptace divadelní hry o proutnickém tatíkovi jeho rodině a firemních partnerech, kteří na něj šijou boudu. Zkrátka mírně humorná oddychovka, kde bohužel ani vražení nůžek do břicha těhotné ženy není tím, čím se zdá. 6/10

• 15.11.2016  23:47

Fuj, takovou růžovoučkou sluníčkovskou budoucnost nechci nikdy zažít. Fuuuuuck yooooouuuuu!!!!!. Tato epizoda byla 3,9.

• 13.11.2016  23:20

Futuristická military povídka a jak udělat dokonalého vojáka pomocí implantátu, který kromě bojové funkce i zakrývá určité prvky reality, aby motivace vojáků byla větší. Trošku si to bere z The Entire History of You, ale i tak velká spokojenost.

• 13.11.2016  21:32

Z prvu to vypadá na zajímavé osmdesátkové retro, aby se pak postupně odkrývalo o co se jendá. Velmi myšlenkové zajímavý scénár. Rozhodně netypická epizoda Black Mirror. Možná i tím vyzněním, které je oproti ostatním epizodám v podstatě optimistické.

• 13.11.2016  20:12

Black Mirror bez sci-fi prvku a hodně blízko realitě, že v podstatě mrazí z toho, že se tohle může opravdu stát. A ten konec. You have been trolled!!!

• 12.11.2016  10:05
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Season 1: 75%. Zatím nejslabší příspěvek do Netflixovského Marveláckého universa. Body k dobru, že to má jistou atmosféru černošského Harlemu ze 70. let, kdy se točily blaxpoitation filmy. Na druhou stranu je to velmi natahované, že těch 13 dílů je až moc a akční scény nejsou moc efektní. Ono je to dané i postavou, Luke je prostě neprůstřelný hromotluk, který nemusí uhýbat a krýt se, takže jen stoji a pomalu jde k nepříteli, aby ho pak uzemnil ranou pěstí, žádnou dynamiku tedy moc čekat nelze a tedy i efektivnost jakou má Daredevil. Uvidíme jak na tom bude Iron Fist, který už ovládá martial arts.

• 12.11.2016  09:53

Povedený návrat. První epizoda se ještě hledala, ale každá další už byla lepší a lepší. 80%

• 23.10.2016  13:07

Netflix je stále ambicioznější a vypravuje se i na pole filmů. Zde dokazuje, že i když film viditelně má menší rozpočet, tak dokáže přitáhnout solidní akcí a dějem. Dornan se snaží zbavit image Greye co nejvíce jak vidno a jako drsný velitel irské posádky mu to celkem jde. Kdybych na tohle šel do kina, tak bych odcházel taky spokojen.

• 14.10.2016  06:21
    Timeless - Pilot (S01E01) (epizoda) (2016)

Neurazí, úplně ale nenadchne. Ale pokud to bude fungovat epizodicky, kde se každou epizodu podíváme do jinného období, tak na týdenní výplach to je ideální. Ale bralo se to opravdu hopem, prostě máme stroj času a berte to tak.

• 14.9.2016  12:20
    Mělčiny (2016)

Fajn odpočinková žánrovka. Serra používá některé postupny, které uplatnil i předtím a pak je to v podstatě jen one-man role pro Blake Lively, na kterou se zde opravdu velmi dobře dívá. Ale největší drama není jak se bude dařit hlavní hrdince, ale .....přežije to ten racek???

• 10.9.2016  11:58

Výplachová blbina. Ale Megan je tu těžce hot.

• 10.9.2016  09:23

Solidní Eastwoodova režie a solidní Hanks. Žádné zbytečné odbočky. Jen postupně dávkovaný pád letadla a jeho vyšetřování. Délka úplně akorát a tedy solidních 8/10. Akorát jsem byl zaskočen, že je už to vlastně přes 7 let od události. Ten čas ale běží.

• 20.8.2016  21:06

Ano, opravdu to spíše vypadá jako TV pilot k seriálu. Obzvláště prostřední třetina na planetě. Abrahamsovy Star Treky mám dost rád hlavně proto, že jejich atmosféra a vyznění byla odlišná od předchozích filmů a seriálů. Tady tohle se zas vrací zpátky k tomu, co už tu bylo dlouho předtím.

• 12.8.2016  22:39

Druhá část přinesla narozdíl od mangy původ vysvětlení titánů a post-credit scene zas, že ten svět, kde se to odehrává je něco jako pokusná aréna, kde se vše odehrává, což se doufám v manga vysvětlí jinak. JAko zpestření zajímavé, ale raději koukněte na anime a přečtěte si mangu.

• 28.7.2016  09:58
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Season 1: 95% Milovníci osmdesátek jsou v sedmém nebi. Skvělá hudba, zajímavý příběh, narážky na kultovní filmy, ale stále originální a sympatické klukovské dobrodružství. Chci se o tom UpsideDown světě dozvědět více a podle posledních zpráv to tvůrci splní a dočkáme se dalších dílů.

• 26.7.2016  10:18

Bay mi udělal radost a konečně se vrátil zpět k čistokrevné akci bez robotů. Je to sice film na jeho poměry skromější, ale i tak je zde lahůdková akce se spoustou zábavných smrtí muslimáků a hordou amerického patosu. Stopáž kratší asi o 20 by neškodila, ale i tak je zas fajn vidět starého Baye. Na Skálu nebo Mizery II to pochopitelně nemá, ale i tak. Škoda, že už zas točí páté Transformers. Ale tento film bohužel propadl, takže se musí vrátit k jistotě no.

• 1.6.2016  00:05
    River (TV seriál) (2015)

Season 1: 90%

• 10.5.2016  23:06

Stylistické cvičení jak natočit film na jedné louce. Viděl jsem, nepochopil jsem.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29