okkac

okkac

Ondřej Kafna

okres Ostrava
Bad Robot

homepage
Skype: okafna

24 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
  • 11.2.2018  20:47
  The Ritual (2017)
  ****

  Zpočátku opravdu minimalistický horor a toulání se serverskou divočenou přes louky a pak les. Co může vyznívat nudně, ale napětí je gradované postupně a záběry přírody pěkné. Postupně se z naznačování tajemna dostaneme až do finále, kde je odhaleno úplně. Přiznám se, že jsem nečekal že to půjde až tak do nadpřirozena, ale potvora/bůh je celkem děsivá. 7/10 P.S. Je to podle knihy z roku 2011. U nás česky ještě nevyšla, ale je v edičním plánu na rok 2018. Tak asi si pak přečtu.

  • 9.2.2018  22:12

  Wes Ball ma akci a triky v malíku. Chtěl bych od něj vidět nějaké military sci-fi.

  • 29.1.2018  13:33

  Podobně jako speciál White Christmas, má Black Museum v sobě skryté 3 mini příběhy, které ale mají pak vliv na hlavní linku. Hlavně ta první s doktorem, který si vypěstoval závislost na bolesti je asi z nich nejlepší, ale kvalita je skoro vyrovnaná. Potěší plno muzejních exponátů, které slouží jako odkazy na minulé díly. Uvidímě, jestli ještě bude další série nebo ne. Původní objednávka Netflixu byla 12 dílů, které se rozdělily do 2 sérií.

  • 17.1.2018  14:20
  Dark (TV seriál) (2017)
  *****

  Season 1: 90%. První německy mluvící seriál přímo pro Netflix a hned taková pecka. Jak se píše je to mix Pustiny, Stranger Things a Twin Peaks. Malé městečko, tajemná jaderná elektrárna, lesy všude okolo a v nich jeskyně a v ní trhlina v čase, kdy když je každých 33 let konstalace planet stejná se skáče do 3 časových rovin (1953, 1986, 2019). Sledujeme osudy 4 rodin, které mají na sebe vždy vazbu a znají se. Větší, než první půlku je velmi těžké se orientova v postavách, jelikož je jich dost, navíc hodně postav vidíme ve 2, některé i ve všech 3 časových rovinách (od dítětě, přes dospělého až po starce) a trvá, než si člověk uvědomí, že to je ta postava, kterou známe starší třeba. Nicméně výběr herců se povedl a pokud jsou 2-3 herci na jednu postavu, tak jejich podoba je opravdu velká a člověk uvěří, že je to jejich staré nebo mladé já. Děj plyne dost pomalu, ale atmosféra je tak hutná a temná, že chcete vědět stále více, protože velký čas jste zmateni a chcete to pochopit. Několik otázek je stále nevysvětlených (Kdo je tajemný kněz Noah, který je stejně starý ve všech rovinách a co je jeho motivace? Kde vzala Claudia návrh stroje, který zadala vyrobit? Jak se podařilo na konci dostat do čtvrté časové roviny?) Uvidíme, co druhá série.

  • 15.1.2018  07:47
  Runaways (TV seriál) (2017)
  ****

  Opatrné 4*. Zajímavý koncept, kdy rodiče hrdinů jsou v podstatě padouši, ale ne až tak úplně ze své vůle, takže nejsou úplně jednostranní. Je tu tajemná církve a něco živého v podzemí (což právě jsou dle wiki ti Gibborim). První série je v podstatě jen rozjezd, jak se právě stali Runaways. Uvidíme co další.

  • 6.1.2018  08:35

  Černobílé je to ještě působivější a ten postapo svět depresivnější a roboti vypadají i děsivěji. Má to dobré okamžiky, ale prostě jsem musel přemýšlet, proč je najednou svět zaplaven vraždícími robotickými psy, kde je armáda, proč lidi nemají zbraně, kterýma by se mohli lépe bránit atd., což mi snižovalo zážitek.

  • 4.1.2018  00:10

  Polovinu dělá to umístění děja kdesi na daleký sever plný zasněžené krajiny, aby se pak na sebe vršily nešťastné události. V podstatě až na ten vzpomínkový přístroj (a samopojizdných fast food dodávek) by to mohla být jakkákoliv severská detektivka, které epizoda atmosférou a chladností a surovostí tak připomíná. Hillcoat nezklamal. 8/10

  • 3.1.2018  22:26

  Povinnost pro všechny příliš starostlivé rodiče o své dítě. 7/10

  • 29.11.2017  08:11

  Totálně nevyužitý Scott Adkins. Dylan O'Brien ne až tak dobrá castingová volba, ale i tak na jedno zkouknutí dobré béčko.

  • 14.11.2017  15:18
  Firelight (studentský film) (1964)
  **

  Za 4 minutový sestřih, který je k nalezení na YouTube. V podstatě spíše sled náhodných záběrů v nevalné kvalitě.

  • 14.11.2017  14:02
  Escape to Nowhere (amatérský film) (1961)
  ***

  Za ty sestříhané 2 minuty válečné vřavy, co se dají najít na YouTube.

  • 19.10.2017  10:01
  Blok 99 (2017)
  ****

  Vince Vaughn se transformoval do holohlavého drsňáka, který ale to ma v hlavě o hodně více v pořádku, než by jeho vizáž určovala a osudem a touhou zabezpečit své budoucí dítě se vydá na pracovat pro mafii, což samozřejmě vede k průseru, který chce vyřešit rázně a chladnokrevně. Jako v Bone Tomahawk i zde se Zahler natáčí násilí v podstatě skoro nezůčastněně, něco co se prostě surově stane, o to více je to nepříjemné. Rvačky, lámaní kostí a rozdupávání hlav tu není moc pro slabší povahy. Kamera je skoro statická a moc se nestříhá a vetšina rvaček končí už 2 nebo 3 údery. 8/10 a jsem zvědav jestli takhle bude v Dragged Across Concrete rozdupávat hlavy i Mel Gibson.

  • 17.10.2017  22:21

  Na nic si to nehraje, zlomové to není, ale za 80 minut zabaví opravdu hodně. Má to nadhled, záměrně přehnané (a tedy i trochu vtipné gore) a dělá si to srandu ze žánrových kliše. U některých dialogů jsem prsknul smíchý ("Proč nemá tričko?", "Tohle není Sám doma!") a Bee je ta nejvíc sexy a a cool chůva jakou si mladý kluk může přát..než teda někomu zapíchne nůž do hlavy. 6,5/10

  • 21.8.2017  20:23
  7 životů (2017)
  ****

  Ve světě, kde je povoleno jen 1 dítě se jich narodí hned sedm identických sesterčat a jsou pojmenovány po každém dni v týdnu, kdy se pod tréninkem dědy Williama Dafoa učít přežít a nebýt odhaleny. Každá chodí z bytu ven pouze ve dni, po kterém byla pojmenována, až se jednoho pondělí právě Monday nevrátí. Za chvíli pak začíná jenda velká honička, kdy právě exceluje Roomi Rapace v sedmiroli!!!! Byly slavné dvojrole, ale nikdy jsem neviděl film, kde by právě herec ztvárnil více postav v jednom záběru, natožpak 7. Na pozici režisérá sedí pro mne překvapivě Tommy Wirkola (Dead Snow 1 a 2), který ale zvládá režijně obsáhnout budoucí utopický svět s rozpočtem, který sice nebyl asi velký, ale nějakého pocitu komornosti z filmu až tak nemáte a klidně mohl jít do kinodistribuce. Hlavně nevyměknul, a i tohle je v podstatě eRko, kde se když někemu rozmlátíte hlavu o stěnu, tak na ní zůstane mastný flek, stejně jako teče červená když to schytá někdo samopalem případně headshot, ale není to samoúčelné.Od asi 40. minuty, kdy naplno začne honička ten film drží velmi rychlé a nenudící se tempo. Dost milé překvapení. Netflix se svoji tvorbou dál roste. 8/10

  • 20.8.2017  11:50
  The Defenders (TV seriál) (2017)
  ***

  V podstatě jediné dvě série, ze kterých jsem byl vyloženě nadšený byly od Daredevila. Ostatní 3 hrdinové a jejich seriály mi přišli takové nemastné neslané, i když jsem se někdy bavil více, než ostatní. Jejich týmovka bohužel pokračuje v trendu. Tedy nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Sigourney Weaver ne úplně využitá a osudovost, na kterou se to snaží hrát nefunguje. 6/10 a Punisher fakt nesmí zklamat, jelikož ten by mne mrzel více, než právě Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Defenders dohromady.

  • 16.8.2017  09:55

  Je to jen taková blbůstka. Nic zvláštního, ale potěší. Navíc Copley jako Bůh :-)

  • 8.7.2017  09:28

  Dost jsem se těšil a trailery byly vynikájící, ale nakonec to není taková pecka jak jsem čekal. Všichni tu jsou sice sympaťáci, ale nic, než rutinní přestřelka to není. Navíc jsou všichni hned postřeleni do noh, takže se pak už víceméně jen po skladišti plazí. Ani nijak moc brutální to není, rozhodně nečekejte žádné krvavé cákance jak u Tarantina nebo Johna Woo. Ten eRkový rating je spíše za sprostou mluvu. 6,5/10

  • 28.6.2017  12:10
  Rakka (2017)
  ****

  Předně se připravte na jednu věc. Tohle je spíše demo a koncept světa a nástřel příběhu, který by mohl být zpracován do celovečerního filmu jako v případě Tetra Vaal nebo Alive In Joburg do Chappie a District 9, takže nečekejte v těchto 20 minutách komplexní stavbu příběhu se začátekem a koncem. Je to spíše sled scén a je vidět, že někteří měli jiná očekávání. Tohle je koncepte Oats Studios, tvořit experimentální kraťasy a interakce s diváky a na základě feedbacku by se právě mohl některý filmeček převést do filmu. Jinak je to Blomkamp tak jak ho mám rád. Svět pomalu vyhlazovaný ještěříma mimozemšťanama, podivné technologie a rozprskávající se lidi i mimozemšťani s cameem Sigourney Weaver a vynikajícím CGI. Hned první věc a hned chci celovečerní verzi.

  • 3.6.2017  17:21

  Dal bych za tři, ale střihač zaslouží pověsit za koule a rezisér patrně taky, když tohle dovolí.

  • 27.4.2017  21:48

  Když s oznámilo, že režisér Zhang Yimou bude točit film Velká čímská zeď, tak jsem očekával historický spektákl ohledně stavby zdi napříč staletímy a ona je z toho jen 100 minutová fantasy báchorka se soustou příšerek. Triky harpuji, příšery jsou celkem povedené, zeď v některých záběrech nikoliv. Ale na výplach to stačí, ale prostě jsem měl jiné očekávání. 6/10

  • 19.4.2017  09:55
  Iron Fist (TV seriál) (2017)
  ***

  Poslední hrdina do partičky Defenders a hned nejslabší článek. Přitom dle komiksu by to měl být už vyškolený mistr bojových umění, tady je ještě naivní floutek, který se do většiny situací vrhá bezhlavě. Finn Jones nebyl úplně podařený casting. Hlavně, když nemá vůbec žádné zkušenosti s martial arts a dle rozhovorů byl obsazen jen 3 týdny před začátkem natáčení, což je dost vidět. Ty souboje jsou dost špatné. Kde se provádí už komplikovanější chvat, tak je vidět stunt double. marvel chtěl mít týmovku Defenders brzo a Iron Fist dost dlouho dobu se potácel v předprodukci, že jeho realizace byla udělaná velmi narychlo a jde to vidět. Pokud chcete super souboje, podívejte se na Into the Badlands. Naštěstí mne tento hrdina moc nebere, ale jestli zmastí Punishera, tak to se teprve naštvu. V Defenders snad Iron Fist zapadne lépe.

  • 11.4.2017  15:45
  Nicota (2016)
  ***

  Měl jsem celkem velká očekávání, ale nakonec pocit z ne úplného naplnění. Poctivé masky a praktické efekty tomu vyloženě pomáhají, ale příběh je jen jednoduchá báchorka, bez nějakého uspokojujícího konce, ale atmosféru to má dobrou. Hold Barkerovi, Carpenterovi a Lovecraftovi je z toho cítit, ale to pověstné "něco" mi tam chybělo.

  • 29.3.2017  09:09

  Na film jsem se dost tešil, jelikož knižní předlohu se mi podařilo sehnat a přečíst naráz. Není moc dlouhá a má nádherné černobílé ilustace, kterých se film celkem drží. Akorát zařazení dětská knížka je dost matoucí, jelikož se zabývá dost vážným tématem, ale ponaučení je, že i dětství není nevinné a krásné a je nutné se připravit na těžké životní situace. Při konci knížký, tak i filmu jsem málem brečel. 8/10 Netvor s hlasem Neesona je úžasný.

  • 21.1.2017  11:38

  Historický příběh vycházející v životního příběhu Neel Doff. Mladá Keetje se z rodinou přestěhuje ke konci 19. století z chudého venkova do Amsterodamu v naději, že si najdou živobytí. Sestra se stala prostitukou, Keetje po úprku z továrny pracuje v kloboučnictví, než je znásilněna jejím majitelem (nebyl by to Verhoeven, aby do záběru vpadla silueta ztopořeného penisu a po aktu si ho útočník otře od krve s hláškou „Tak přeci jsem byl tvůj první“). Nakonec se pod tlakem matky musí uchýlit k prostituci, aby pak potkala zajímavého muže. Tento film opět svádí po Turks Fruit Rutgera Hauera a Monique van den Ven, akorát Hauer se objevuje až v polovině filmu a jeho role není až tak velká. Na svoji dobu to byl nejdražší nizozemský film, jehož rekord pak hned Verhoeven překonal svým dalším filmem. 7/10

  • 21.1.2017  11:17
  Turks fruit (1973)
  ****

  Vyhlášeno nejlepším nizozemským filmem 20. století. Je to v podstatě takový milý romatický příběh. Rutger Hauer hraje ne moc úspěšného sochaře, který klátí skoro každý den jinou sukni, až automobilová nehoda ho svede s dívkou, která se stane jeho femme fatale. Po nějakém čase ho opustí kvůli jinému, takže začne zase v depresi klátit co potká, aby po nějakém čase ji opět potkal, ale tohle další setkání už nebude mít šťastný konec. Ale Verhoeven se nezapře, takže uvidíme dost ženských full frontalů, Hauer se taky prochází po place bez spoďárů, dočkáme se zvracení u stolu, prohrabování se v hovnech v záchodové míse a peprných hlášek ve stylu „Vylížu ti ty tvoje ho*na z prd…“, prostě ideální film na romantický večer 😊 8/10

  • 14.1.2017  15:24
  The OA (TV seriál) (2016)
  ****

  Ty tanečky mne až tak neba, ale zas to dokázalo vyvodit spustu otázek a teorií a konec je jen z ranku love / hate a nic mezitím. Osobně mám zájem se podívat na případnou druhou sezónu. Jen doufat, že tvůrci to mají promyšlené a nerozpadne se jim to.

  • 26.12.2016  09:16
  Wat zien ik? (1971)
  ***

  Verhoevenův celovečerní debut už naznačuje, kam se jeho kariéra bude ubírat, když se jedná o příběh dvou prostitutek v jednom domě. Zde je to ještě spíše komediálního charakteru, který v jeho pozdější tvorbě u nenajdeme. I přes námět se to v otázce sexuality drží ještě hodně zkrátka a více je to zaměřené na rozdílné úchylky klientů. 5/10

  • 2.12.2016  21:23

  Finální 90 minutová epizoda a co začíná jako detektivní pátrání se změní na trochu apokalypsu, kterou ale s nižším rozpočtem zkrátka muselitrochu skokově střihnout, i tak ale to připomíná, že u Black Mirror prostě šťastné konce nečekejte. Zde mne hřálo vědomí, že bych přežil, jelikož "#" zásadně nepoužívám :-D 8/10

  • 2.12.2016  15:36
  Elle (2016)
  ****

  Trvalo 10 let, než Verhoeven natočil další celovečerák a patrně to možná i bude jeho poslední dílo. Při svých 78 letech si už několika letou pauzu asi nebude moci dovolit. Zajímavé je, že se jedná v podstatě o francouzský film, podle francouzského románu, scénář napsal Američan, protože se původně snažilo o americkou produkci, aby se nakonec skončilo zpět ve Francii. A je to tak zas Verhoeven jak člověk čeká. Teda nahota, sex a brutalita. Skoro všechny postavy jsou tak trochu úchylné. Drama je to celkem dusné, ale ubrat 15 minut by neškodilo a rozhodně nečekejte něco akčnějšího. 7/10

  • 1.12.2016  13:33
  Požáry (2010)
  ****

  I Kanadské filmy od Villneueva jsou vynikající a tohle surové drama jedné rodiny, kdy na žádost závěti umírající matky pátrají její děti po svém otci a bratrovi ve fiktivní arabské zemi, která byla zmítána občanskou válkou. Větší část filmu ale sledujeme právě v 70. letech, kdy válka probíhala, osud matky a jejího života, aby to vyvrcholilo dost brutálním zjištěním. Možná se dá odhadnout mírně předem, ale i tak vás to uzemní. 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace