• Krátkometrážní

In Search of Darkness (2019)

Monstr dokument, který ale při stopáži blížící se ke 4:30h ani na chvíli nenudí. Dokument nás provádí jednotlivými roky v 80. letech od 1980 do 1989 a představuje v několika minutových medailonech zásadní snímky hororového žánru a mezi jednotlivými roky se pak dokument věnuje různým aspektům filmů a hororu jako takovému (triky, hudba, náměty, fanoušci, úloha ženských hrdinek apod.) Dostanou se tu ke slovu jak tvůrci a herci, trikaři, tak i fanoušci, kterým ty filmy definovaly dětství a založili časopis, nakladatelství apod. Filmů se představí skoro několik desítek, a přitom se stále klouže po povrchu. Nechybí samozřejmě klasiky jako série Halloween, Pátek 13., Hellraiser, filmy Johna Carpentera, adaptace děl Stephena Kinga, až po opravdu kuriózní snímky, které alespoň v Evropě proletěly hluboko pod radarem, ale v USA mají kultovní status. Dle hodnocení to nejsou moc povedené filmy někdy, ale pro lidi v dokumentu mají svoje místo. Jak se povídá na konci, vidět ten film optikou teenagera v době vydání, než teď, je něco úplně jiného a člověk není tak kritický. Každopádně se za chvíli chystá Part 2, kde se dle traileru bude rozebírat i evropská produkce (takže hlavně Itálie a lidi jako Argento a Fulci) a mihne se i Bad Taste od Petera Jacksona. Věřím, že opět ty další 4:30h uběhnou jak voda.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Stejná chujovina jako první díl a pořád stejně zábavná. Ano, je to blbost, ale dokáže si to ze sebe dělat srandu, referencovat Terminátora a i jemné narážky, jako melodie na banjo z Deliverance nebo hláška z The Warriors. Judah Lewis za ty 3 roky dost povyrostl, stejně jako Emily Alyn Lind, která z dětské hvezdičky se taky dost pěkně vyvinula na správných místech a plní roli místo Samary. Gore je tu zas over the top a písničkový soundtrack taky udělal radost. Na výplachový večer není co vytknout. Samozřejmě nízké hodnocení taky chápu. SPOILER: Samara tu nakonec je taky! Byť až na konci.

Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Stejná ujetost, jako první film. Akorát místo cestování do různých časových období se tentokráte podívame do za hranice smrti, do pekla a do nebe. Smrťák Williama Sadlera je cool, slovo dude tu padá se stejnou kadencí a přibylo i nové "stejšn"!

Centigrade (2020)

Ústřední pár jsou ještě větší tragédi, než ta česká rodinka, co zůstala trčet 3 dny u dálnice v Polsku.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

"Party on, dude!" Slovíčko dude tady zní s neskutečnou kadencí. Je to blbé, jak hlavní postavy, ale pravě tak sympaticky blbé, že mne to bavilo hodně a ten kultovní status v tom vidím. Plus soundtrack s osmdesátkovým hair metalem. 7/10

Greyhound (2020)

Chvíli jsem přemýšlel dát plný počet. Délka 90 minut mínus titulky, mínus pár zbytečných minut na úvod s předáváním dárků, mínus pár závěrečných minut a máme přes hodinu napínavou naháněčku konvoje a destroyerů s U-Boaty, kde není čas vydechnou, stejně jako Tom Hanks, který musí řešit jedno hlášení za druhým. Prostě žádný čas na vývoj postav, kromě úvodu, který je zbytečný, jen poctivé řemeslo s trochou digitální vody, která v 4K HDR prostě vynikne.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Po Johnu Wickovi je to asi film, kde je nejvíc headshotů, ale to by někdo musel umět tu akci natočit. První zámořské recenze zas nadržují filmu jen proto, že to režíruje žena nebílé pleti. Podobný případ jako u nejslabší marvelovky Black Panther. P.S. Mále bezvýznamné plus za českou občanku na nástěnce.

Vymítač (2017) (seriál)

Kurwa dobra i bardzo zabawna seria

Gangs of London - Episode 9 (2020) (epizoda)

Ok. Něco se uzavřelo, něco je stále otevřené, ale prvních 5 epizod namlsalo a poslední 4 spíše už jeli jen na půl plynu. Škoda.

Časové pásmo bylo změněno