• Krátkometrážní

Agresivní virus (2014) (seriál)

Season 1:75% Je to celkem pomalé, děj 8 dílů roztažen na 13, takže epidemie postupuje velmi pomalu, a když už se něco začne dít, je konec. Finále v podstatě není žádné. Ale navnadí to. Není zatím podobného seriálu a upíři vypadaji jak z Blade II. Season 2:85% Podstatně lepší, než první sezóna. Děj už konečně je ve fázi, kdy je nákaza značně rožšířená. Je zde více akce a flashbacky do minulosti některých postav. Dokonce se podíváme i do římského colossea na gladiátorské zápasy :-). Tady už nuda nebyla a těším se na další sérii. Ta už i bude mít místo 13 dílů jen 10, tak snad i děj bude ještě hustší. Season 3:85%Třetí série přinesla nejen pouze už 10 epizod, což bylo dobré rozhodnutí, tak i nové úvodní titulky. Jinak děj už je ve fázi, kdylidstvo ustupuje a strigoi získávají převahu. Konec série pak chvíli vypadá štastně, ale nakonec jde vše do kytek a lidstvo asi čekají temné dny. Čtvrtá séie bude poslední a patrně i hodně jiná, jelikož svět už není co býval. Season 4:78% A přeci je celkem happy-end

Roger Waters: The Wall (2014)

Tak lituju, že jsem ten koncert v Praze propásl. Ale po osobní přítomnosti je asi prostor kinosálu to nejlepší, jak si ten koncert vychutnat a navíc se tu dostanou i detaily, které někde vzadu na ploše prostě neuvidíte. Vizuálně je to neskutečné žřádlo, hudbu netřeba představovat. Prostřihy, jak Waters putuje po pomátnících bitev, kde padl jeho děda a otec mi moc nevadily. Vím, jak se Waters s tím traumatem celý život smiřoval a že tam pak přivedl své děti a vnoučata ukazovalo oddech, že ony s otcem mohli vyrůstat. Koupě blůčka je jasná. Bonus v podobě rozhovoru s Nickem Masonem je příjemné posezení starých pardálů. Jen škoda, že do filmu nezakomponoval účast i Davida Gilmoura na jedné koncertní zastávce tady

Šingeki no kjodžin (2015)

To, že triky nebudou úplně dokonalé jsem čekal. V manga i anime je tamní svět technologicky na úrovni průmyslové revoluce. Zde jsou ale vidět pozůstatky moderního světa jako obrněné transportéry a vrak vrtulníku, přesto je civilizace právě o 150 let pozadu. Generál prohlásí, že se o starém světě nesmí mluvit. Hlavně ale ten vrak vrtulníku dává otázku proč se nepokusí opět vynalézt létající stroj, protože na něho by byli i Titání krátcí. Každopádně 90 minut je málo pro první část. Výcviková část je přeskočena a je to jen sled scének, které potěší zejména brutalitou. Uvidíme, co druhá část. Zatím je to jen zajímavý doplněk k anime a manga.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Season 1: 80% Konečně seriál, ve kterém hackování se podává realistickým způsobem. Navíc s velmi povedenou atmosférou, kterou dotváří hlavně ambientní hudba. Maleka znám hlavně z The pacific, kde mne dost sral, ale na tuhle roli asociála se vyloženě hodí. Škoda ne úplně vysvětleného závěru a twist s postavou Slatera mi přišel spíše laciný. Season 2: 65% Trošku natahované a první 4 díly si ani Elliot nesedne za počítač, takže jsou i celkem nudné. Akorát jsem se tam už i trochu ztrácel v ději. Rozhodně ale celkem zajimavě atmosférická psychárna. Season 3: 85%

Lucky Louie (2006) (seriál)

Spolu s Červeným trpaslíkem asi nejlepší dabing v seriálu ever.

Krize (2015) (seriál)

Season 1: 80% Překvapivě výpravná taškařice zabývající se fiktivní krizí v Pákistánu. Jack Black o moc nevadí a všemu vládne skvělý Tim Robbins a jeho občasné smrtící hlášky. Poslední polovina je pak už nervy drásající a překvapivě vážnější. Při finálním dílu jsem už ani nedýchal. Vyplatí se ale koukat najednou po skončení sezóny. Díly navazuji hned na sebe. P.S. Carla Gugino je MILF k pohledání P.P.S. Vážně ty dva záběry na monstrčuráka byly nutné?

Městečko Pines (2015) (seriál)

To, co začíná jako velmi mysteriózní drama se v pátém díle překlopí do něcěho jiného a dostane se nám šokujícího zvratu a 2 epizody se pak dostavují vysvětlovačky, aby následně přišla akčnější smršť. Nejlepší je ale si to tom vůbec nic nezjišťovat. Pak budete sledovat napětím jednu epizodu za druhou. 8/10 Season 2: 55% Tak oproti původnímu plánu, že to bude minisérie FOX odklepl další sérii. Zpočátku si tvůrci hráli na takové menší Game Of Thrones, protože představili nové postavy a zároveň postupně v prvních 4 dílech a pak ještě jednom dalším nechali postupně pochcípat přeživší postavy z masakru minulé série. V prsním díle se nám představí postava z první série, u které to vypadá, že bude mít velkou roli a konflikt se protáhne na pár epizod, aby se hned v druhém díle odpravila. V druhé půli se pak napjatě očekává další útok Abbies,....aby pak se vůbec nestal. Poslední díl byl dost velký scénaristický fail a poslední scéna jen naznačila, ale nic nedořekla. Pokud bude další série, tak ať už prosím poslední. Je sice fajn, že se dozvídáme více z minulosti o plánech postavit Wayward Pines, o tom, jak ubíhaly století přes postavu CJ, který co 200 let konroloval stav světa, ale prostě to nemá tu atmosféru první série.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Moc se mi líbí hraní si s různými žánry napříč seriálem a postava Abeda, která komentuje dění z filmového hlediska. Moc jsem se bál, že dojde ke znatelnému pokledu ve 4. a 5. sérii, ale niajk hrozné to nebylo. Nejlepší jsou samozřejmě paintballové díly v první, druhé a šesté sérii, Pillowsfort and Blanketsberg, The Floor is Lava a další. Jen je zajímavé, že v páté sérii dojde k odstřelu 3 z 6 hlavních postav. Celkově 80%

Velké oči (2014)

Umírněný Burton a to, že to točil on je snad poznat jen v jedné scéně. Přesto celkem přijemný film, který je lepší, než některé jeho předchozí počiny. 7/10 Waltz neskutečně slizky přehrává a skoro jako bych tam zase viděl Hanse Landu :-)

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Season 1: 80% Season 2: 85% Season 3: 90% Změna prostředí z Texasu do San Francisca skvěle seriálu prospěla. Finální dvoudíl, který celkem nečekaně skočil o 4 roky dopředu pak zas celkem dokázal vykouzlit úsměv na tváři, když postav zas začly spolupracovat. A z Donny asi bude záporačka v příští a poslední sérii. Season 4: 95% Skok o několik let dopředu. Tentokrát je pohybujeme v prostředí prvních search enginů pro www. Ale o tom už seriál až tak moc není. Je to hlavně o postavách a ty prodělají i v rámci série velký vývoj a finální dvojepizoda je fakt dojemná a v podstatě uzavírá takový malý klenot jako tento seriál byl. Solsbury Hill od Petera Gabriela na konci sedne k tomu jak ulitý.