• Krátkometrážní

Oheň v oblacích (1993)

Film s tématikou UFO, kde je patrně asi nejděsivější scéna zkoumání mimozemšťany vůbec. A trikově i celkem povedené.

Into the Badlands (2015) (seriál)

Season 1: 75%. Je to opravdu velmi bizarní mix různých žánrů umístěné v postapokalyptické budoucnosti na jihovýchodě USA, jelikož tu máme otrokářské plantáže. Lidé se zřekli zbraní a tak tu máme vycvičené jednotky Clipperů zabíjejíci lidi pro svého barona. Baronů je více a každý obvhoduje s určitou komoditou, která na jeho území převládá. Clippers ovládají bojová umění, takže je tu velká příchuť Ásie. Tady lze vyzdvihnout, že souboje jsou opravdu velmi dobře a přehledně natočeny. Není to styl The Raid, ale právě asijských wire-fu,kdy použití drátů je někdy dost okaté. Ale žádne wuxia lítání to naštěstí není. K tomu trochu nadpřirozena a tajemné město někde za hranicemi Badlands. Jako upoutalo mne to chtěl bych vědět, jak se bude příběh vyvíjet dál. A těch soubojů by mohli ještě přidat. Season 2: 70% Máme 10 dílů, ale některé situace byly celkem natahované a sice dostaneme opět trošku více rozvíjení mytologie, tak mnoho otázek stále zůstává nezodpovězeno a něco i vyšumí do ztracena. Lance Henriksen se stejně jako v první sérii jen mihne. Souboje ale zůstávají na špici v seriálové tvorbě. Když se tvůrcům podaří udělat i kung fu mistra z Nicka Frosta a jeho postavou, aniž by to působilo směšně, tak smekám. Uvidíme co další série, už bych chtěl si užít opět víc tohoto světa.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Season 1: 85%. Následující text obsahuje SPOILERY! První série volné adaptace knihy P. K. Dicka zatím nechává spíše spoustu otázek, než odpovědí. Od kud se berou ty tajemné filmy, které ukazují různé verze alternativních realit (naší současnou poražením Reichu a Japonska, nukleárně zničené San Francisco, realita, kdy stalin žije i v roce 1954, přitom v seriálové realitě byl popraven v roce 1949 a v naší zemřel v roce 1953)? Kdo je onen muž z vyskoého zámku, pro kterého jsou ty filmy dělané? (Poslední epizoda vlastně potvrdila, že je to Hitler, který žije na zámku v Rakouských Alpách a vlastní obsáhlou sbírku právě zmíněných filmů, díky nim se asi poučuje o alternativních verzích historie a snaží se vyvarovat a zabránit událostem, které by k realitě těch filmů vedly), Japonský ministr, který se na konci probudí v naší realitě? Zajímavá je teorie, že v seriálu existují lidé, kteří dokáží procházet mezi realitama a vlastně tak se získají ony záhadné filmy. Ministrův sekretář pochází z Nagasaki, má na ruce popáleninu a v poslední epizodě vypadá, že ví víc, než se předpokládá a naléhá na ministra, aby více meditoval, což ho přivede v poslední scéně právě do té naší reality. No na nějaké odpovědi si musíme počkat do další série, jsem velmi zvědav. Hlavně ale nečekejte akční seriál, je to opravdu dialogovka, ale atmosféru alternativní historie se podařilo vykreslit opravdu výborně.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Season 1: 80% O třídu slabší, než Daredevil. Nečekejte moc akce a i ty akční scény jsou spíše jen takové menší šarvátky. Na druhou stranu Jessica má noir atmosféru, což znamená spíše velmi pomalé tempo, ale toho to chytne, tak si to užije. Je zde hodně přítomný ženský element, což je dáno jak převážně ženským obsazením, tak i v produkčním týmu. Není to na škodu, vymyká se to testosteronovým mužkým hrdinům. Ale přeci se pak těším spíše na Luke Cage, který už zde má hodně velkou roli a hlavně na druhou sérii Daredevil, který se vytasí s těžkým kalibrem v podobě Punishera. Nelze si nevšimout výrazného užití fialové barvy v různých scénách. Hlavně, když záporák Kilgrave AKA The Purple Man určuje stylizaci. (Stejně jako převažovala červená a žlutá v Daredevil). David Tennant se na to hodí. Škoda jen, že jeho konec je takový rychle odbytý.

Turbo Kid (2015)

Bizardní ultra gore retro-osmdesátková podívaná se skvělým synth-disco soundtrackem :-)

Frankensteinova armáda (2013)

Celková idea provedení monster je super, ale ten koncept found-footage to totálně zabijí. Navíc takhle vybledlý color grading to dělá ještě více amatérštější. Natočit to klasickým snímáním s lepším osvětlením bylo by to o dost lepší 5/10.

Hellraiser: Inferno (2000)

Opravdu zatím po prvních dvou nejlepší Hellraiser. Hlavně už i zde šlo vidět styl, jakým se Scott Derrickson dále ubíral v jeho dalších filmech. Hororová noir detektivka. Už se obávám, že další díly budou jen špatné.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Druhý díl navazuje jen chvíli na první a vrací se několik postav z prvního. V poslední třetine se pak podíváme patrně do pekla odkud pochází Cenobiti. Zde film uhýbá a vytváří odlišné prostředí. Nápad ztvárnění pekla je zajímavý, ale triky na to nestačily. Přesto opět velmi šťavnaté gore, které je v uncut verzi a atmosféra je tu taky. 7/10

Hellraiser (1987)

O Hellraisera jsem jen zakopával, ale nikdy jsem se k němu nedostal, až jsem si řekl, že kusím nakoukat celou sérii. Očekávám, že pozdější díly asi už budou celkem velmi špatné, ale uvidíme. První díl je hodně komorní. V podstatě se odehrává skoro celý v jednom domě. Má to celkem povedené praktické triky, jako znovuztvoření hlavního záporáka, které je patřičně slizké a gore. Plus skvělé masky lidí svlečených z kůže. Spokojenost za 8/10.