Duna: Část druhá (2024)

Oproti jednotke menej emotívne, jemne akčnejšie a výrazne viac politické. Narozdiel od väčšiny divákov však dvojku nepovažujem za lepšiu než jednotku, "iba" za rovnako dobrú, čo je stále 8,5-9/10.

Kaskadér (2024)

Gosling je vtipný, humor nie je vôbec silený a s režisérkou Emily Blunt im to sekne. Zápletka mohla byť trochu prepracovanejšia, aj keď som nečakal žiadneho Guya Ritchieho. Príjemná 8mička s veľmi zábavným, záverečným cameo. Šikovných hollywoodskych kaskadérov máme veľa aj na Slovensku a toto je pocta, ktorú si zaslúžia.

Ahsoka - Část 1: Mistři a učedníci (2023) (epizoda)

Na úvodnú epizódu to nebolo vôbec zlé. Veľmi ma však iritovala časť, v ktorej filmári klišé spôsobom (útek pred zodpovednosťou) poukazovali na rebelstvo Sabine. Neviem tiež, na koľko by ma bavil príbeh, ak by som nepoznal seriál Rebels. Zrejme by odkazy na Ezru a Thrawna nehrali takú rolu.

Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

Malý zvrat, príjemná akcia. Ahsoka a Sabine ma na prekvapenie zatiaľ veľmi nebavia, záporáci sú však zaujímaví.

Ahsoka - Část 3: Čas odletu (2023) (epizoda)

S prehľadom zatiaľ najslabšia časť. Nudný tréning a presun loďou z bodu A do bodu B.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Decentná časť, bavila ma, i keď nechápem, prečo je taká ospevovaná. Dávalo by to viac zmysel, keby nebol záver ukončený cliffhangerom, ale dočkali by sme sa aj niekoľko minútového dialógu.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Bezkonkurenčne zatiaľ najlepšie epizóda. Pasáže s Herou a jej synom boli síce nevýrazné, ale nostalgia s Anakinom to vytiahla poriadne hore. Fan service ako vyšitý.

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Lars Mikkelsen je ako Thrawn super, s jeho tvárou sa však maskéri mohli pohrať viac. Pasáže s Baylanom a jeho padawankou mám rád, ale začínam sa obávať, že do konca série nebudú poriadne niekam viesť. Všetko robia iba v náznakoch a vykračujú si, ako keby boli na prechádzke. Sabinne je naďalej otravná a hľadanie Ezru pomocou korytnačiek bolo tak trochu infantilné.

Ahsoka - Část 7: Sny a šílenství (2023) (epizoda)

Stretnutie s Ezrom som si predstavoval inak. Ako bežný diel v strede série by to ušlo, ale tým, že sa blížime ku koncu, som čakal viac.

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda)

Škoda. Ahsoka mala podobne veľký potenciál ako seriál s Obi-Wanom. Avšak miesto toho, aby rozvinula dejové línie naplno, bola preplnená vatou. Posledná časť navyše Baylana Skolla totálne odignorovala. Scény s Ezrom ma však bavili a zo všetkých hercov mi najviac pripomínal originálnu postavu. Vôbec to nebola zlá časť, ale na finále? Ach, škoda, škoda.