The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Očakávane napínavé finále, ktoré však mohlo byť oveľa dlhšie. Úvodná tretina sa zbytočne tiahla, len aby sa v druhých dvoch všetko rýchlo vyriešilo. A vzhľadom na krátku stopáž mám pocit, že tejto časti chýbalo aspoň 20 minút navyše. Záver bol skutočne nevhodne odrezaný.

V Bruggách (2008)

Colin Farrell a Brendan Gleeson majú úžasnú chémiu a neviem si predstaviť, že by postavy Raya a Kena stvárnil niekto lepšie. Dvojku zabijakov v priebehu filmu svojím hlasom (a k záveru aj fyzickou prítomnosťou) dopĺňa rovnako vynikajúci Ralph Fiennes alias cunt Harry. Brugy sú plné skvelých dialógov a hlášok, ktoré tvoria množstvo geniálnych a veľmi humorných scén. To, že som pri jednej z nich neudržal v ústach pivo, hovorí samo za seba. Pri všetkom tom humore však vedia byť vo viacerých momentoch aj veľmi melancholické a osudovo tragické. A v neposlednom rade ponúkajú hudbu od Cartera Burwella, ktorú neviem dostať z hlavy. Plný počet bodov ako vyšitých.

Vřískot 6 (2023)

Nový diel nám ukázal najlepšie vraždy a jeden z najvýraznejších úvodov série, ktorým sa navyše fantastickým spôsobom odlíšil od zvyšných častí. Jeho záver je síce slabší a film bol preplnený logickými dierami, ale popcornová krvavá jazda ulicami New Yorku ma bavila natoľko, že som na menšie výhrady pozeral cez ružové okuliare. Aj keď sa obávam, či sa dá na sériu po štýlovom vraždení v New Yorku nadviazať ešte originálnejším spôsobom, na potenciálnu novú časť sa už teraz teším. 8/10 a VIAC TU.

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

Po predošlej veľmi slabej časti ma tvorcovia dokázali milo potešiť. Scott Shepherd bol skvelý záporák a Bella Ramsay so sekáčikom v ruke je bezchybná. Malo to napätie aj atmosféru, ôsma časť za mňa bez výhrad. Keď sa v podobnom duchu skončí prvá séria, budem len rád.

Moloch (2022)

Moloch nie je zlý horor, no jeho problémom je, že dlhý čas chodí okolo horúcej kaše. Kým sa poriadne rozbehne a plnohodnotne sa ponorí do miestnej kliatby a sektárskych praktík, je už koniec.

Někdo klepe na dveře (2023)

Už od zbierania kobyliek a vtrhnutie do domu som vedel, že Knock at the Cabin mi fantasticky sadne. Netreba však čakať klasický home invasion horor, ale skôr psychologický triler s prvkami hororu. A také ja rozhodne môžem. Film sa v ničom nezdržiava a ide priamo k veci. Hrdinovia aj diváci sú rýchlo konfrontovaní s posolstvom štvorice a atmosféra sa po každom zapnutí televízie stupňuje. Bautista bol na prekvapenie skutočne dobrý a prajem mu, aby sa ako bývalý wrestler na rozdiel od Johna Cenu a The Rocka vydal inou cestou, tak, ako si želá. Palec dole dávam za občasné flashbacky, ktoré mi prišli nadbytočné. Trochu ma mrzel aj záver, ktorý som očakával. Nebol zlý, ale v žiadnom ohľade ma neprekvapil.

Vražda Murdaughových: Skandál na jihu (2023) (seriál)

Prípad je sám o sebe zaujímavý, na 3 epizódy však obsahuje menej faktických informácií, než by som čakal. Predovšetkým prvá časť sa venuje iba jednému z piatich úmrtí, čo považujem za zbytočné. Druhá časť už bola lepšia a tretia ma veľmi bavila. Dokumentu by prospelo, keby z neho tvorcovia orezali aspoň takých 30 minút nezáživných omáčok.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Bezkonkurenčne doposiaľ najslabšia epizóda. Až do záveru sa nič nedialo a nudil som sa ako pes. Navyše vzhľadom na to, že Ellie v 2. časti prezradila, kde ju pohrýzli, to bolo veľmi predvídateľné.

Marťan (2015)

Marťan je najmä v prvej v polovici veľmi napínavou, vesmírnou púťou. Musím však skritizovať niektoré zdĺhavejšie byrokratické scény z prostredia NASA, v ktorých sa divák popri dávkach vedeckých pojmov ľahko stratí. Tieto pasáže mierne zabíjajú inak veľmi kvalitné, marťanské dobrodružstvo so skvelým Mattom Damonom. Trochu nadbytočné mi prišli aj pasáže s posádkou, ktorej sa inak film väčšinu času vôbec nevenuje.

Nezvěstná (2023)

Celkom slušný krimi triler s využitím sociálnych sietí, ktorý formou nadväzuje na Searching (2018). Prvé dve tretiny som si dosť užil a otravoval ma pri nich len nie príliš uveriteľný kontakt s cudzincom Javim. Záver bol okej, neurazil, ani nenadchol, no konanie zápornej postavy nebolo úplne dokonale podchytené. Nesedelo mi, že okolo matky June spravil celý ten komplikovaný cirkus, len aby potom všetko úplne amatérsky zmrvil.