Neviňátka (2021)

Dobrý námet s nie príliš výrazným spracovaním. Rozbeh je pomalší, ale keď sa začnú diať medzi deťmi prvé intrigy, má to celkom šťavu. Záver bol však slabší a celkovo si od zneužívania superschopností deťmi viem predstaviť svižnejší priebeh.

To nic, drahá (2022)

Najprv som sa na film tešil a po zahraničnej kritike som, priznám sa, dostal trochu strach. Pozretie som preto pár mesiacov odkladal, ale ako sa ukázalo, nebolo to opodstatnené. Nie je to žiaden zázrak, ale rozhodne ani sklamanie. Nechýba tomu správne sektárske dusno, Florence Pugh je ako vždy super, Chris Pine podobne skvelý a Harry Styles vôbec neurazil. Koncept sveta mimo svet však mohol byť prepracovanejší. Mal v sebe viacero dier, ktoré by bolo vhodné zaplniť. Ocenil by som aj jemne hutnejšie budovanie napätia a možno trochu hororového strachu. Inak fajn a zaslúžených 7/10.

Trol (2022)

Nové akčné fantasy Trol je vo svojej podstate nórskou Godzillou, ktorú si môžu pozrieť celé rodiny bez toho, aby malým deťom zakrývali oči. Námet nie je ničím netradičným, spracovanie je prakticky v každom ohľade stereotypné a rozdiely tvorí iba trol a škandinávske prostredie, ktoré je pri podobných žánrovkách pre slovenského diváka pomerne výnimočné. Od približne polovice som sa značne nudil a čakal, či film naberie druhý dych, a trpel som v naivnom očakávaní, že záver prinesie niečo originálne. 4/10 _ Viac v recenzii.

Black Adam (2022)

The Rock ako Black Adam je na prekvapenie dosť slušný. Užil som si aj Dr. Fatea, časť akčných scén a niekoľko dobrých hlášok. Príbeh je však absolútne neoriginálny, plný klišé a záporák nestojí za nič. Na viac ako tri hviezdy ísť určite nemôžem. P.S. potitulková scéna vyvolala úsmev.

Fresh (2022)

Daisy Edgar-Jones a Sebastian Stan majú natoľko parádnu chémiu, až mi bolo miestami ľúto, že Fresh nie je romantickým filmom (a to tento žáner neobľubujem). O to viac ma však bavilo pozerať sa na to, ako šialený doktor Steve bojuje medzi svojím zamilovaným a vražedným „ja“. Záver by som si však vedel predstaviť lepší a mrzia ma aj zopár nelogických krokov (hlavne zo strany Stanovej ženy a barmana).

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Prohlídka (2022) (epizoda)

Dialógová časť nebola síce hrôzostrašná, ale pôsobivým vizuálom, synth hudbou a očakávaním zla v pozadí vo mne vzbudzovala prirodzený záujem. Po odhalení tajomstva pána domu som bol však sklamaný. Verím ale, že niektorých divákov mohla práve táto pasáž najviac baviť.

Ip Man 3 (2015)

Tyson je vo filme trochu zbytočný a záverečný súboj ma oproti finále prvého a druhého dielu príliš nebavil. Boje s gangami o ochranu školy a detí sú však skvelé.

Ip Man 2 (2010)

Druhá časť je opäť skvelou bojovkou, ale priebeh filmu je viac predvídateľny a záporák možno až príliš silene odporný.

Ip Man (2008)

Skvelá bojovka s historickým pozadím, o ktorom by sa aj v našich školách mohlo učiť viac. Tvorcovia kvalitne vystavali náročnosť súbojov a keď príde na scénu Ip Man, vieme, že aj dovtedy neporazení bojovníci končia tvárou k zemi.