Katla - Matka (2021) (epizoda)

Začína to byť príliš prekombinované. Na scéne je zbytočné veľa postáv (a máloktoré sú zaujímavé), u ktorých sa ich zápletky posúvajú slimačím tempom. Navyše ma udivuje, že nikto nejak hlbšie neskúma, odkiaľ sa vracajú doposiaľ nezvestné osoby a jedna dvojníčka.

Katla - Ása (2021) (epizoda)

Prostredie malej islandskej dedinky je naďalej veľmi očarujúce a neohrané, no dialógy medzi postavami boli miestami nemastné-neslané. Najdôležitejšie však bude, ako sa vyvinie mysteriózna zápletka týkajúca sa ľudí, ktorí povstali z popola ako Fénix. Obávam sa, že sa pri nej tvorcovia príliš utrhnú z reťaze, no azda sa mýlim. Zatiaľ som však spokojný a v napätí očakávam ďalší vývoj deja.

Katla - Zpod ledovce (2021) (epizoda)

Úchvatné prostredie popolom pokrytej islandskej obce ma očarovalo celú úvodnú epizódu. Načrtnutie zápletiek medzi postavami bolo dostatočne zaujímavé na to, aby som sa ihneď vrhol aj na druhú časť.

Probuzení (2021)

Pútavá story, ktorú zabili slabí herci, chabé dialógy a nelogické správanie postáv. Miestami som mal opační problém, ako ľudia v Awake – zaspával som.

Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Zatiaľ najslabšia časť. Chémia medzi Sylviou a Lokim nie je tak silná ako s Mobiusom, pričom dialógy medzi nimi ma miestami celkom nudili.

Loki - Varianta (2021) (epizoda)

Skvelá dialógová hrá medzi Hiddlestonom a Wilsonom pokračuje. Avšak, v ďalšej časti sa už dostávame do polovice série, a tak by som očakával viac akcie a nejaký menší zvrat, aby sa dej pohol trochu vpred. Inak som stále spokojný a seriál ma baví.

Tóny násilí (2021)

Originálne, ale neraz výrazne nelogické. Páchateľka pri vraždách vôbec nedbala na opatrnosť a vyšetrovatelia boli na scéne iba ako kulisa v pozadí.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Spiral: From the Book of Saw má s duchom série spoločné azda len vraždy. Tie boli, mimochodom, naozaj vydarené – hlavné úvodná s jazykom. Skôr ako o horor ide však o slabší kriminálny thriller s hláškujúcim Chrisom Rockom (buď ho nenávidíš alebo miluješ... mňa pobavil) a pomerne očakávaným rozuzlením.

V zemi (2021)

Psychedelická hororová jazda o komunikácii s prírodou, ktorá môže byť nebezpečná. Záver ma síce trochu sklamal, ale inak som si celý čas užíval výbornú atmosféru a tajuplnosť zradných lesov (alebo ľudí). Rozumiem však, že pre množstvo divákov bude Wheatlyho film veľmi uletený (čo aj je), no pre mňa osobne v dobrom slova zmysle. Po rade novodobých jump scare hororov som si rád pozrel film, ktorý ma zaujal originálnym námetom. Ak očakávaš priamočiary krvák, budeš sklamaný.

Časové pásmo bylo změněno