Démon pomsty: Krvavá lázeň (2007) (TV film)

I přes celkem slabou kritiku zde i jinde, jsem se bavil až překvapivě dobře.Klasická pěkně jednoduchá zápletka stejně tak jako u předochozích dílů,tentokrát jde o nešťastnou smrt a zakazovanou lásku-dvojka stvořená pro pomstu.Pumpkinhead je opět pekelně nasranej a pekelně agresivní:).Až na občasně nudné momenty a trošku debilní konec pěkná podívaná.

Amityville 1992 (1992)

Další do řady o démonem posedlém domu.Tentokrát je démon ve formě prastarých hodin,které přinese do svého příbytku Jackob.Ze začátku vypadá vše dobře,dokud jej nepokouše sousedovic pes.Od té chvíle se začne měnit,ale nejen on,i jeho dcera a celé okolí.Že něco není v pořdku pozná až jeho mladý syn.Do pulky se film hodně vleče,spousta hluchých chvil a zbytečně dementních dialogů.Od druhé poloviny se však film rojede na plné obrátky a ikdyž jsou herci gumový jak prezervativ,atmoseru to nijak nekazí..Vše utne celkem debilní závěr.I tak si ale tenhle snímek za závěrečných 45 min zaslouží 3*.

Scanners (1981)

Jsem vyznavačem Cronnenbergovi tvorby a vím, že Scanners je jeden z jeho přelomových snímků, ale nemohu si pomoci, značnou část filmu jsem se celkem nudil. Nemám výhrad co se nápadu, provedení i hereckého obsazení ( hlavně Michael Ironside v roli Darryla Revoka, šla mi z něj husí kůže po uádech ) týče, ale u Cronnenbergova filmu je to pro mě stále málo. Film jede od začátku až do konce stále ve stejném tempu, které po čase omrzí a to je podle mého kámen úrazu. I přes to všechno se ale nedivím, že se Scanners stali tak kultovní záležitostí a že se příběhy o telepatech zobrazují v dalších dvou dílech (a nejen to). Tak i tak pro mě celkem zklamání.

Ostrov živých (1987)

V pořadí již třetí díl o zmutovaných miminech.Tentokrát se stát rozhodne mutanty umísit na odlehlý ostrov,kde je ponechá osudu.Po pěti letech se vydává skupina vědců, v čele s otcem jednoho z dětí,prozkoumat, jak se na ostrově dokázali adaptovat.Oni však po celou dobu touží jen po tom, aby mohli zpět ke své rodině a jakoukoliv překážku odstraní...Škoda že se film nechytnul pěkně rozjetého začátku.Až na pár pěkných momentů je to veliká nuda korunovaná opravdu záchodovými hereckými výkony.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Myslím si že s Lake Placid je Rogue zatím nejlepší počin na téma krokodýl zabiják.Od začátku pan McLean buduje amosferu přesně tak jak to má být.Od nevinného výletu(mimochodem po opravdu krásné přírodě)až po ten onen zvrat,kdy se objeví onen přes deset metrů dlouhý aligátor.škoda pár hluchých míst,které občas nudí a škoda trochu přehnaného konce(jinak v celku hodně realisicky pojatém filmu).3,5 *

2012 (2009)

Na prach tuctová americká popcornovka.Hlavu vylízávající děj,kterej obsahuje přešně to,co amerika nejvíc umí-extra parádní triková záležitost,při každé akci,ať už sesuvy půdy,či kilometrové tsunami jsem měl husí kůži po celém těle,versus klasicky ,,hodně potřebný´´ sračkoidní příběh jedené obyčejné rodiny,která se dá díky konci světa opět dohromady..neviděli jsme to už někde?:D.Tolik kýčovitých momentů v jednom filmu už jsem dlouho neviděl a opravdu jen málo z nich mě pobavilo.Vysříhat z toho nepořebné části,zbyla by nám zhruba hodina a půl totálního masakru,trikových orgií a vážně stoprocentní zábavy.Místo toho tu máme témě tři hodiny průměrné americké kino podívané.

Halloween II (1981)

Pokračování kultovního hororu je minimálně, co se kvalit týče, na stejné úrovni co jeho slavnější předchůdce. Opět mužeme sledovat prvotřídní vzorový slasher těch největších měřítek ! Geniální hororová podívaná.

Zkažená mládež (2007)

Po celou dobu filmu mi běhal mráz po zádech.Film je natočen podle skutečné události a tak reálně,že se člověk vážně musí chytat za hlavu.

Brazilský masakr (2006)

Pro mě milé překvapení.Hodně napínavý thriller z prostředí obchodu s orgány.Realistické zpracování je veliký plus,po delší době mezi tou hromadou přehnaných sračkeřin si člověk muže u sledování říct,že tohle se opravdu muže stát.Jěště horší je fakt,že se přesně takové obchody opravdu v jížní Americe odehrávají.škoda jen zbytečně natahovaného začátku.3,5 *

District 9 (2009)

Z mnoha kladných ohlasů jsem čekal hodně a dostalo se mi jěště víc.Určitě nejlepší sci-fi film za rok 2009.Trikově úžasná podívaná,která s originalitou nemá obdoby.MASAKR!!!!